Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 
Nowości kwiecień 2019

Witam wiosennie Czytelników!

Tu ćwiczę

Zacznę od tematu pobocznego, który zajął mi nieoczekiwanie większość kwietnia, przez co ograniczyłem tutejsze publikowanie. Oprócz spraw zdrowotnych zajmuję się też różnymi innymi dziedzinami. Między innymi dawałem im wyraz (od czasu do czasu) na blogu Lapidaria, jaki miałem na blox.pl od 2007  roku. Właściciel platformy blogowej  jednak wymówił ponad połowie miliona blogowiczów swą usługę.
Trzeba było pilnie zająć się zachowaniem przynajmniej części "dorobku". Zrobiłem przegląd  ponad 250 wpisów, z których postanowiłem zachować ok. 235 - niektóre nawet tylko z kronikarskiego lub sentymentalnego powodu.
Niestety metoda automatycznego przeniesienia zawiodła, zatem musiałem zrobić to ręcznie - dużo pracy.
Właśnie skończyłem główną pracę  i witam  nowych i starych Czytelników tym wpisem otwarcia.
Prace edytorskie (tagi, formatowanie itp.) jeszcze trwają, zatem proszę o wyrozumiałość.

Piszę o tym blogu także dlatego, że sprawy zdrowia też czasem tam się przewijają - pośrednio a nawet bezpośrednio (np. anonse tutejszych Nowości lub repliki wybranych artykułów).

Przykładowo:

Manipulacja medialna i społeczeństwo dezinformacyjne – bariery w komunikowaniu w sprawie suplementów i szczepionek

Arogancja a ignorancja

Wspólnie do prawdy

...

i wiele innych - wykorzystaj lokalną wyszukiwarkę lub listę tagów (słów kluczowych) z prawego marginesu.
(W tutejszych wpisach czasem pojawiały się odwołania do owej starej wersji bloga - by tutejszy Czytelnik nie trafiał w puste miejsce po jego likwidacji stworzyłem jako swoistą protezę stroniczkę z tymi wpisami - Z blox. Teraz już nie będzie to tak potrzebne - możesz sięgać do "oryginału") .

Zapraszam zatem na bloga i proszę o polubienia, udostępnianie i komentarze - chcę odbudować "audytorium", które straciłem przez posunięcie portalu blox.pl. Jest i prezent...

Kolejna inna sfera moich zainteresowań. Projekt Calligaris w którym brałem udział,  został oficjalnie zakończony. Badania można podsumować stwierdzeniem - świat jest zupełnie inny niż go widzimy. Mam już książkę "Nowe cuda ludzkiego ciała" - olbrzymi materiał do przerobienia. Dopiero wtedy wrócę do mojej książki o dotyku... I znów - wakacje będą ... pracowite.

Jeden z realizatorów projektu - Emil Piasecki, wydał kolejną książkę Rody krwi. Niewidzialna transfuzja - o swych odkryciach w zakresie serologii rozszerzonej, że tak to nazwę.

W opisie Autor mówi:
"Przedstawiony nowy paradygmat medycyny otwiera drzwi do nowatorskiego spojrzenia na przyczyny chorób wśród gatunku ludzkiego. Podważaj wraz ze mną teorie i autorytety, samodzielnie sprawdzaj, w jak czarnej dziurze dzisiaj się znajdujemy. My, pokolenie XXI wieku. Nigdy nie pozwól wiedzy stanąć na drodze prawdy".
Ładnie ujęte z tą wiedzą, bo mamy zbyt wiele dowodów, że "wiedza" może mijać się z prawdą, jeśli komuś tak bardziej pasuje...
Jeśli nie wiesz o co chodzi zerknij do notatki Wciąż odkrywanie nieznanego (chociaż od tamtego czasu mamy szereg nowszych pogadanek p. Emila).

Tematem miesiąca, przynajmniej dla mnie, są sprawy polityczne. Co prawda przewijały się i wcześniej, ale podobnie jak mówi o tym od dość dawna Jerzy Zięba, nie ma innej drogi, by ruszyć głaz, który coraz bardziej nas przytłacza.
Pan Jerzy od  lat "bije głową w mur" obojętności przedstawicieli władz i różnych środowisk opiniotwórczych, przedstawiając potężne zagrożenia dla zdrowia Polaków oraz machinacje na tym polu. Ponieważ nie daje to żadnego rezultatu (oprócz pewnego poruszenia wśród czytelników i niektórych mediów głównego nurtu), zajął się polityką. Nie w sensie by kandydować na jakieś stanowisko, ale przez oddolne mobilizowanie społeczeństwa do zorganizowania się przed wyborami.
Ta strona w zasadzie nie zajmuje się polityką, więc tylko w największym skrócie:

1. Możliwa jest zmiana władzy w Polsce na taką, która tylko będzie formalnym wykonawcą konstytucyjnej władzy jaką jest Naród.

