Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Pro
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 

WHO, jej szef i epidemia Covid-19

 

Wolność i zdrowie są do siebie podobne;
zna się dobrze ich cenę, kiedy nam ich brak.
Henry François Becque

 

Ostatnio głośno jest o Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)  w  związku z zamieszaniem wokół polityki tej organizacji wobec covid-19.
Dlatego warto przypomnieć czym jest WHO i jaka była jej rola w przeszłości i obecnie.

Światowa Organizacja Zdrowia – to organizacja działająca w ramach ONZ, nominalnie zajmująca się ochroną zdrowia. Jej siedzibą jest Genewa. W 1946 ONZ zwołała Międzynarodową Konferencję Zdrowia w Nowym Jorku, gdzie 61 krajów ratyfikowało konstytucję WHO. W 1948 gdy WHO rozpoczęła działalność, liczba członków sięgała 88. 

Są pewne elementy działania WHO, które możemy pochwalić i takie które zasługują na krytykę.
Trzeba przyznać, że już na samym początku, w1946 roku Światowa Organizacja Zdrowia  zdefiniowała zdrowie jako pełen dobrostan fizyczny, psychiczny, społeczny, a nie wyłącznie brak niedomagania (co odpowiada linii jaką propagujemy na naszej stronie). W ten sposób każdy posiada prawo do: środowiska sprzyjającego osiągnięciu możliwie najwyższego poziomu zdrowia i dobrego samopoczucia; informacji i konsultacji na temat stanu środowiska oraz na temat planów, decyzji i działań mogących oddziaływać zarówno na środowisko jak i na zdrowie.

W związku z tym podejściem, oprócz zajmowania się zaleceniami wg medycyny akademickiej, WHO, chociaż znacznie później, uznała homeopatię i wskazuje na nią jako na najczęściej stosowaną metodę leczenia naturalnego na świecie. Podobnie formalnie uznała medycynę chińską.
WHO sponsoruje badania naukowe, lokalne inicjatywy sanitarne, ale nie znam(y) ich szczegółów.

Jednak pozytywy, jakie widzę, w zasadzie na tym się kończą.

Nazwa organizacji może mylić, bo nie jest to organizacja zawodowa lekarzy, ale urząd o charakterze ideologicznym realizujący głównie cele światowej lewicy oraz biznesów związanych z farmacją.
W szczególności w programie ma wczesną seksualizację dzieci, wykluczyła kiedyś homoseksualizm z badań medyczno-psychologicznych dekretując to głosowaniem (sic!), wspiera niektóre niechlubne programy medyczne i dietetyczne - o czym dalej.
Podobnie jak ONZ jest to rozbudowana struktura administracyjna zatrudniająca 7 tys. osób, które dużo kosztuje nie dając proporcjonalnych do tego wyników prozdrowotnych. Mówi się o trwonieniu funduszy na drogie delegacje, przyjęcia, projekty "dla znajomych".

O sprofilowaniu tej organizacji świadczy też kto ją finansuje i kontroluje.
Jeszcze do niedawna były to kraje jak
pokazuje  poniższy diagram (20 największych kontrybutorów).

Top 20 contributors to the Programme budget 2018 (US$ thousands)

Pełniejsze dane na https://www.weforum.org/agenda/2020/04/who-funds-world-health-organization-un-coronavirus-pandemic-covid-trump/ oraz w raporcie WHO za 2018 r.

W 2019  było podobnie - USA wkładało ok. 400 milionów  dolarów tj. 15% całego budżetu, na drugim miejscu była fundacja Billa i Melindy Gatesów z wkładem ok. 9,8%.

Natomiast po ostatnim zawieszeniu sponsorowania WHO przez USA na pierwsze miejsce wysuwa się Gates, co wróży inny układ "sił" i zaniepokojenie. Wiadomo i bez tego że B. Gates kontrolował politykę WHO i ma w tym osobisty interes.
Działania B. GATES'a to cała długa historia do osobnego omówienia (były przyczynki i na tej stronie, a tutaj nowy artykuł Gates- filantrop?), tymczasem zobacz tę wypowiedź,  która dobrze uzupełnia informację o WHO.

