Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 
Nowości wrzesień 2021            


Ostatnie uroki lata

 

Zdrowia i wolności! 
(zawołanie W. Gadowskiego)

Witam i pozdrawiam Czytelników - już po wakacjach ... niestety.

Uwaga ogólna do tutejszych stron - ze względu na starszą technologię, są dostosowane do czytania na komputerze, na telefonach nie ma dopasowania szerokości.

Ostatnie tygodnie to głównie lektury a mało pisania - przywilej wakacji i gorszy dostęp do sieci.
Były to głównie pozycje kontestujące to, co się dzieje z medycyną.
Zanim przejdę do krytyki szczególnych przykładów jej zapaści, podam krótki i mądry wpis z www.dlazdrowia.mapazdrowia.pl/, który uogólnia całość:

Cofnijmy się od czasów Hipokratesa.

„Profilaktyka zdrowotna – twierdził ojciec medycyny – to zapobieganie chorobom”.
„Postępowanie takie prowadzi do ich zażegnania, tak że nie ma potrzeby ich leczenia”.
I takie pojęcie profilaktyki zdrowotnej funkcjonowało jeszcze do niedawna.
Ale…
Kiedy w czasach Rockefellera medycyna i farmacja zaczęły stawać się największym biznesem na świecie, po tysiącach lat zmieniono definicję profilaktyki zdrowotnej.
Na jaką?
Na taką, by ją dopasować do zasad marketingu i sprzedaży leków.

I dzisiaj w rozumieniu WHO profilaktyka zdrowotna to zapobieganie chorobom… POPRZEZ ICH WCZESNE WYKRYCIE ORAZ LECZENIE.
Czy tylko ja widzę, że brakuje tu logiki?

Oto, czego definicja ta dowodzi…
Dowodzi, że w hierarchii wartości współczesnej medycyny na pierwszym miejscu stawia się leczenie.
A wyleczenie – na miejscu drugim.

Zapobieganie zaś – na miejscu trzecim!!
To chyba największa porażka współczesnej medycyny.

Bo lepiej jest i użyteczniej zawczasu zapobiegać, niż szukać sposobu naprawy zdrowia po szkodzie – zgadza się?

Wniosek…
Własnego zdrowia nie możemy za bardzo oddawać w ręce przedstawicieli oficjalnej służby zdrowia.
Tak, możemy i powinniśmy, jeśli chodzi o urazy, złamania, mechaniczne wady ciała, które trzeba naprawić.
Ale nie, jeśli chodzi o choroby przewlekłe.
Cukrzyca, nadwaga, rak, nadciśnienie – i inne.
Jeśli o to chodzi, musimy SAMI się edukować i sami zająć się profilaktyką.

Racja. Ale czy np. obecne "szczepienia" są realną profilaktyką? Nie - nie zapobiegają zakażeniom ani objawom tego, co nazywają teraz "epidemią". W propagandzie mówi się czasem, że są "lekiem" na koronawirusa (sic!).
Czy mówi się w tej propagandzie o osobistej profilaktyce lub daje się społeczeństwu zalecenia jak podnosić swoją odporność? Rzadko i sloganowo.

Niezdolność wyjaśnienia przez naukę pewnych zjawisk oraz nieefektywność leczenia lub profilaktyki wynika ze złego, przestarzałego paradygmatu naukowego w odnośnych dziedzinach, ale także ze złej woli, która przedkłada interesy ponad dobro ludzi.

Przechodzę do paru nowych artykułów na stronie. I znów na najbardziej aktualny temat...

Chociaż niejedną przeczytaną książkę chciałoby się skomentować, to doszedłem do wniosku, że np. w kwestii szczepień wystarczy przedstawić jedną, by zrozumieć całe zakłamanie tematu, jakie konsekwentnie jest używane by wspierać związany z nimi przemysł i biznes. Może to być książka Iana Sinclaira SZCZEPIENIA - NIEBEZPIECZNE UKRYWANE FAKTY.
Pod tym linkiem znajdziesz mój artykuł-"recenzję".
Jeśli to dla kogoś mało, to przedstawiam jeszcze szereg innych podobnych książek - tamtejszy suplement artykułu (14 pozycji).

