Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 

Nowości maj - listopad 2010

Te nowości są nietypowe, bo głównie nie odwołują się do artykułów na tej stronie, ale sięgają poza nią. Dotyczą bardzo obszernego materiału i tematów, których nie podejmuję się tu omówić - dopiero je poznaję, ponadto są kontrowersyjne dla wielu osób. Będzie to więc tylko telegraficzne wskazanie tych tematów.

Przerwa w tutejszych publikacjach spowodowana była zajęciem się nowymi lekturami i doświadczeniami na temat zdrowia i  refleksją, czy nie powinienem dokonać płynących stąd przewartościowań.

Tak jak medycyna kusi pigułkami na wszystko - dla szybkiego i łatwego efektu, tak i paramedycyna, bioenergoterapia i inne modne kierunki - bywa - może zwieść obietnicą cudów.

Mam jednak nadzieję (wykluczając nieuczciwych ludzi, którzy zdarzają się wszędzie), że te kierunki mają tę przewagę, że starają się dotrzeć do źródeł: zdrowia, człowieczeństwa, mądrości.
Inspiruje mnie idea prostoty jako atrybut/element tak poszukiwanej prze ludzi doskonałości.
Człowiek współczesny, cywilizacja i przemysł zbyt wszystko komplikuje.

Jednak przeglądając poniższe "sygnały" zachowaj ostrożność, znajdź to, co do Ciebie przemawia, postaraj się zapoznać z tematami i wyrób sobie własny pogląd.

Oto wybór takich sygnałów.

Był moment, że postanowiłem szerzej opisać tzw. Healing Codes wg Dra Alexa Loyda i Bena S. Johnsona, która to metoda kiedyś spowodowała moje odmienne spojrzenie na zdrowie.

Jest to dość prosta ale bardzo specyficzna technika samouzdrawiania radykalnie i szybko odblokowująca naturalne siły organizmu. Na podanej stronie znajduje się link do obszernego podręcznika metody, a w nim także setki świadectw "cudownych" uleczeń.

Zaraz po tym - idąc za hasłem "holistyczny" - odkryłem  Germańską Nową  Medycynę, która stanowi (i obecnie tak się nazywa) Wiedzę Holistyczną. Moją uwagę zwróciło pewne podobieństwo do Healing Codes. To zupełnie rewolucyjne podejście do źródeł i objawów chorób. Czy nasza medycyna aż tak się myli?
Na marginesie odnotuję, często tu wspominane, prześladowania jakich doświadczają niezależni naukowcy i myśliciele. To dla mnie wciąż dowód na napierający NWO, możliwe spiski i brutalność naszych czasów.

Później poznałem  osobiście niezwykłego bioenergoterapeutę, który "prześwietla" oczami organy człowieka i skutecznie je leczy (podobno ma w dorobku ok. 300 przypadków wyleczonego raka, stwardnienia rozsianego itp. ciężkie przypadki). Odbyłem z nim długie rozmowy i indywidualne sesje. Nie będę jednak o nim pisał, bo nie szuka rozgłosu - i tak ma nadmiar pracy... Tu akurat nie było nic z technik psychologicznych czy duchowych, a jakie rezultaty!

Wspominam o tym, bo coraz bardziej się upewniałem, że potencjał naszego ciała i umysłu jest niezwykły. Wciąż mam w głowie to, co kiedyś powiedziałem tutaj na podstawie swojej... intuicji? :

prawdopodobnie istnieje naturalna metoda uleczenia tak prosta, jak powiedzenie sobie JESTEM ZDROWY!

Jakby w odpowiedzi poznałem Technikę Uwalniania wg Lestera Levensona,  która przyćmiła moje uprzednie "odkrycia".
Koniecznie przeczytaj! Kolejna rewelacja? Na dziś sądzę, że tak. Można by powiedzieć - zaiste, prostota jest skuteczna!

Odmiana tej techniki jest nazywana metodą Sedony (wg ucznia Levensona Hale Dwoskina, który poszedł trochę inną drogą ) - np. http://www.dobrametoda.com/Sedona/co_to_jest.htm .

Skojarzyłem to z metodami Radykalnego Wybaczania (także http://radykalnewybaczanie.com.pl/ i inne)  oraz technikami uwalniania (puszczania uczuć) stosowanymi przez niektórych uzdrowicieli duchowych, np. Leszka Żądły (jakże liczne publikacje i to od wielu lat).

Nie śledziłem technik wielu innych uzdrowicieli (14 000 wyników w polskim Google na hasło "uzdrawianie duchowe", nie mówiąc o healerach, naturoterapeutach, itp.), ale prawdopodobnie są i tacy, którzy albo świadomie albo nieświadomie wpadli na podobny trop. Niektórym ufam na podstawie osobistych kontaktów lub sensownych relacji, ale to przecież kropla w morzu...

