Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

Nigdy nie jest za późno
na ćwiczenia dla sprawności

(art. z 2013 r., po czasie niektóre linki mogą być nieaktualne)

Szeroko zakrojone badanie, przeprowadzone z udziałem 826 mężczyzn i kobiet przez naukowców z University of Central Florida wykazało, że różnica między wynikami jakie dzięki regularnym treningom osiągają osoby osiemnasto- i czterdziestoletnie jest w rzeczywistości bardzo niewielka. Podczas trwającego dwanaście tygodni programu obejmującego dwie sesje treningowe w tygodniu zarówno młodsza jak i starsza część uczestników osiągnęła zbliżone efekty. Autorzy uznali w swoich wnioskach, że wpływ upływu czasu na zdolność mięśni do reagowania na bodźce treningowe jest przeceniany.

Badania naukowe przeprowadzone z udziałem osób mających pięćdziesiąt, sześćdziesiąt czy nawet siedemdziesiąt lat jasno udowadniają, że odpowiednio dobrany trening fizyczny zawsze działa. Ekstremalnymi dowodem na to, że można cieszyć się ponad przeciętną sylwetką nawet w siódmej dekadzie życia może być przykład Nubreta Serge, który do końca swoich dni prezentował formę jakiej pozazdrościć by mogła większość współczesnych dwudziestolatków. Jeśli masz 50+ i się dobrze rozejrzysz, to zauważysz, że chociaż 99,9% osób w twoim wieku wygląda po prostu źle, to 0,1% wyróżnia nieprzeciętnie proporcjonalna sylwetka. Te jednostki po prostu ćwiczą.

System 7 minut pozwala dostosować rodzaj i intensywność ćwiczeń do wieku. Wystarczy 7 minut ćwiczeń co dwa dni.

Sam jestem, można powiedzieć, już seniorem, ale to mi wcale nie przeszkadza uprawiać gimnastykę, biegać na nartach, przy każdej okazji brać kijki do nordic-walkingu, jeździć na rowerze. Od grudnia 2012 ćwiczę w systemie 7 minut. Oczywiście dostosowuję ćwiczenia do swego wieku i kondycji.

Ale już po 30-tce mięśnie stopniowo zanikają, a z nimi zmniejsza się metabolizm (mięśnie spalają więcej niż inne tkanki), zaczynamy się zaokrąglać.
System ćwiczeń 7-minutowy trening (7MW) Skuteczne odchudzanie i fitness dla każdego pozwala odwrócić ten trend.
Dla osób starszych jest to zbawienne i ze względów psychologicznych – chce się wykonywać ćwiczenia, które nie są trudne, są dokładnie opisane i można je monitorować, a widoczne rezultaty mobilizują do ruszenia się z przysłowiowej kanapy, przywracają energię i optymizm.

Zobacz też tutejszy artykuł Oszukać czas.

 

-----

Share