Natomiast o pandemii i kowidzie mamy już wiele książek, przy okazji powołuję uaktualniony ich przegląd (32 pozycje) - http://lepszezdrowie.info/kowidowe_ksiazki2.htm.

Oczywiście - pewne sprawy nadal są dyskusyjne, ale każdy może wybrać i zdecydować, co do niego przemawia. Taka przeciwwaga do dominującej oficjalnej narracji...

Doszły jeszcze artykuły adaptowane ze źródeł zagranicznych:

Transmisja bezobjawowa C-19 praktycznie się nie zdarza
W badaniu prawie 10 milionów osób z Wuhan znaleziono „300 bezobjawowych przypadków”. Następnie przeprowadzono śledzenie kontaktów i z tych 300 nie wykryto żadnych przypadków COVID-19. Brak transmisji podważa potrzebę blokad i masek.

Maskowanie ust powoduje chorobę dziąseł, co zwiększa ryzyko śmierci koronawirusa o 900%
Nowe badania wykazały że maski powodują chorobę dziąseł, a to zwiększa znacznie ryzyko śmierci na koronawirusa.

Lato minęło, ale niektórzy albo nadrabiają braki w opalaniu na solariach, albo udaje im się pojechać tam, gdzie jest jeszcze słonecznie jak latem.

W artykule Substancje chemiczne chroniące przed słońcem wchłaniane przez skórę na poziomie przekraczającym progi FDA: badanie  informujemy, że zgodnie z wynikami nowego badania składniki produktów przeciwsłonecznych są wchłaniane przez skórę na znacznie wyższym poziomie niż pozwalają na to obecne przepisy bezpieczeństwa, co może stwarzać ryzyko niekorzystnych skutków zdrowotnych dla konsumentów. Parę uzupełnień o opalaniu się i kosmetykach ogólnie.

Dwa lata temu alarmowałem o zagrożeniach technologii 5G, ale warto wrócić do tematu  jeszcze raz, bo rok 2021 pokazał nowe okoliczności i zagrożenia. W tle geopolityka, Wielki Reset i "pandemia".
Omawiam to we wpisie na blogu IoT czy ID-IoT?

Na tym samym blogu  pokazałem ważny komunikat  - był to reblog z wpisu:
PILNE ZAWIADOMIENIE !!! Członkowie Parlamentu Europejskiego i EMA zostali ostrzeżeni: osobiście odpowiadają za szkody spowodowane szczepieniem Covid !!!
Sporo o tym w oryginale na https://forumdlazycia.wordpress.com/2021/09/22/pilne-zawiadomienie-czlonkowie-parlamentu-europejskiego-i-ema-zostali-ostrzezeni-osobiscie-odpowiadaja-za-szkody-spowodowane-szczepieniem-covid/.

Rozsądny dziennikarz Jan Pospieszalski został wypchnięty z TV i innych mediów głównego nurtu za zadawanie pytań i podawanie informacji od lekarzy oraz naukowców. Oto jedna z wielu wypowiedzi redaktora - https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/posts/5952069444863449.

Podobnie informuje Witold Gadowski w cotygodniowych komentarzach, np. ostatnio  https://gadowskiwitold.pl/aktualnosci/komentarz-tygodnia-karczma-rzym/ . Tam o konflikcie interesów rządowych ekspertów, o schemacie działania Petera Daszaka, o australijskiej medalistce olimpijskiej, o propozycji zaostrzenia kodeksu, także o wątkach politycznych - o marszałku Terleckim i sceptycyzmie, o słowach G. Brauna, o wprowadzeniu paszportów covidowych w Watykanie... Podobnie przywala informacjami o pandemii i powiązanych z tym aferach w kolejnym odcinku.

Jerzy Zięba prawie codziennie spotyka się on-line z sympatykami, podczas których ma mini-wykłady (na ogół o g. 21) lub odpowiada na pytania w ramach południowych "pogaduch". Jako przykład podaję tę krótką, ponieważ tam zawarł parę ważnych uwag. Tym razem z portalu VK.com, którego także używa poza www.jerzyzieba.pl, bo nie ma tam jeszcze cenzury (dokładniej https://jerzyzieba.com/live - dla transmisji).