Ważne jest kto obecnie stoi na czele WHO, bo to człowiek decyzyjny.
To Tedros Adhanom Ghebreyesus – etiopski polityk, biolog i immunolog,  dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia od 2017 (gdzie zastąpił Chinkę Margaret Chan), w latach 2012–2016 minister spraw zagranicznych Etiopii, latach 2005–2012 minister zdrowia Etiopii. Ma PhD w zakresie zdrowia publicznego (Community Health) z University of Nottingham; MSc z immunologii chorób zakaźnych z  University of London.

Tedros Ghebreyesus (dalej używam też tylko imienia Tedros - jak sam on siebie nazywa, ew. w formie dr. Tedros) ma osiągnięcia na polu zdrowia w Etiopii, zwłaszcza w organizowaniu tamtejszych placówek zdrowia i całej infrastruktury zawiadywanej przez Ministerstwo Zdrowia, gdy mu przewodniczył. Ma też osiągnięcia jako biolog-badacz a także udzielał się jako uczestnik polityki międzynarodowej. Pracował nad wzmocnieniem aktywnego zaangażowania Etiopii na głównych międzynarodowych forach i w nawiązywaniu relacji dyplomatycznych i handlowych.

Ale ma i dość obszerną ciemną kartę w swej działalności. Przypatrzmy się temu.

Ghebreyesus  był znaczącym urzędnikiem reżimu junty wojskowej Dergów Haile Miriam Mengistu [etiopski wojskowy i polityk komunistyczny, przywódca przewrotu wojskowego, który obalił cesarza Hajle Syllasje I. W latach 1977–1987 przewodniczący Dergu - rządzącej krajem junty wojskowej, od 10 września 1987 do 21 maja 1991 pierwszy prezydent Etiopii].
Tedros był częścią etiopskiego reżimu podczas rażących naruszeń praw człowieka, działał na rzecz organizacji terrorystycznych - ideologicznie o zabarwieniu marksistowskim.
Kiedy Tedros był ministrem spraw zagranicznych Etiopii w latach 2012-2016 i wchodził w skład komitetów przywódczych partii rządzącej i koalicji, kraj został oskarżony o łamanie praw człowieka, w tym o zabijanie demonstrantów i polityczne wymierzanie kar w przeciwników i dziennikarzy.
"Wielkie i bezprecedensowe protesty przetoczyły się przez największy region Oromii w Etiopii od listopada 2015 roku, a w regionie Amhara od lipca 2016 roku. Etiopskie siły bezpieczeństwa stłumiły te w dużej mierze pokojowe demonstracje, zabijając ponad 500 osób" - powiedział w swoim raporcie Human Rights Watch.
"W Bishoftu, w regionie Oromia, 2 października w Bishoftu, w dniu 2 października zginęły osoby uciekające przed ostrzałem z pistoletów i gazem łzawiącym podczas dorocznego festiwalu Irreecha. 9 października, po zniszczeniu przez młodzież niektórych budynków rządowych i własności prywatnej, rząd ogłosił drakoński i dalekosiężny, sześciomiesięczny stan wyjątkowy w całym kraju, który w niejasnych sformułowaniach wprowadził ograniczenia w szerokim zakresie działań oraz podważył wolność słowa, zrzeszania się i pokojowych zgromadzeń".
W raporcie dodano, że "protesty miały miejsce na tle prawie nieistniejącej przestrzeni politycznej: w parlamencie koalicja rządząca ma 100 procent miejsc, istnieją ograniczenia dotyczące społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych mediów, a ci, którzy nie popierają aktywnie rządu, często spotykają się z szykanami i arbitralnymi zatrzymaniami".  Tedros Ghebreyesus jako minister rządu nie był w tym osobą postronną.
Kiedy rząd Etiopii zaproponował rozszerzenie miejskiej granicy stolicy, Addis Abeby, w 2016 roku, nastąpiły protesty, w których "siły bezpieczeństwa aresztowały dziesiątki tysięcy studentów, nauczycieli, polityków opozycyjnych, pracowników służby zdrowia i tych, którzy chronili lub pomagali uciekającym protestującym".
HRW powiedziała również, że rząd w tym czasie starał się kontrolować i zakneblować media i zmusił wielu dziennikarzy do "wyboru między autocenzurą, prześladowaniem i aresztowaniem a wygnaniem".

