Podziekowania dla PerfektArt

Zdrowie, energia, siła i radość.


Startowa
Do nadrzędnej
English
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Nowości sierpień-październik 2014

Dawno tutaj nie pisałem, bo wakacje, wyjazdy i inne sprawy…
Ale – dzieje się.
Przypominam, że ostatnio było głównie o „Ukrytych terapiach” – książce Jerzego Zięby.
Autor zebrał swoje otwarte wystąpienia na stronie http://ukryteterapie.pl/strona/wyklady 
Polecam!

Szczególnie poruszyła mnie (nie po raz pierwszy) sprawa cukru w odniesieniu do dzieci, poruszona w odcinku 5 - https://www.youtube.com/watch?v=leVEDIvjLUo 
Z tego powodu zrobiłem tu ministronkę http://bit.ly/przeslodzone i proszę o jej szerokie udostępnianie (podałem krótki link dla ułatwienia). Zobacz też te ilustrację https://www.facebook.com/RoccoDiSpirito/photos/a.256296234636.137094.37356654636/10152217644839637/?type=1&theater

Wszystko to układa się w ‘dzieło’ wielkiego kłamstwa jakim jesteśmy urabiani na każdym kroku – patrz szersze refleksje tutaj http://etsaman.blox.pl/2014/09/Klamstwo.html  (jest i o kłamstwach zdrowotnych, polecam też zacytowane książki).

Jak pisze moja znajoma blogerka Maria:
„… w kwestii prawdy nie ma demokracji ani wolności słowa, bo kłamcy nie zasługują na to, żeby dawać im głos. U mnie nie ma i nie będzie trybuny do głoszenia ludobójczych teorii. O tym, czy mam rację czy nie świadczą suche fakty: onkologia zabija, a nie leczy (2% skuteczności to zwykła kpina z rozumu), szczepienia przynoszą więcej szkód niż pożytku (kto zachoruje na ospę wietrzną, świnkę czy odrę spędzi w domu tydzień, a kto złapie astmę, AZS, cukrzycę, raka, autyzm lub poważne uszkodzenie mózgu będzie miał problemy do końca życia), a cała medycyna alopatyczna to zwyczajna rzeźnia i oszustwo, co widać, słychać i czuć”.

Nie jestem aż tak radykalny, bo lekarze oczywiście są potrzebni, a medycyna robi duże postępy, ale … głównie w takich dziedzinach jak diagnostyka (obrazowa, biorezonansowa), chirurgia i działanie ratunkowe, rehabilitacja…
Dużo gorzej jest z chorobami przewlekłymi. Wtedy zaczynają się prawdziwe ‘schody’.
W tym kontekście znane powiedzenie o zdrowiu przekształciłem na:

Szlachetne zdrowie
...nikt się nie dowie
ILE KOSZTUJESZ
aż się zepsujesz...

O wielu innych wadach i paradoksach naszej ’służby zdrowia’ pisałem parokrotnie, to temat coraz częściej poruszany, patrz np. http://www.bankier.pl/wiadomosc/5-absurdow-sluzby-zdro
Parę ilustracji oddaje jeszcze inne bolączki tego stanu.


 

Jak prawdopodobnie wiesz (pisałem o tym wcześniej tutaj http://lepszezdrowie.info/news05.2014.htm ) ostatnio dość mocno zająłem się promocją systemu abonamentowej opieki medycznej Signum, która likwiduje większość tych kłopotów (patrz różne komunikaty/wpisy na https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness  ).
Krótkie resume podałem na www.SuperOpiekaMedyczna.i-dlaCiebie.pl , ale właśnie jest uruchamiany automatyczny system rejestracji i informacji – na dziś możesz zobaczyć te strony: http://bit.ly/Klient_S7  (dla klienta) i http://bit.ly/NP_S7  (dla partnera z opcją kliencką).

Chociaż politycy i dygnitarze Ministerstwa Zdrowia mamią nas różnymi obietnicami bez pokrycia, to wróćmy do merytorycznych mitów i kłamstw w medycynie.

Latem, gdy wiele osób miało dylemat: opalać się czy nie – napisałem artykuł Słońce- zdrowe czy nie http://lepszezdrowie.info/Slonce.htm 
Ma to odniesienie nie tylko do lata…
Kolejny duży temat to kłamstwa na temat cholesterolu. Jerzy Zięba pisał o tym i mówił w wywiadach, przygotowuje osobną publikację.

Ja z kolei napisałem artykuł o uprzedzeniach dotyczących kawy w kontekście dolegliwości serca - Kawa a serce.

We wrześniu natknąłem się przypadkowo na duży cykl artykułów o profilaktyce i leczeniu chorób serca we wkładkach do gazetki Metro. Takiego nagromadzenia bzdur i frazesów dawno nie widziałem – mimo że artykuły były pisane przez utytułowanych lekarzy. Typowa chałtura i propaganda na rzecz mafii farmaceutycznej. Kusi mnie by przygotować ripostę, więc zaglądaj na tę stronę :)
W tym kontekście i uzupełniając odpowiedni rozdział w książce „Ukryte terapie” kieruję jeszcze do artykułu http://www.dluzszezycie.pl/artykuly-o-zdrowiu/witaminy-i-mineraly/witamina-k-ochrona-kosci-i-zdrowe-tetnice-z-witamina-k2  omawiającego witaminę K2. Zwrócę uwagę że te zbawienne własności ma tylko witamina K2-MK7.

Leszek Korolkiewicz

 

 

Za treść i dopasowanie reklam automatycznych nie odpowiadamy. 

 


    Wyszukiwarka
        lokalna


Wyszukiwanie
                    
zaawansowane

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne, za zapis - upominek)

 

Zainwestuj w siebie!

Zobacz   Księgę Gości
Dopisz się do Księgi

Powiadamiacz

Powiadom znajomego o tym serwisie!
(wpisz adres e-mail znajomego, będziesz mógł zredagować wiadomość)

powiadom.4free.pl

 Zdrowie i Fitness

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 


                Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-14    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie  Licznik: