Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 
Nowości luty 2020

 

*

Drogi Czytelniku,

Trwa wielkie poruszenie wokół koronowirusa. To temat kontrowersyjny, budzący emocje, w tym strach.
Jeszcze w styczniu, na ile było można, podsumowałem wstępnie to zagadnienie w artykule Dla otwarcia oczu (pierwotnie opublikowany na Zdrowie i Fitness dla Ciebie). Chodzi o pokazanie szerszego kontekst wielu spraw, zwłaszcza medycznych, na tym przykładzie. Inne nieduże podsumowanie z początku lutego https://lapidaria.home.blog/2020/02/11/oszustwo-z-grozna-epidemia-domniemanego-koronawirusa/.

Potem ukazało się w sieci b. dużo innych informacji zarówno straszących  jak i pokazujących możliwy plan czy to zaszkodzenia Chinom, czy nawet globalnie wg schematu "nastrasz, a potem daj społeczeństwu rozwiązanie" ( = szczepionki), najlepiej pod przymusem w ramach ustaw o pandemii.

Ponieważ sprawa jest otwarta ("rozwojowa"), to pod ww. notatką na FB okazjonalnie pojawiają się w komentarzach dalsze informacje. Jeśli ktoś chce mieć wgląd bardziej na bieżąco, to sceptyczny punkt widzenia prawie codziennie przedstawia blog Piotra Beina (wśród innych tematów), a nurt alarmistyczny przedstawia np. Joanna Teglund na twitterze. Ten drugi nurt przeważa w różnych mediach, aczkolwiek za władze (zwłaszcza Chin) próbują sprawę wyciszać, bo panika dezorganizuje gospodarkę.

Uprzednio wspomniałem, że ważne jest jak skutecznie ratować tych, którzy znaleźli się już w szpitalu i ich stan się pogarsza.
Jerzy Zięba, (a potem częściowo np. dr A.W. Saul) przedstawili procedurę składającą się z kilkunastu punktów jak sobie radzić z tym i innymi ostrymi zakażeniami wirusowymi. Napisałem resume z tych informacji w notatce Wlewy ratujące zdrowie i życie. Są też uzupełnienia w komentarzach. W Polsce twarzą i autorem procedur wlewów z askorbinianu sodu jest prof. dr n. med. Andrzej Frydrychowski (od dłuższego czasu przygotowuje algorytmy skutecznego postępowania przy różnych chorobach - samodzielnie i w ramach TLMZ).
Działa też społeczne bezpłatne pogotowie antysepsowe używające tego podejścia (wlewów). Przypomnę numer centrali: 18 262 2085. Na stronie https://zdrowapolska.org jest więcej informacji, także z mapką lokalizacji ratowników.

W Chinach stosują już wlewy dożylne z witaminy C przeciw koronawirusowi - to dowód, że ten sposób opisywany przez J. Ziębę (i stosowany przez  doktorów Linus Pauling, Frederick R. Klenner, Thomas E. Levy, Walter Lemmo, Robert F. Cathcart, N.H. Riordan, H.C. Gorton , K. Jarvis...) został doceniony. Dr A.W. Saul jest jednym ze współczesnych propagatorów tej metody.
https://www.facebook.com/.../a.15472270.../1246670715539449/ , youtu.be/YtdMlnesEGU ...

J. Jaśkowski (dr n. m.) jak zwykle sięga pod podszewkę i ostatnio parokrotnie pokazywał aspekty tej i innych epidemii.
W 1. cz. art. https://jerzyjaskowski.pl/?p=1478 - swoim zwyczajem - najpierw dygresja historyczno-polityczna, potem o epidemiach, szczepieniach i koronowirusie. O tych zagadnieniach pisze i opowiada od lat (np. 3+ książki) o szczepieniach.
Na jego stronie znajdziesz więcej takich artykułów.
Przypomnę, że nie bagatelizuję jednak zagrożenia i przypadków śmierci. Chodzi o to, by pokazać możliwe źródło i mechanizmy zjawiska.
Zobacz też komentarz pod tym wpisem.

Wykłady i pogadanki JZ spotkały się z niebywałym hejtem wynikającym po części z niezrozumienia a po części były zorganizowaną akcją przeciw zarówno J. Ziębie  jak i metodom niekonwencjonalnym, co ma miejsce już od dawna. Obrazek nagłówkowy* nawiązuje do tej sytuacji.
W rezultacie J. Ziębie zamknięto kanał na YT a potem na vimeo. Autor skomentował to parę razy, np. w tym krótkim nagraniu.
Prawdopodobnie to nagranie też może zniknąć, ale wiele osób nagrywa to, co jeszcze jest, by mieć takie kopie.

Po tych incydentach J. Zięba napisał  "W celu zakończenia burzy medialnej, pisania niewyobrażalnych kłamstw oraz dotarcia do PRAWDY, Naczelnej Izbie Lekarskiej, Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu i Ministrowi Zdrowia złożyłem wczoraj konkretną propozycję..."
Chodzi o zasponsorowanie przez Ziębę konsultacji w USA, które pokazałyby przedstawicielom ww, urzędów dowody na to, co JZ przekazał. Wypowiedź i omówienie tej kwestii w tym nagraniu.

Przypomnę, że ktoś zebrał prawie wszystkie materiały wideo ( tylko z YT, nie licząc nie nagranych spotkań i wystąpień w realu, książek i artykułów - 875+ filmów) Jerzego Zięby - niezły dorobek i praca... Tutaj wykaz z linkami. Niestety w obecnej sytuacji te nagrana mogą być niedostępne na YT. To byłaby duża strata dla ludzi (w tym wielu lekarzy) poszukujących informacji o metodach komplementarnych.
Przy okazji przypomnę i mój indeks filmów dot. szczepień - z charakterystyką każdego.
Te i DUŻO innych akcji pokazuje drugą stronę zjawiska - olbrzymią rzeszę przyjaciół - wbrew sentencji z ilustracji*.

W związku z zamykaniem kanałów na YT, vimeo i w innych miejscach, blokowaniem niektórych wpisów i stron, zaniżaniem ilości odwiedzin i lajków - cenzurą w imię "politycznej poprawności", rozprzestrzenianiem hejtu i pomówień oraz zorganizowanej akcji przeciw niezależnym publicystom, rolą obywateli jest pomoc tak poszkodowanym i hejtowanym.
Dlatego na tej stronie i na FB - i nie tylko ściśle  w zakresie zdrowia, przynajmniej do czasu powrotu do normalności, będziemy udostępniali więcej takich informacji, którym grozi wymazanie z mediów. Sami cenzorzy i hejterzy się o to proszą. Zresztą ich działanie ma skutek przeciwny do zamierzonego - spowodowali, że ludzie jeszcze bardziej dzielą się takimi informacjami. Możesz się w to włączyć. STOP CENZURZE!

Co do samego Jerzego Zięby, to prawdopodobnie będzie publikował na innych niezależnych platformach. Przy okazji przypomnę, że ma on swój biuletyn (gdy to piszę ostatni miał numer 385), na który możesz się zapisać na dole strony https://ukryteterapie.pl/strona/kontakt .
Jest też archiwum newsletterów - aktualnie do nru 377.

Wśród takich źródeł niezależnych mamy dwumiesięcznik NEXUS, który  łączy wiedzę różnych rodzajów.
W stopce redakcyjnej umieszczona jest taka uwaga:
Ludzkość przeżywa obecnie okres ogromnych przemian. Mając to na uwadze NEXUS stara się docierać do trudno dostępnych informacji, które mogłyby pomóc ludziom w pokonywaniu związanych z tym trudności. NEXUS nie jest związany z żadnym ruchem religijnym, filozoficznym, polityczną ideologią oraz organizacją.

By przybliżyć to wydawnictwo osobom, które go nie znają, napisałem notatkę o ostatnim wydaniu z 2019 roku.

W dużym skrócie, jako przykład, znajdziesz tam artykuły (dokładniej w notatce):

Dr Greg Fredericks - CZY LEKTYNY MOGĄ BYĆ PRZYCZYNĄ CHORÓB?
Walter Last - FIKCJA SYNDROMU POTRZĄSANEGO DZIECKA
John Stuart Reid - KREW I MUZYKA
Janusz Dąbrowski - WYCZERPANIE NADNERCZY – PRZYCZYNA CZY SKUTEK ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH?
Dr Bogumił Wojnowski - „NIELUDZKI” LEKARZ O LUDZKIEJ MEDYCYNIE

oraz kilkanaście mniejszych notek związanych ze zdrowiem.

Mamy  sezonowy atak przeziębień i grypy, straszy się nas nawet, że może to w końcu być groźny koronawirus.
Kolejny artykuł przeglądowy z odwołaniem do licznych prac naukowych o tym czym się różnią te choroby i jak im przeciwdziałać. Artykuł - Zimowe przypadłości zdrowotne. Przypomnę, że oprócz podanych tam naszych przypisów i innych artykułów K. Świątkowskiej, temat poruszaliśmy także tutaj w innych artykułach.
Jest tam też obszerniejsza informacja o nowej książce autorki (Mity medyczne które mogą zabić... - tom 3), przy czym osobno ją przytaczam i komentuję w tej notatce na FB.

Podobnie, ale krócej o tym temacie "na czasie" - https://sylwialuczynska.pl/…/zapytaj-lekarza-fakty-i-mity-…/

Wielokrotnie pokazywałem zakłamanie w zakresie nauk medycznych oraz praktyki leczenia. To osadzone jest w szerszym zjawisku. Po raz kolejny podjąłem ten temat w tym wpisie https://lapidaria.home.blog/2020/02/16/prawda-i-falsz/

Z lżejszych tematów przypominam temat śmechoterapii. Doceńmy śmiech i uśmiech - mają więcej do zaoferowania niż się myśli, także dla zdrowia, poprzez zwykłe zachowania po śmiechoterapię. W artykule krótkie wprowadzenie.

Wiąże się to z nowym ebookiem Śmiechu naszego powszedniego, który opracowałem na bazie  bazie jego książki z 1981 r.

Przy okazji przypominam o inicjatywie przywrócenia pamięci o autorze i jego działach w setną rocznicę urodzin. Chodzi o wydanie kilkunastu ebooków. Ponieważ wymaga to nie tylko nakładu czasowego ale i finansowego - zwracam się o dobrowolne datki na ten cel poprzez zrzutkę. Stały żółty bannerek "Dla Stefana" na prawym marginesie przypomina o tej akcji.
Ta akcja jest moim małym wkładem w pobudzenie czytelnictwa (> wzrost wiedzy i umiejętności).  Sprawę przedstawiam na dedykowanej stronie, w szczególności tutaj.  Lektury pana Stefana są dla mnie i dla innych jak balsam dla duszy. Pożądane dla złagodzenia zimowej chandry, o czym wspomniałem nieco inaczej tutaj. Zapraszam!
 

----------

Było trochę nowości miesiąca (lutowych) na  Zdrowie i Fitness dla Ciebie - oto garść wybranych wpisów (podaję linki do źródeł)

Badanie na 323.247 dzieciach pokazuje, że dzieci nieszczepione są zdrowsze od szczepionych https://youtu.be/aqH0osAHSvc

Chociaż to badanie nie jest jednoznaczne, to inne wskazują na podobną tezę (np.  http://sekrety-zdrowia.org/nieszczepione-dzieci-sa-zdrowsze-wyniki-badan/) .
Trudno o inną skoro w szczepionkach są neurotoksyny, przypadkowe dodatki nawet nieznane producentom, dawki nie wymierzone wg masy dziecka, ...
Generalnie i paradoksalnie - mniej kontaktów ze "służbą zdrowia" (oprócz wydarzeń nagłych oraz chirurgii) z jej lekomanią > więcej zdrowia...

Artykuł Dajesz dziecku tablet - cofasz jego mózg do poziomu trzylatka.

Do tego dochodzi oddziaływanie promieniowania oraz alienacja dziecka w środowisku rodziny. Wiąże się to z kolejnym skandalem - przeforsowaniem wdrażania technologii 5G i podwyższeniem norm promieniowania. Pisaliśmy o tym wielokrotnie poprzednio - patrz np. poprzednie nowości.