Człowiek, który był ministrem spraw zagranicznych jednego z najbardziej  uciskających reżimów świata, przetrzymując wiele tysięcy więźniów politycznych, prawie całkowicie ukrył tę część swojej historii, podkreślając jednocześnie swoje kwalifikacje zdrowotne. Jego często omawiane „osiągnięcia w sektorze opieki zdrowotnej” były w głównej mierze napędzane przez organizacje pozarządowe, ponieważ Etiopia nigdy nie była w stanie poradzić sobie z problemami, więc zrobiła to, o co poprosili fundatorzy.
Jego przekonania  - jeszcze z pierwszego okresu działalności publicznej były lewicujące, co mogło mieć wpływ na późniejszy jego wybór do organizacji WHO o podobnym politycznym profilu.

Jako minister zdrowia, Tedros był w stanie nawiązać bliskie stosunki z takimi postaciami, jak były amerykański prezydent Bill Clinton i Fundacją Clintona oraz Fundacja Billa i Melindy Gatesów - osoby mające dotąd wpływ na WHO.
Dzięki temu i wbrew swej przeszłości Tedros został uhonorowany Nagrodą Humanitarną Jimmy'ego i Rosalynn Carter w 2011 roku.
W lipcu 2009 roku Tedros został wybrany na stanowisko przewodniczącego zarządu Globalnego Funduszu na rzecz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią na dwuletnią kadencję. Warto przypomnieć, że tak jak wtedy tak i dotąd, roczna ilość zachorowań i zgonów na te choroby znacznie przekracza skalę tego, co jest rezultatem tak głośnej teraz pandemii, ale jakoś o tym się nie mówi tak dramatycznie. Wygląda na to, że są to instytucje  bardziej fasadowe niż radzące sobie realnie z problemem.
W profilu opublikowanym w kwietniu 2010 roku The Lancet podał, że Tedros przed wyborem na przewodniczącego zarządu był "domownikiem w Sekretariacie Światowego Funduszu". Pieniądze i biznes są lepiszczem tego towarzystwa.

Ghebreyesus został oskarżony o trzykrotną odmowę rejestracji epidemii cholery i jej tuszowanie  - w 2006, 2009 i 2011 roku.
Oskarżenie to złożył prof. Larry Gostin, obecnie dyrektor Centrum Współpracy z WHO w zakresie Prawa Zdrowia Publicznego i Praw Człowieka.
"Dr. Tedros jest współczującym i wysoce kompetentnym urzędnikiem ds. zdrowia publicznego. Ale miał obowiązek mówić prawdę  i uczciwie identyfikować i zgłaszać sprawdzone wybuchy cholery przez dłuższy okres czasu" - czytamy w New York Timesie, cytując Gostina w maju 2017 roku, zanim Tedros został wybrany na szefa organizacji zdrowia. WHO "może stracić swoją legitymację", jeśli będzie prowadzona przez kogoś, kto został oskarżony o ukrywanie epidemii w swoim kraju.
We wrześniu 2017 roku, około cztery miesiące po tym, jak 53-letni Tedros został wybrany na stanowisko dyrektora generalnego WHO, niektórzy amerykańscy lekarze specjalizujący się w chorobach zakaźnych napisali do niego list otwarty, w którym uznali go i WHO za odpowiedzialnych za odmowę sklasyfikowania wybuchu cholery w Sudanie jako próbę obrony jego globalnej reputacji.
"Wasze milczenie o tym, co jest ewidentnie masową epidemią cholery w Sudanie, staje się bardziej naganne", napisali. "Wasz brak transportu próbek kału z ofiar w Sudanie do Genewy w celu oficjalnego potwierdzenia cholery sprawia, że jesteście w pełni współwinni tego strasznego cierpienia i śmierci, które wciąż się rozprzestrzeniają, wymykając się spod kontroli, z codziennymi nowymi doniesieniami potwierdzającymi, że jest to rzeczywiście epidemia cholery.
"Nieunikniona historia tej epidemii z pewnością rzuci na pana bezlitosne światło".
Tedros zaprzeczył zarzutom, nazywając je próbami zaszkodzenia jego reputacji przed wyborem.
Kandydatura Tedrosa na dyrektora generalnego WHO spotkała się z ostrym sprzeciwem kilku partii etiopskich ze względu na jego karierę w Tigray People's Liberation Front. TPLF przekazał miliony dolarów na wsparcie finansowe kandydatury Tedrosa w WHO.