Dr Malone, wynalazca technologii mRNA: Szczepionka sprawia, że wirus jest bardziej niebezpieczny przez ADE (wzmocnienie zależne od przeciwciał). Kolejne wystąpienie doktora - https://rumble.com/vkfz1v-the-vaccine-causes-the-virus-to-be-more-dangerous.html.

I tutaj pasuje wtrącenie o kondycji nauki, w szczególności nauk medycznych.
Malone został usunięty z wikipedii, która "lepiej wie" co to jest nauka. I wielu podobnych naukowcowi z dorobkiem jest sekowanych, gdy ujawnią kłamstwa jakie narzuca poprawność polityczna i biznes.
Takie podporządkowanie, wręcz upadek nauki szczególnie mnie "boli". To niemal jakaś moja obsesja wynikająca z pogardy dla kłamstwa i manipulacji - dawałem tutaj temu wyraz wielokrotnie, co przypomniałem we wstępie nowego artykułu Skorumpowane nauki medyczne . To, co zwłaszcza teraz obserwujemy - erupcja korupcji i konflikty interesów są powszechne w opiece zdrowotnej. Ma związek właśnie ze skorumpowaną nauką we władaniu korporacji farmaceutycznych.
Sprawa dotyczy nie tylko meritum medycznego, ale manipulowania społeczeństwem przez propagandę proszczepionkową. Przykładowo - podaję jeszcze raz po tej wypowiedzi Pawła Klimczewskiego https://twitter.com/etsaman2/status/1441718602797748226  (gdzie pokazuje on jak MZ i "eksperci" oszukują statystykami), tym razem materiał z wykresami i komentarzem R. Brzozy
https://odkrywamyzdrowie.pl/post/w-sezonie-2020-21-zmarlo-przedwczesnie-okolo-130-000-osob-kto-za-to-odpowie.

Mówiąc krótko: zatwierdzenie tak zwanych szczepionek przeciw COVID-19 opartych na genach było przedwczesne i lekkomyślne, a ich podanie było niezgodne z Kodeksem Norymberskim.

J. Zięba alarmuje o tym w wielu aspektach od dawna, ostatnio podał ważne i na tyle bulwersujące informacje w kwestii "szpryc", że większość mediów społecznościowych tego nie pokaże (fragment szerszej wypowiedzi) - https://vk.com/video-201956532_456240320?t=57m53s.
Podobnie - w wiadomościach z 22.09.21 ekspert od szczepień twierdzi, że osoby nieszczepione nie są niebezpieczne; zaszczepione osoby są niebezpieczne dla innych i powinny zostać poddane kwarantannie w okresie zimowym.
Ważna wiadomość z Kanady - mówi były polityk. Badamy również dystansujące zalecenia CDC, a także zastanawiamy się nad historią Norymbergii.
> https://www.unitednetwork.news/content/detail/614bcadd058b49001245396f/Live-at-5-with-Steffen-Rowe-9222021.
I jeszcze:
Rok bez leczenia. Dla 2 mln pacjentów zabrakło miejsca - tym tytułem serwis eskulap.com, raczej sprzyjający rządowej polityce zdrowia, przyznaje jak jest. I stąd 140-150 tys. nadmiarowych zgonów w Polsce.
https://www.esculap.com/news/162474/rok-bez-leczenia-dla-2-mln-pacjentw-zabrako-miejsca.

Tutaj wtrącę wątek osobisty o praktycznej stronie niewydolności służby zdrowia.
Ok. 3 tygodnie temu miałem "awarię" kolana (memento dla starszego pana, by nie kozakować, czy to na rowerze czy w przeskakiwaniu przez strumyk). Duży ból i praktycznie niemożność chodzenia. Licząc na pomoc via NFZ dowiedziałem się o wielomiesięcznych terminach przyjęcia przez ortopedę, natomiast by uzyskać skierowanie do niego - kolejka do lekarza pierwszego kontaktu. Ponieważ kolano spuchło, trzeba było działać szybko - prywatnie. U niego punkcja (ropa), wizyta, badanie USG, potem Rtg i lekarstwa, druga konsultacja - pękło 1000 zł, a to nie koniec, bo jeszcze czeka mnie rezonans magnetyczny, może operacja... I to wszystko prywatnie - mimo płacenia składek ponad 50 lat... Fajnie, prawda, zwłaszcza dla emeryta?

Przyczynkiem międzynarodowym do tego rodzaju ostrzeżeń i pozwów może być dramatyczna sytuacja w USA wg poniższego komunikatu:

"W USA W CIĄGU 72 GODZIN 45000 ZASZCZEPIONYCH ZMARŁO! Grupa prawników złożyła gigantyczny pozew zbiorowy przeciwko amerykańskiemu stanowi Hawaje. Jeden ze słynnych hawajskich prawników, Michael Green, wygłosił oficjalne oświadczenie na konferencji prasowej:  https://www.anonymousnews.org/2021/09/17/hawaii-45000-covid-19-impftote-in-72-stunden/"
(nagranie wystąpienia oraz tekst omówienia - pokazuje się u mnie od razu tłumaczenie na j. polski).
Mój komentarz: O tych 45000 było już wcześniej, dotyczy to całych USA przy zgonach odnotowanych w czasie 72 godzin od podania szczepionki. Chociaż nie zawsze musi to oznaczać związek przyczynowy, to z drugiej strony weźmy pod uwagę jeszcze bardziej prawdopodobne zgony w czasie późniejszym, nawet po wielu miesiącach oraz poważne uszczerbki na zdrowiu.

W ten sposób przechodzę do informacji pomyślnych dla ogółu ludzi (tych negatywnych można by podawać setki...).
Jak wspominałem w poprzednich nowościach i na blogu - na przekór temu wszystkiemu - są i pozytywnie informacje.

To ważne, więc pozwolę sobie zaprosić jeszcze raz po szereg tamtejszych wieści: https://lapidaria.home.blog/2021/09/07/dwie-strony-medalu/.
Oprócz podanych tam wielu przykładów organizowania się ludzi dodam jeszcze ruch Polska Jest Jedna.
Wspominane już Polskie Stowarzyszenie Prawników, którzy aktywnie przeciwstawiają się ograniczeniu praw i wolności obywatelskich w czasie stanu epidemii przybrało nazwę Głos Wolności. Wydają oświadczenia, apele, ekspertyzy prawne i opinie na temat obecnej sytuacji oraz wzory pism do władz (także stąd). Znane są wypowiedzi np. mec. Katarzyny Tarnawy-Gwóźdź o bezprawności poczynań sanitarnych i szczepionkowych, patrz np. https://pl1.tv/title/szczepienia-na-covid-19-to-lamanie-praw-dzieci/ itp.

Uzupełniając zaś ze świata:
Global Health and Wellness Consortium podało zalecania leków i suplementów "na kowid" i podobne przypadłości jak niżej

Mamy także oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej z 29 czerwca 2021. Przedstawiło rekomendacje co najmniej 5 terapii, które mogą uczynić szczepienia zbędnymi (wiemy, że są zbędne, ale tu chodzi o zmianę narracji środowiska lekarskiego) - https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/fr/ip_21_3299.

Jednoczą się kolejni lekarze - oto ważna deklaracja z globalnego szczytu z Włoch .

Na całym świecie wzrastają oddolne akcje protestacyjne jak marsze, pikiety, petycje do władz itp. przeciwko opresjom sanitarnym. To także zmiana stanowisk rządów i przywódców politycznych.

Prezydent Brazylii, także prezydent Chorwacji, Rumunia też wycofują się z kowidowego cyrku.
https://legaartis.pl/blog/2021/09/22/prezydent-chorwacji-zapowiada-zakonczenie-szczepien/

Prezydent Brazylii odniósł się do Plandemii:
„Szanujemy relacje pacjent-lekarz. Nawet przy użyciu leków nierekomendowanych”. Dodatkowo:
•wolna wola •brak przymusu •nie dla paszportów •wczesne leczenie •wolna ręka dla lekarzy •odpowiedzialność indywidualna (patrz np.  ten wpis, nagranie).
W Danii już od paru tygodni zaprzestano restrykcji kowidowych, podobnie z ich większości zrezygnowała Norwegia https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-24/norwegia-premier-od-soboty-zniesiona-zostanie-wiekszosc-restrykcji/.
Z jednej strony wynika to z przejrzenia planów globalistów, z drugiej będzie przypisywane ilości zaszczepionych. Zobaczymy czy ten drugi argument nie obróci się przeciw ludziom.
https://www.dr.dk/nyheder/indland/fra-10-september-er-covid-19-ikke-laengere-en-samfundskritisk-sygdom.

Reasumując: W grupie siła.

Na fanpage https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness stosunkowo rzadko coś wrzucam zniechęcony cenzurą, która przybrała skandaliczny wymiar. Wiele treści, które chcę tam umieścić od razu jest odrzucanych lub zagrażają wg FB usunięciem lub ograniczeniami mojej strony. Podobnie na LinkedIn. Nie można też gwarantować, że podane dalej odnośniki (linki) będą działać - zarówno na FB i TT.
Parę tamtejszych wpisów to głównie te z twittera, ponieważ tam zajmuje to niewiele czasu i na razie (?) jest mniejsza cenzura.  Zatem zapraszam na profil @etsaman2 (nie tylko sprawy zdrowotne). Co działo się tam w sierpniu  relacjonowałem (w moim subiektywnym wyborze) w Nowościach poprzedniego miesiąca. W tym miesiącu - po prostu zapraszam na profil, bo tutaj byłoby za dużo i nie łatwo to wszystko powtarzać.

Na twitterze często pokazuję codzienne wiadomości w Life Force (serwis live at 5), które w dużej mierze dotyczą spraw zdrowia w otoczce wielkiej i lokalnej polityki. Np. "Przyglądamy się sytuacji w Kanadzie, chińskim powiązaniom zarówno w Kanadzie, jak i USA, ideologii, która stworzyła Raport Żelaznej Góry, badamy „globalną pandemię” i jej bezpośredni związek z kontrolą populacji oraz nie tylko:
https://unitednetwork.news/content/detail/614a60ea4d8a1900195a4744/Live-at-5-with-Steffen-Rowe-9212021.
Po więcej zapraszam do źródła - https://unitednetwork.news/ i powiązanych serwisów Life Force.
Ponieważ to jest obszerne zagadnienie i jakby z innej sfery komunikacji i świadomości, to omówię je kiedy indziej, gdy pewne stopnie realizacji "Programu Odnowienia Ziemi" będą  zakończone i szerzej ujawnione. Mały wstęp dałem w nowościach sierpniowych (+ linki).
W uzupełnieniu pozytywnych wiadomości w zakresie zdrowia przytoczę ten wywiad z Lisą Thomas - dyrektorem Global Health and Wellness Consortium -
https://www.unitednetwork.news/content/detail/61528602962fd80012497efa/UNN-Canada-Interview-with-Director-of-Global-Health-and-Wellness-Consortium-92721 (po angielsku).

Trochę zaktualizowłem swoją Biblioteczkę zdrowia o nowe nabytki (antykwaryczne i świeże). Jak widzisz - mam co czytać (część już za mną) i z tego tytułu usprawiedliwiam się jeszcze raz brakiem czasu na wypełnienie szerszą treścią niniejszych Nowości. Ale ... i tak jest co zobaczyć - po linkowaniach  :)

Na koniec - anonsowałem kongres Naturoterapii 2021 - https://www.kongresnaturoterapii.pl/, a o nim - następnym razem.

29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Przy tej okazji przypomnę, że ma to związek (pozytywny) i ze zdrowiem, o czym było tutaj wielokrotnie (> wyszukiwarka lokalna).
Zapraszam też na stroniczkę https://www.facebook.com/KawaNaZdrowie/ vel Spotkania przy kawie.

Pozdrawiam z nadzieją, że jeszcze będzie trochę pogodnych jesiennych dni. Trzymajcie się!

Leszek Korolkiewicz

PS. czy widziałeś starsze nowości miesiąca?

 

ShareWyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty
_______________

Zapisz się na 
Biuletyn

Zobacz informację
wstępną

(Twoje dane są całkowicie bezpieczne;
za zapis -
upominek > Informacja wstępna)

 _______

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-21   admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.