2. Do tego potrzeba i teoretycznie wystarczy wprowadzić trzy rozwiązania/ustawy (w skrócie WIR):

a) Weto Obywatelskie jako, że to Naród polski ma mieć pełną kontrolę nad działaniami rządu, zgodnie z podstawowymi wymaganiami konceptu demokracji. Efektem Weta Obywatelskiego, podpisanego przez określoną prawem liczbę obywateli, ma być Referendum, w którym Naród wypowie się ws. zawetowanej ustawy.

b) Inicjatywa Obywatelska, która pozwoli Narodowi polskiemu na wyrażenie swojej woli, co do konkretnego problemu ujętego w Inicjatywie Obywatelskiej, wyrażonej przez określoną prawem liczbę obywateli podpisujących tę inicjatywę. Efektem ma być Referendum, w którym to Naród wypowie się za lub przeciw proponowanej Inicjatywie

c) Referendum, którego wynik będzie zobowiązywał rząd do bezwzględnego i natychmiastowego wdrożenia w ten sposób przedstawionej woli Narodu.

Pan J. Zięba omawiał to wielokrotnie, zobacz przykładowo mocne wystąpienie (de facto apel do Polaków).

Punktem zapalnym jest także coraz większe podporządkowywanie naszego państwa wpływom żydowsko-amerykańskim, niosące olbrzymie zagrożenie. Tego wątku tu nie rozwijam, ale jest on podnoszony przez wiele środowisk patriotycznych oraz przykładowo takich publicystów jak Stanisław Michalkiewicz (od lat) lub Witold Gadowski.
Chodzi między innymi o gigantyczne roszczenia finansowe Żydów z tytułu "mienia bezspadkowego". Ostatni wyszło na jaw, że rząd ustala zasady realizacji tych roszczeń (czyli ich uznanie) w tajemnicy przed Narodem.
J. Zięba sympatyzuje z ugrupowaniem Konfederacja, które te sprawy próbuje nagłośnić, a ostatnio wskazuje na posła Roberta Majkę jako na osobę nie uwikłaną w żadne układy i od lat walczącego o naszą suwerenność - jako na kogoś, kto mógłby zorganizować prawdziwie niezależny ruch patriotyczny pod nazwą roboczą Nowa Polska.  Powstał zarys programowy takiego ruchu (patrz odnośnik dalej).

Jerzy Zięba miał obszerne i wieloaspektowe wystąpienie na Konferencji "Czego Ci lekarz nie powie" 6 kwietnia 2019 - Poznań - "Naturopatia w aspekcie medycyny". Warto wysłuchać. 
W cz.2. ciąg dalszy tematów poruszonych w pierwszej części, natomiast od minuty 40:45 pan Jerzy wypowiedział się jak naprawić nasz system, a także co myśli o ww. KONFEDERACJI KORWiN Braun Liroy Narodowcy (w 51 minucie )

W tych wszystkich sprawach politycznych w ujęciu J. Zięby odsyłam do https://jerzyzieba.com/polityka oraz do jego pogadanek na YT lub stronie na facebooku.

Wracając do spraw zdrowotnych, motorem naszego oporu powinny być kolejne afery i działania ze strony rządu, jak np. wg tego doniesienia z MZ: https://www.fakt.pl/…/szokujacy-pomysl-ministerstwa-zdrowia.
Tak jak w innych sferach  - nie mają już zahamowań przed okłamywaniem Polaków! Wszystko, co dla nas jest ważne, ma być  utrzymywane w tajemnicy pod karą więzienia za ujawnienie!

Podobnie MZ zakazuje sprzedaży kolejnych preparatów zielarskich.
Czy nie lepiej gdyby MZ zajęło się bezpieczeństwem leków i szczepionek?!

Im bardziej zacieśnia sie pętla wokół mistyfikacji medycyny o bezpieczeństwie szczepień, tym bardziej usztywnia się ta obłędna narracja. Nagroda 100 000 dolarów za udowodnienie  bezpieczeństwa tylko z tytułu dodatku rtęci wciąż i od dawna czeka na odbiór - https://martabrzoza.pl/szczepienia/kennedy-100-000-dla-kazdego-kto-udowodni-ze-rtec-w-szczepionkach-jest-bezpieczna/ . I nie doczeka się, bo taki dowód nie jest możliwy.
Czy ten apel J. Zięby coś zmieni?