Dalsze zarzuty wobec dyrektora WHO są powiązane z reakcją na pandemię  - o czym dalej.

Czy WHO przysługuje się zdrowiu?

Pomijając słuszne akcje sanitarne, zwłaszcza w krajach "trzeciego świata", skutki działań WHO są mocno dyskusyjne.
Mimo tylu różnych instytucji i organizacji dedykowanych zdrowiu, na które łoży się olbrzymie środki finansowe, poziom zdrowia na świecie nie poprawia się.
Przykładowo St. Zjednoczone są najbardziej leczonym krajem na świecie a plasują się na dole listy krajów rozwiniętych pod względem jakości zdrowia. Jest to także jedyne państwo w rozwiniętym świecie, w którym średnia długość życia spada. Występuje tam olbrzymia lekomania. Np. w 2016 r. zrealizowano tam 4,5 miliarda recept na ponad 200 miliardów dolarów.
Najwidoczniej nie tędy droga do zdrowia. WHO, podobnie jak amerykańskie FDA (Agencja Żywności i Leków) nie tylko jakby tego nie dostrzegało, ale podąża dalej tą ścieżką. Firmy farmaceutyczne mocno usadowiły się tam ze swoją narracją i wpływami.
WHO sprzeniewierzyło się wspomnianej na wstępie zasadzie holistycznego spojrzenia na człowieka i odgrywa rolę farmaceutycznej tuby propagandowej, odpowiedzialnej za cenzurowanie stron z medycyną alternatywną oraz promowanie szkodliwych leków i procedur. Emblematyczna była historia z długim brakiem reakcji na katastrofalne działanie leku przeciwartretycznego Vioxx firmy Merck, który spowodował śmierć 60 000 pacjentów a poszkodowanych było dodatkowo 130 000.
WHO wspierała też produkty z GMO, fetyszyzuje Medycynę Opartą Na Dowodach (EBM), co obecnie, paradoksalnie, nie przystaje do rzetelnej nauki.

Innym przykładem -  jak to bywa z konkurencją dla medycyny akademickiej i BigPharmy były artykuły i akcje  próbujące zdyskredytować dzieło J. Humble, tj. popularyzację MMS, zasiać zwątpienie i odrazę do preparatu wszystkim poszukującym pomocy.
Podobnie było z tzw. ARV - lekami antyretrowirusowymi, których skuteczności nie udowodniono, natomiast wykazano ich szkodliwość, ale WHO przekonała wszystkie kraje w Afryce, może z wyjątkiem jednego lub dwóch, że wszystkie leki ARV są korzystne.
Osobne duże zagadnienie, to  promowanie przez WHO szczepień, w tym tych, które nigdy nie były przebadane wg złotego standardu na bezpieczeństwo i skuteczność.  Np. przeprowadzony przy pomocy WHO eksperyment szczepienia mieszkańców szczepionką przeciwko gruźlicy - dał odwrotny efekt. Zachorowało więcej osób zaszczepionych, aniżeli w grupie kontrolnej.
Z polskiego podwórka: wg prognoz demograficznych, koło roku 2000 mieliśmy osiągnąć liczbę 55 – 60 milionów obywateli. Jak natomiast donosi GUS, mamy zaledwie niewiele więcej aniżeli 37 milionów (z nowszą emigracją), chociaż w 1974 roku osiągnęliśmy już 40 milionów. Za E. Gierka, wprowadzono przymus kolejnej szczepionki, tym razem przeciwko odrze, w 1975 roku, pomimo oporu większości pediatrów. Podobnie prof. Kostrzewski z PZH, działając jako ekspert WHO , przywiózł przymus szczepień dzieci na różyczkę i świnkę. To była ta pomoc „brana” z Zachodu, a naprawdę początek realizacji wniosków z Raportu Klubu Rzymskiego z 1970 roku (wg instrukcji CIA) dotyczącej depopulacji...

WHO wraz z FDA przez dziesięciolecia promowało złe wzorce żywieniowe, m.in. mit cholesterolowy, margaryny, obrzydzało zdrowe tłuszcze, itp. Te organizacje, a  za nimi ślepo podobne instytucje narodowe, zalecały już różne piramidy żywieniowe, które ulegały zmianom, i dopiero niedawno ziarna i pieczywo zastały już oficjalnie zdegradowane w nowej piramidzie żywieniowej WHO - ustępując miejsca warzywom, wodzie i ... ruchowi. Tylko dlaczego tyle dziesięcioleci było trzeba by zmieniono zdanie, przez co przez tyle czasu diety wysokowęglowodanowe zniszczyły zdrowie milionów ludzi? Była w tym ręka lobby przemysłu zbożowego i tłuszczowego w wydaniu surogatów. Czy tego powinniśmy oczekiwać od organizacji, która ma zadbać o zdrowie publiczne?

Przywództwo w WHO może tymczasem decydować o życiu milionów ludzi, bo zalecenia tej organizacji stanowią podstawę dla decyzji podejmowanych przez rządy na świecie, w tym władze w Warszawie.
WHO wysyła w świat różne sprzeczne sygnały, np. ostatnio w sprawie roli maseczek przeciw koronawirusowi.

Już wcześniej WHO było krytykowane za brak odpowiedniej reakcji na epidemię Eboli w Afryce Zachodniej w latach 2013-16, w której zmarło ponad 11 tyś .osób.

Teraz przejdźmy do okoliczności powiązania WHO z obecną pandemią koronawirusa, gdzie jej szef  odegrał zasadniczą rolę. Ale B. Gates też...
Są to informacje znane z mediów, ale zacytuję niektóre.

WHO dostała oficjalną informację o przypadkach zarażeń w Wuhanie pod koniec grudnia. Wedle tego przekazu od chińskich władz, nie było wówczas pewne, czy wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Natomiast według źródeł na Tajwanie, tamtejsze władze już wtedy przesłały do WHO sygnał, że zgodnie z relacjami lekarzy z Wuhanu, bez wątpienia dochodzi do transmisji wirusa z człowieka na człowieka. Sygnał ze wspieranego przez USA, a uznawanego za zbuntowaną prowincję przez Pekin Tajwanu, miał być wówczas całkowicie zignorowany przez WHO.

Kolejne wątpliwości budzi sprawa ogłoszenia alertu w sprawie pandemii. Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia decydował osobiście o odraczaniu formalnych ostrzeżeń dla świata. Zgodnie z oficjalnymi raportami WHO, w obliczu niejednomyślności we władzach organizacji, to jego sprzeciw decydował o tym, że nie wydano oficjalnego ostrzeżenia.

Wiadomo też, że pod koniec stycznia, gdy Chiny zaczęły walczyć z zarazą, szef WHO spotkał się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem, a następnie pochwalił rząd chiński za "ustanowienie nowego standardu kontroli wybuchów epidemii" i jego "otwartość na wymianę informacji".
Jednakże, anonimowo rozmawiając z Bloombergiem, trzech urzędników powiedziało ostatnio, że amerykański wywiad zauważył w tajnym raporcie dla Białego Domu, że Chiny kłamały na temat zasięgu epidemii COVID-19, zaniżając liczbę infekcji i zgonów.
Kilka dni po tej rozmowie, kiedy linie lotnicze zaczęły odwoływać loty do Chin, Tedros A. Ghebreyesus napominał, że nie ma potrzeby podejmować kroków, które by "stanowiły niepotrzebne przeszkody dla międzynarodowych podróży i handlu". Przez to że WHO przez długi czas nie rekomendowało wstrzymania lotów,  spowodowało że wiele krajów miało podjąć złe decyzje ws koronawirusa i mógł on rozprzestrzenić się na całym świecie.
Znamienne jest, że szef WHO ogłosiło stan epidemii dopiero gdy B. Gates stwierdził że ma ona miejsce - już szykując swój plan ze szczepionką, lub go ujawniając, ponieważ jest hipoteza, że już wcześniej nad nią pracował. A powiązania WHO z Gatesem są znane... Także od B. Gatesa pochodzi przewidywanie że epidemia potrwa przynajmniej 18 miesięcy - tyle ile wyprodukowanie szczepionki (chyba także na to powołuje  się min. Ł. Szumowski ze swoją zapowiedzią).

