Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Nowości
wrzesień 2016

na progu jesieni

Witam serdecznie,

nominalnie po wakacjach, chociaż - jeszcze peregrynuję tu i tam  :)  i nie było za dużo czasu na własne pisanie...
Zresztą - jak wspominałem - ograniczam swoje artykuły oprócz podsumowań ('raportów') na bazie bardzo wielu kompetentnych materiałów jakie już istnieją.

Przed zasadniczą częścią wpisu jeszcze poniższa refleksja.

Ta strona ma w dużej mierze  osobisty charakter i lepszą formą byłby dla niej blog.
Zalożona była jeszcze w czasach gdy blogi dopiero raczkowały, a teraz nie znajdę czasu by to wszystko na taką formę przerabiać. Niestety tracimy na interaktywności, więc tym bardziej proszę o ew. reakcje (listy do mnie - adres w stopce strony, korzystanie z przycisków społecznościowych, kontakt przez facebooka,...).

W poprzednich Nowościach (zobacz) wspomniałem, że częściej będę odwoływał się do metod alternatywnych czy komplementarnych w zakresie utrzymania zdrowia. Zanim o tym, wypada zauważyć, że z tych reakcji które do mnie dotarły, wynika ograniczone zrozumienie do takiego podejścia.
Cóż - może właśnie trzeba ludziom otworzyć oczy? To dłuższy proces.

We wrześniu 'zdominowały' mnie zatem jeszcze sprawy bardziej dotykające nas masowo i bezpośrednio... Są ważne, chociaż nastrajają (nie tylko mnie) pesymistycznie. Kiedy przejdziemy do tych dobrych wieści??
'A więc...'
Źle się czujesz, chorujesz, a nie wiadomo z jakiego powodu? Dotyczy to wielu osób - może kogoś bliskiego?
Czy gluten to temat wywołany przez biznes dietetyczny, może moda, a może coś, co naprawdę powinno nas zainteresować?
Spora dawka informacji wyjaśni ci dlaczego jednak powinieneś uważać. Zobacz nowy ważny artykuł
http://lepszezdrowie.info/gluten.htm  oraz komplementarny do niego o zbożach i chlebie - http://lepszezdrowie.info/zboza1.htm

Uzupełniłem też dossier o szczepionkach paroma nowszymi materiałami, w szczególności wstrząsającym filmem Vaxxed o oszustwach wśród amerykańskich naukowców i władz medycznych.

Zapraszam jak zwykle  do krótkich wpisów-aktualizacji zdrowotnych na https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/  - sporo przybyło od miesiąca i przybędzie w październiku.

Zwrócę tutaj uwagę na te:

Układ krążenia a aspiryna (jest w nim nawiązanie do  starszego artykułu o magnezie (nieco uzupełnionego).

Druga część wystąpienia Jerzego Zięby na konferencji "Nasza Ziemia, Nasza Żywność, Nasze Zdrowie" - https://youtu.be/apQISSEcXc4 - odpowiedzi na pytania i przypomnienie ważnych faktów (pierwszą już komunikowałem wcześniej - https://youtu.be/BsJFOvWYfkg)
Od ok. 2/3 mowa o sprawie elektrosmogu - WAŻNE!!! Bo ma skutki chorobotwórcze. Pojawiają się sposoby aby sobie z tym skutecznie radzić:
Uzdrawiające działanie jonów ujemnych - Katarzyna Doś i Stanisław Kubaszak:
https://youtu.be/sNV4hfX096o
Na ten sam temat wystąpienie Katarzyny Doś
https://youtu.be/LXcc1917NKw
i bardziej bezpośrednio o urządzeniach dających stałą ochronę - Stanisław Kubaszak - https://youtu.be/cty9INWuIgM , 
który to filmik warto zobaczyć i ze względu na to, że pokazano przy okazji działanie wspomnianego testu kinezjologicznego (osobny szerszy i kapitalny temat...)
Jest i więcej o tym na YT i na http://harmoniclife.pl.
To są ciekawe informacje praktyczne - w uzupełnieniu starszych wiadomości na http://lepszezdrowie.info/elektrosmog.htm

Uwaga - jeśli możesz - uziemiaj się chodząc boso po ziemi.
O uziemianiu (się) i możliwych tego metodach zobacz:
https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/posts/1121078484629260
https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/posts/1054125227991253
https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/posts/510548229015625

Nasuwa się rekfleksja o tym, jak bardzo szkodzimy młodemu pokoleniu zezwalając dzieciom na używanie telefonów komórkowych i otoczenie ich nadajnikami wi-fi, przez złe diety, szczepienia... - szykuje się katastrofa zdrowotna!