Nowe odkrycia związane z promieniowaniem, 5G i medycyną informacyjną coraz bardziej otwierają nam oczy. Ewa Pawela kontynuuje swoją długoletnią misję sygnalisty ukrywanych technik i zagrożeń dla cywilizacji - Koronawirus w Mailu czy Smartfonie??
Ma to wielkie znaczenie w aspekcie zdrowia, nauk podstawowych i bezpieczeństwa.
To są poważne informacje - są potwierdzenia z innych źródeł (było o tym u nas wcześniej np. w artykule 5G-5 Głównych uwag).

------------

Deklaracja Helsińska p. 37 podpisana przez Polskę umożliwia w szpitalach zastosowanie terapii/metod spoza procedur medycyny oficjalnej ( w tym wcześniej tu wymienionych). Zobacz najważniejszy zapis z tej deklaracji: https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/posts/3340813435989076, który daje lekarzom oręż.

Fatalny stan onkologii. Prof. Szczylik: Lekarz może poświęcić pacjentowi 3-4 minuty. To już jest patologia - https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24353208,prof-szczylik-lekarz-moze-poswiecic-pacjentowi-3-4-minuty.htm

"Strategia przeciwrakowa" tak szumnie ogłaszana (po raz któryś) i odnośna ustawa to -  słowami profesora - tylko propaganda.

Przypomina się powiedzenie Edwarda de Bono:
"Na pokładzie i w maszynowni wszystko w porządku, tylko ... statek płynie w niewłaściwym kierunku."
W danym przypadku jest gorzej: Na pokładzie jest jak tak źle jak opisuje profesor, ale i on oraz większość lekarzy i decydentów nie dostrzega, że i kierunek działań powinien być inny. Same pieniądze nie załatwią sprawy jeśli się nie zrozumie przyczyn raka, jego istoty i właściwych metod leczenia. Trzeba m.in. więcej dbałości o zdrowie w ogóle, podnoszenie naturalnej odporności i dopuszczenie metod leczenia, które się sprawdzają - nawet jeśli są przez medycynę dotąd nie uznawane.

Ubolewa się nad niedofinansowaniem MZ a jednoczesnie powoduje się kolosalne straty w skarbie państwa. W skandaliczny sposób (w 5 minut) przegłosowano w Sejmie ustawę o prawie górniczym, w której lekką ręką umożliwia się wydawanie koncesji na nasze strategiczne zasoby naturalne firmom zagranicznym. Ostrzegałem przed tym wielokrotnie patrz np.

https://www.facebook.com/notes/moc-wiedzy/nasze-wielkie-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-polskie-bogactwa/2569118413359456/

Jak ważna jest higiena rąk i o tym jaka! (pisaliśmy o tym parokrotnie  - np. we fragmencie artykułu o myciu).

W przeciwdziałaniu infekcjom pomaga witamina C umiejętnie podawana.
Niektórzy głoszą że duże dawki witaminy C = kamienie w nerkach? To fałszywa informacja - patrz https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/photos/a.442778842459231/3373953709341715/

W nawiązaniu do wcześniejszych uwag o dobrym humorze i zdrowiu przytoczyłem jeszcze badania Dieta na dobry  humor i sen.

Po więcej - sięgnij do bieżących wpisów na FB.

-------------

W lutym było mnie tu mało, bo trwają stopniowe przenosiny tej witryny na inną platformę związane z różnymi modyfikacjami. To bardzo duża praca, bo przeważnie "ręczna". Zatem dotychczasowe mankamenty serwisu muszą jeszcze przez pewien czas pozostać...

 

Pozdrawiam serdecznie - trzymajcie się ciepło i zdrowo!

Leszek Korolkiewicz

PS. Czy widziałeś co kryje sie pod ikonkami na prawym marginesie?

PS2. Może zechcesz przejrzeć poprzednie miesięczne Nowości?

PS3. Jest pewne "zawirowanie" z tutejszą stopką na niektórych stronach - ten błąd będzie stopniowo usunięty w lutym i marcu 2020. Prawidłowe linki do tych stron: CopyrightZastrzeżenie i Polityka Prywatności .

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

Dla
Stefana G

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.