Pomimo rzekomej misji WHO polegającej na działaniu w ramach ONZ jako apolityczna instytucja międzynarodowa, ostatnie doniesienia mediów sugerują, że WHO pomogła Pekinowi szerzyć chińską propagandę.

Przeciwnicy byłego ministra zdrowia i szefa dyplomacji współpracującej blisko z Chinami Etiopii zwracają przy tym uwagę, że Ethiopian Airlines utrzymywały w tamtym czasie niezakłócone połączenia z chińskimi miastami.
Zanim odnotowano pierwsze przypadki zachorowań na Zachodzie dyrektor WHO apelował również, by uniknąć "stygmatyzowania i politykowania" i czynił to w czasie, gdy dziennikarze na Zachodzie prześcigali się w napomnieniach, by w celu uniknięcia rasizmu normalnie podróżować do Chin, gdy organizowano demonstracje sympatii w chinatowns, a burmistrz Florencji wzywał w mediach społecznościowych do "przytulania Chińczyków".

Szef WHO wielokrotnie stawiał za wzór działania chińskich władz w walce z koronawirusem, mimo że Pekin jest ostro krytykowany - nie tylko w USA - za spóźnione informowanie o wybuchu epidemii. Według wpływowej amerykańskiej Rady Stosunków Międzynarodowych, obecny szef WHO, który zastąpił na tym stanowisku przedstawicielkę Chin, uzyskał stanowisko przy znaczącym poparciu komunistycznych władz w Pekinie.

Wicepremier Japonii Tarō Asō mówił w parlamencie, że WHO należałoby nazywać raczej Chińską Organizacją Zdrowia, bo gdyby nie kryła Chińczyków i wcześniej ostrzegła o zagrożeniu epidemią, wszyscy mieliby więcej czasu na przygotowania.

Według wielu krytyków, organizacja jest nadmiernie uległa wobec Chin. W szczególności zarzuca się jej działania, które zamiast alarmować, usypiały czujność świata. Stąd uogólniająca opinia że to "Chiny rozsiały koronawirusa na cały świat, a WHO im pomogło! G. Chang" - https://youtu.be/XIglw1kPunw .

"Rzeczywistość jest taka, że moglibyśmy być w lepszej sytuacji, gdyby Chiny były bardziej otwarte", powiedział ostatnio wiceprzewodniczący Mike Pence w sprawie covid-19.

Już wcześniej WHO było przeżarte korupcją i służyło narracji chińskiej, natomiast sam Tedros współpracował ściśle z Chinami  w czasach gdy był w Etiopii ministrem zdrowia.

Tedrosowi  zdarzyło się - zaledwie kilka miesięcy po przejęciu władzy w WHO, że wykorzystał byłego dyktatora Zimbabwe Roberta Mugabe, znanego z łamania praw człowieka i zamierzał  mianować go ambasadorem dobrej woli przy ONZ,  do której to roli akurat wieloletni dyktator Zimbabwe zupełnie się nie nadawał. (System opieki zdrowotnej w Zimbabwe w rzeczywistości cofnął się pod rządami jego reżimu). Z tego pomysłu  wycofał się dopiero po międzynarodowym proteście. 
"Dyplomaci powiedzieli, że nominacja [Mugabego] była polityczną zapłatą dla Chin, wieloletniego sojusznika Mugabego i około 50 państw afrykańskich, które pomogły zabezpieczyć wybory Tedrosa na początku tego roku" - napisała w październiku 2017 r. publicystka Sunday Timesa Rebecca Myers.