W kwietniu proponuję kontynuację artykułów niezastąpionej w popularyzacji wiedzy medycznej dr Katarzyny Świątkowskiej.
I tak, w kontynuacji art.  Mleko dobre czy złe, powstał Laktoza, gluten itp.  oraz Nietolerancje pokarmowe.
W artykule o laktozie: Czy laktoza jest taka zła? Szkodzi zdrowiu? I tak, i nie. To zależy,..Analiza na podstawie 50 prac naukowych.
Co do glutenu, o którym pisałem dość dawno, nie mając świeższych informacji, trzeba wspomnieć o tym, że winowajcą może być glifosat - zobacz np. w tym artykule (jest i o jajach, drożdżach, jelitach oraz witaminie D).
Glifosat kryje się w wielu herbicydach, np. w Roundup i pochodnych.
W USA ponad 11 tysięcy osób czeka na odszkodowania po tym jak zachorowali po Roundapie. Trzeba będzie wypchnąć zapasy do Polski. Tutaj Roundap to samo zdrowie... :(
Natomiast w artykule o nietolerancji pokarmowej mamy o: nadużyciach testów IgG „na nietolerancje pokarmowe” , złych zaleceniach  dietetycznych, o diecie eliminacyjnej i FODMAP, zespole jelita drażliwego, o laktozie cd. - analiza i zalecenia na podstawie 70 prac naukowych.

W serii przedstawiania niezwykłych terapeutów tym razem sylwetka dra Adama Przygody. Jest przykładem lekarza, który stosuje także metody nieakademickie, dzięki którym osiąga niezwykłe rezultaty.
Niech wprowadzeniem będzie artykuł z portalu MartaBrzoza.pl  pt. Adam Przygoda leczy nowotwory.
Różne grupy wpływu dowiedziały się, że dr Adam Przygoda ma metodę na leczenie nowotworów. Te grupy pochodzą między innymi z Uniwersytetu Cambridge, skąd popłynęły zarzuty że "ingeruje on w oficjalne metody leczenia nowotworów”.
Zaczęły się szykany, ponieważ przeciwnicy zdrowych terapii dr Przygody, mają się czego bać. Na 400-500 pacjentów z nowotworem leczonych w klinice doktora, tylko jedna osoba zmarła. Reszta pacjentów jest w dobrej kondycji.  Metody A. Przygody sprawdzają się nie tylko w dziadzinie nowotworów.
Przy wymienionym artykule jest wypowiedź doktora, ale dużo więcej możesz znaleźć na jego stronach medicus-clinic.co.uk ,  https://www.facebook.com/jim.morgan.7374, w artykułach "gościnnych".
Warto odnotować, że doktor korzysta z elementów medycyny Wschodu. Ta seria filmów pokazuje moc tego podejścia, zwłaszcza właśnie w leczeniu raka. Jest o tym także na stronie https://www.facebook.com/thetruthaboutcancer/.

Chociaż... nie musimy szukać aż tak daleko: Mniszek lekarski zabija raka – potwierdzone badania!

Strona Jarosława Romanowskego, który zasłużył się ekologii i zdrowotności polskiej żywności  - https://cleanfood.pl/ daje kolejne przyczynki do tego, że możemy w  sumie powiedzieć: rak to nie wyrok!

Z osób mających niekonwencjonalne podejście do zdrowia mam przyjemność przypomnieć dr Teresę Marię Zalewską i udostępnić artykuł gościnny z Jej bloga na stronie https://www.obkvega.com/ pt. Rozwój XCII (jeden z długiej serii).
Pani Teresa gościła na naszej stronie w czasach tutejszych początków. Artykuł dotyczy rozwoju osobistego w powiązaniu z duchowością. Nowe rozumienie zdrowia coraz bardziej wiąże się z takim podejściem.

Poniżej  wybrane nowości kwietnia jakie pojawiły się na moim fanpage https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/  (z odniesieniami bezpośrednio do źródeł):

Parokrotnie pisaliśmy o zagrożeniach od strony smogu elektromagnetycznego. Wynajdowane sa sposoby by te zagrożenia zmniejszyć - np. taka farba na ściany.

Oto być może ɴᴀᴊᴢᴅʀᴏᴡsᴢʏ ᴏᴡᴏᴄ Śᴡɪᴀᴛᴀ - silne antidotum na choroby - aronia

Spanie bez bielizny? Zdrowe!

Jerzy Zięba zdradził tutaj dzięki czemu dość szybko i łatwo schudł.  To zaskakujące co potrafi klawiterapia. Chociaż przyczyny brzuszka mogą być różne, ta ta informacja zaciekawi wiele osób ... Tamże wiele innych ciekawych informacji.