Zapraszam do zobaczenia także starszych wpisów i notatek na Zdrowie i Fitness.

Dalsze pozytywne wiadomości.

Zobacz jak i gdzie tanio kupować żywność ekologiczną (darmowy ebook). Przyda się zdrowotnie i finansowo!
Odwiedź podaną stronę by dowiedzieć się o pewnej ciekawej inicjatywie i wziąć udział w darmowej konferencji o zdrowiu.
http://polakuleczsiesam.pl/ebk/jak-tan-zywekoPDF.pdf

Przypominam o projektcie S7 - abonamentowej opiece medycznej.
To jest super rozwiązanie - będąc gdziekolwiek w Polsce mamy wygodny i szybki dostęp do lekarzy specjalistów. Korzystne pakiety rodzinne obejmują dzieci. Wprowadzono też znaczną zniżkę na abonamenty dla seniorów.
Osoby nie wprowadzone w temat zapraszam na bezpłatne  konferencje on-line oraz spotkania w Polsce.

Wróciłem też (nieco nietypowo) do sprawy czystej wody .

I tutaj wkraczamy do zapowiedzianych metod niekonwencjonalnych. We wrześniu (na razie) tylko o dwu sprawach.

Pierwsza dotyczy homeopatii. Trudno nazwać to czymś niekonwencjonalnym, a mimo to spotyka się ona z oporem oficjalnej nauki oraz tych, którzy widzą w tym tylko konkurencyjny (dla nich) biznes. Homeopatię już parokrotnie przedstawialiśmy - np.:
Homeopatia, Rosnąca popularność homeopatii , Podobieństwa się przyciagają, ...

W miesięczniku Nieznany Świat nr 8/2016 opublikowano bulwersujący pod wieloma względami artykuł dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej. Bulwersujący dlatego, że, wbrew temu, co utrzymują ignoranci, na świecie przeprowadzono wiele eksperymentów, doświadczeń oraz badań świadczących w sposób bezsporny, że homeopatia stanowi pełnowartościową biofizyczną metodę uzdrawiania. Ci, którzy wmawiają ludziom, że jest ona oszustwem, gdyż nie ma podstaw naukowych, albo nie wiedzą, o czym mówią, albo z premedytacją kłamią. Natomiast ci, którzy chcą wiedzieć i nie boją się poznać prawdy, w unikatowej – ze względu na bogactwo przekazanego materiału – dwuczęściowej publikacji niezależnej badaczki, jaka zadała sobie trud przekopania światowego piśmiennictwa na ten temat, znajdą niezwykle ważne i cenne informacje.
W tym tekście znajdziesz fragment pierwszej części tego ciekawego raportu.

Drugi temat to niezwykli terapeuci. Co prawda były tu już wzmianki o paru, ale jest ich multum. Osobiście mam listę kilkudziesięciu, a to przecież bardzo ograniczony ogląd. Mają najróżniejsze metody, własne unikalne zdolności.
Nie chodzi mi o to by ich reklamować, analizować ich metody (nie mam kompetencji), ale by pokazać możliwości. Nawet jeśli czegoś nie rozumiemy (dziś), nawet gdy przeczy to obecnej nauce, konkretne pozytywne 'owoce' wskazują na 'dobre drzewa'.