"Chińscy dyplomaci prowadzili twardą kampanię na rzecz Etiopczyka, wykorzystując siłę finansową Pekinu i nieprzejrzysty budżet pomocowy, aby zbudować dla niego wsparcie wśród krajów rozwijających się", dodała.
Felietonistka Washington Post Frida Ghitis również zauważyła w tym czasie, że Chiny "niestrudzenie pracowały za kulisami, aby pomóc Tedrosowi pokonać kandydata Wielkiej Brytanii na stanowisko WHO, Davida Nabarro". Zwycięstwo Tedrosa było również zwycięstwem Pekinu, którego przywódca Xi Jinping podał do publicznej wiadomości swój cel, jakim jest napinanie mięśni Chin na świecie".
WHO i Ambasada Chin w USA nie odpowiedziały na wielokrotne prośby o komentarz do tego artykułu.

Podczas gdy Tedros wspierał chiński reżim podczas trwającej pandemii koronaawirusa, nie wahał się krytykować amerykańskich i innych chińskich przeciwników za ich reakcję na koronaawirusa, jak zauważył Michael Collins, pracownik naukowy ds. studiów azjatyckich w Council on Foreign Relations, w swoim wpisie na blogu z 27 lutego.

"WHO bagatelizowała zasięg choroby i być może opóźniła zarządzenie publicznej pomocy zdrowotnej", napisali  republikanie z komitetu nadzoru i reform House Oversight and Reform do Tedrosa, według The Hill.
"Biorąc pod uwagę działania i oświadczenia urzędników WHO w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jesteśmy zaniepokojeni, że WHO nie służy już potrzebom świata i zamiast tego bierze swoje wskazówki od Chin. Przez cały czas trwania kryzysu WHO unikała zrzucania jakiejkolwiek winy na rząd chiński, który jest w istocie Komunistyczną Partią Chin" - dodali.

Niezależnie od tego  WHO podawało  błędne dane statystyczne oparte na arbitralnych i celowo ukierunkowanych modelach matematycznych a nie na realnych przypadkach. 
Te dwa czynniki przelały miarkę i spowodowały że Donald Trump zawiesił finansowanie WHO przez USA - przynajmniej do czasu wyjaśnienia roli WHO. Prawdopodobnie, walcząc na szerszym froncie z mafijnymi organizacjami, z lobby szczepionkowym i drenowaniem budżetu USA przez nieefektywne organizacje prezydent Trump nie przywróci tego finansowania. Na B. Gatesa też przyjdzie czas...

Oczywiście liberalne i lewicowe media ujmują się za Tedrosem, bo grają w jednej drużynie.
Ostatnio wykorzystały rzekomy styczniowy atak na Tedrosa ze strony przedstawiciela rządu Tajwanu sugerując, że miał on akcent rasowy. Aczkolwiek ataki z pobudek rasowych są oczywiście naganne, ale tajwańskie śledztwo nie wykazało, że w styczniu jakieś  tajwańskie  artykuły  go tak zaatakowały. Natomiast Tedros zawsze był mistrzem manipulowania zarówno najgorszymi dyktatorami, jak i organizacjami pozarządowymi. Widzimy to np. na podstawie jego konferencji prasowej, na której stwierdził że został napiętnowany rasowo i to nadużycie w dużej mierze pochodzą z Tajwanu. Wykorzystał tę pogłoskę, by odrzucić prawdziwe roszczenia o niekompetencję postawione przeciwko sobie przez takich jak prezydent  Donald Trump. Nic więc dziwnego że i Chiny też przyszły z obroną Tedrosa, który z nimi współpracował, a przy okazji wystąpiły  z nieuzasadnionym zarzutem przeciwko Tajwanowi - zgodnie ze swą długoletnią polityką przeciw temu państwu.

LK

PS. Ponieważ formuła tej strony nie ułatwia komentowania (ew. poprzez kontakt do administratora) to proponuję komentarze via https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/ gdzie będę też umieszczał ew. uzupełnienia do danego tematu, ponieważ większość tutejszych wpisów ma tam odnośniki.

Czy widziałeś ostatnie nowości naszego serwisu?

 

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.