18 kwietnia był obchodzony Europejski Dzień Praw Pacjenta. Te prawa jeszcze wymagają szeregu uzupełnień i lepszego wykonywania. Natomiast jeszcze dodałbym prawo do wyboru terapii, w tym komplementarnych. 
W tym kierunku idzie ta akcja (sprzed paru lat, ale aktualna) http://lepszezdrowie.info/O%20reforme%20sluzby%20zdrowia.htm

Wspominaliśmy już o prof. A  Ogułowie, teraz przywołuję starszy artykuł o jego terapii wisceralnej.

Powraca sprawa maratonów i biegów miejskich z moimi zastrzeżeniami.

Borelioza i choroby odkleszczowe atakują coraz bardziej.
Peter Wohlleben w swej książce "Instrukcja obsługi lasu" wyraża opinię, że jest to spowodowane m.in. coraz większą ilością zwierząt w lasach. Metody profilaktyki i leczenia są trudne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy że są chore właśnie z tego powodu.
Historia p. Roberta - wyleczenie ozonem, może dawać nadzieję, chociaż opowiedziany sposób nie jest jedyny.

Po serii tutejszych artykułów o zagrożeniach technologia 5G warto odnotować, że w sercu UE, Bruksela staje się pierwszym ważnym miastem w Europie, które przeciwstawia się wdrożeniom sieci 5G ze względu na negatywne skutki zdrowotne, jakie mogłaby spowodować. Czytaj tutaj  oraz w artykule i wystąpieniu: Wybitny profesor biochemii ostrzega – technologia 5G jest “najgłupszym pomysłem w historii tego świata”.

O roli układu limfatycznego. Sprawa trochę bardziej złożona, ale na start mamy 10 wskazań na oczyszczanie i symptomy niewydolności. Uwaga: głębokie oddychanie - bez przesady - zastąpiłbym je ćwiczeniami, w tym ... podskakiwaniem.
Albo lekkie bieganie, rower - jak w artykule
Wysiłek fizyczny skuteczniej poprawia nastrój niż pieniądze. Ustalenia naukowców z Yale i Oxford.
Wiosna temu sprzyja.

Cytując artykuł Picie gorącej herbaty grozi nowotworem dodałem że dotyczy to wszystkich zbyt gorących napojów.
Z kolei picie (szybkie) zbyt zimnych jest szokiem dla żołądka oraz zabiera energię potrzebną na ogrzanie do "normalnej" temperatury.

O rodzajach  kolagenu spożywczego i jego właściwościach.

Jak obniżyć poziom homocysteiny (istotne zwłaszcza przy chorobach naczyniowo-sercowych, ale wymienionych jest także kilkanaście innych, co oznacza że temat jest ważny). Jednym z czynników podwyższania homocysteiny są braki witaminy B12.
Traktuje o niej artykuł Witamina B12 - najważniejsza witamina dla osób po 60. roku życia.
W tutejszych artykułach marcowych było o refluksie, gdzie wspomniałem, że popularne leki na zgagę upośledzają pozyskiwanie właśnie witaminy B12.

Wokół wody i jej picia jest dużo nieporozumień. Nie jesteśmy jednakowi. Są różne stany zdrowia oraz warunki zewnętrzne i różne specyficzne zalecenia. Nie wszystko jest jeszcze jasne.
Wg WHO powinno się pić ~15 ml na kg masy ciała. Wg artykułu Osiem szklanek dziennie to mit  - wliczając warzywa, owoce i inne płyny oprócz wody.
Osobiście - za wiarygodnymi źródłami uważam, że wody mineralne, oprócz szczególnych kuracji nie są dobre, ponieważ forma minerałów w nich jest słabo przyswajalna. Zarys tematyki także w: http://lepszezdrowie.info/uwaga_woda.htm
http://lepszezdrowie.info/Eliksir_zycia.htm i parę innych.

Powracam do swego ulubionego tematu - Jak widok i zapach kawy działa na naszą psychikę.
To dodatkowy aspekt do właściwości zdrowotnych samej kawy (opisanych np. tutaj: http://lepszezdrowie.info/Kawa-podsumowanie.htm).

Niestety, mam jeszcze dużo nieprzeczytanych artykułów o zdrowiu i "okolicach" - będę "podsyłał na Zdrowie i Fitness dla Ciebie - zaglądaj!

W dziale Komunikaty dalsze anonse imprez/seminariów nt. zdrowia, a na stronie Wydarzenia podsumowanie niektórych ostatnich wydarzeń.

Pozdrawiam i życzę słońca*- na niebie i w sobie...

* wykorzystaj dla witaminy D

PS. czy widziałeś poprzednie Nowości?

 

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.