Jeśli np. terapeuta 'widzi' wewnętrzne narządy i ich dysfunkcje i można to potwierdzić badaniami, to mamy do czynienia ze zjawiskiem potwierdzonym. Gdy terapeuta ma duży zbiór świadectw wyleczenia z chorób 'nieuleczalnych', to z czym tu się spierać? Jeśli metody 'duchowe' pomogły gdy inne zawiodły, to czy nie należy ich uznać za przydatne? Itd. itd.
Chodzi o poszerzenie naszej percepcji świata, połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką - dla wspólnych korzyści na rzecz zdrowia.
Na początek jednak - zaskakująco "łagodnie",  bo w wydaniu lekarza z dużą praktyką - Ewą Bednarczyk-Witoszek.
Zatem jeśli ktoś dąsa się np. na Jerzego Ziębę czy Bogdana Skrzętę, że nie są lekarzami - znajdzie podobne stanowiska także u lekarzy.
Nawet takie że "nie ma chorób nieuleczalnych" jak brzmi tytuł poniższego materiału (z gwarancją wyleczenia - wow!). 

Biorę ten przykład także dlatego, że nawiązuje do ww. artykułów o glutenie i zbożach, ciekawie je uzupełniając.
Dodatkowo poznasz np. co to jest osobowość nowotworowca a co alergika i odpowiedzi na wiele pytań jakie padają z sali...
Ten przykład ciekawie pokazuje przede wszystkim zagadnienie diet (nie ze wszystkim na dziś się zgadzam, podobnie jak z paroma innymi rzeczami, ale kontrowersyjność pobudza do przemyśleń i poszukiwań).

Dlaczego nazwałem panią doktor terapeutą mimo że jest lekarzem?
To nic niezwykłego - są lekarze którzy stosują metody spoza głównego nurtu medycyny. Nie na tym polega sprawiedliwe rozróżnienie.
Podobnie jak Jerzy Zięba odróżnia lekarza od konowała:
"Konowałem jest lekarz, który nie jest zainteresowany poznaniem innych, istniejących już sposobów leczenia pacjenta czy przyniesienia mu ulgi w cierpieniu. To jest KONOWAŁ bez względu na długość tytułów przed jego nazwiskiem".
Rzeczą, która jednak odróżnia panią doktor od bardzo wielu lekarzy, to nakierowanie na lecznicze zastosowanie diet i unikanie leków.

Zobacz zatem ten wykład  (1h24').
Poniżej wideo znajdziesz spis poruszonych wątków i parę innych wykładów (linki) o "diecie dobrych produktów" z dokładniejszymi informacjami. Wg mnie - pewne wątki rewelacyjne. Jeszcze więcej w książkach prelegentki i na jej stronie http://www.dietaoptymalna.com .  (Nie mylić z dietą dra J. Kwaśniewskiego, chociaż kiedyś od tego się zaczęło).

A oto kolejna ciekawa wyrwa w standardowej narracji medyków. Młoda doktorantka medycyny ... o duchu. Od wątków ezoterycznych do aspektów praktycznych. Połączenie obu kompetencji - lekarza i naturoterapeuty otwartego ma aspekty energetyczne - https://youtu.be/bCofZBmfNDc .

A jeśli chcesz dotknąć jeszcze bardziej niezwykłych tematów (będą takie) to zobacz przykładowo  ten wywiad.

Jest w nim parę tematów zdrowotnych jak:
- urządzenie do przywracania równowagi organizmu
- Aqua Alhemica
- DMSO
- ciekawe rośliny rosnące w Polsce
- programowanie wody,

ale także tematy zapowiadające (w sensie upowszechnienia, bo to już  jest) nowe technologie, które stopniowo odmienią świat
- piecyk z magnetronem
- eksperyment z wirami Schaubergera.
(i inne wynalazki zróżnych dziedzin - nie tylko tu podane)...

Tyle na teraz - oczekuj więcej :)
Trzeba wybiegać w przyszłość, marzyć i realizować marzenia.

Dużo zdrowia i radości!

Leszek Korolkiewicz

PS.
1.
powiedz o www.LepszeZdrowie.info innym...
2. niestety blog o zdrowiu, do którego czasem się odwoływałem, tymczasowo jeszcze nie działa - trwa naprawa poważnych uszkodzeń i wymiana wtyczek, które te uszkodzenia wywołały
3.Aha, sprawdź, proszę, co się kryje pod ikonkami (bannerami) na prawym marginesie.

Mój komunikator to WowAppWyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.