A ileż jest różnych mindtools - do osiągania celów, szybkiego uczenia się, pozbywania stresu, uzależnień, ... poprzez odmienne stany świadomości, hipnozę, muzykę itd. itd.
Dlatego - jak wspomniałem na wstępie  - nie podejmuję się tego ogarnąć.  Dociekliwi znajdą wiele w Internecie, ja może do tego jeszcze powrócę.

Podobnie, nie znam jeszcze Kursu Cudów (Dr Helen Schucman) - tylko pobieżnie, ale sądzę, że ma to podobny wymiar spojrzenia duchowego na zdrowie i nie tylko.

Okazuje się, że i to nie jest koniec drogi, chociaż na tym można by poprzestać. Wchodzę już nieco w ezoterykę, więc nie będę się mocniej "wychylał", bo dopiero to rozpoznaję.
Mówię o prawach przyciągania (rozgłos współczesny zapoczątkowany prze film i książkę
Sekret, ale potem szereg pogłębiających publikacji) oraz  Systemie Kreowania Stanów. Ta nazwa pojawiła się niedawno, chociaż same prawa są odwieczne. Prawdopodobnie udostępnię coś na ten temat, ale nie na tej stronie...

Te ostatnie hasła daleko wybiegają poza samo zdrowie. Pozwalają kreować swoją rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach. Niektórzy ujęliby to w cudzysłów, ale ponieważ jestem przekonany do NLP (Neurolingwistyczne Programowanie), to tak daleko? idące stwierdzenie uważam za uzasadnione. Zresztą, nie tylko dlatego - ktokolwiek coś zamarzył, wyobraził to sobie, myślał odpowiednio (pozytywnie i z wiarą) i doczekał się dość szybkiego spełnienia, wie o czym mówię.
Sądzę, że warto poznać NLP dla wielu życiowych i biznesowych zastosowań i dlatego zapoczątkowałem stroniczkę internetową
www.NLP.i-dlaCiebie.pl . Nie jest to temat nowy i na tej stronie - skorzystaj z lokalnej wyszukiwarki - znajdziesz też zastosowanie dla zdrowia.

Kiedyś na www.L-earn.net  udostępniłem książeczkę "Tak, jak człowiek myśli" J. Allena, której główną tezą jest stawanie się człowiekowi wg jego myśli (jest to zresztą stwierdzenie biblijne). Publikując "Niewyzyskane siły życia" Mulforda, a potem "Naukę jak być bogatym" byłem jednymi z pierwszych, którzy w polskim Internecie pokazywali owych klasyków i tę drogę samorealizacji.

Joe Vitale (także po polsku sporo informacji, np. http://www.vitale.pl/kim-jest-joe-vitale ) pogłębił zrozumienie Sekretu w swoim Kluczu do sekretu i pogłębia je stale w kolejnych publikacjach, na blogu  i na seminariach. Od roli przekonań, prawa intencji, wiary  aż do prawa żądania. Podobną ścieżką podąża jeszcze paru innych autorów.
Bodajże najbardziej przekonuje mnie prawo wiary - "stanie ci się wg twojej wiary", "wiara twoja uzdrowiła cię", ...
Czyż i medyczne placebo nie działa w ten sposób?
Myślę, że zataczamy duże koło wracając do immanentnego sensu wiary - w Boga, w doskonałość wszechświata i naszą...

Vitale praktykuje starodawną hawajską sztukę Ho’oponopono. Jej podstawą jest akceptacja faktu, że stanowimy sumę przeszłych myśli, czynów i decyzji, które ukształtowały nasze obecne życie. Cały ten egzotyczny proces polega na oczyszczeniu negatywnych myśli i wspomnień poprzez miłość i przebaczanie. To uzdrawianie ciała i duszy.
Kolejna cegiełka w układance.
Bo wszystko, o czym tutaj piszę,  jest nie tyle nowością, co odkrywaniem starego na  nowo.

Tak więc porzuciłem (czasowo?) szereg spraw związanych ze zdrowiem, które wydały mi się mniej istotne.
Może oprócz jednej: zalewu różnych MLMów (systemów wielopoziomowej dystrybucji bezpośredniej) bazujących na produktach prozdrowotnych. Niewątpliwie branża wellness ma wielka przyszłość. Przyglądam się tym produktom, kiedyś nawet jeden z nich tu opisywaliśmy -
http://lepszezdrowie.info/noni.htm .
Jest ich wiele jak np.: reishi, spirulina, alveo, monavie,...
Może warto się zająć czymś takim?

Czytelnicy wiedzą, że zajmuję się tutaj też różnymi zagrożeniami (zwłaszcza dział ANTY). Nie brakowało ich w ostatnich miesiącach. W szczególności ponownie chcę zwrócić uwagę na groźbę wyeliminowania z rynku i z terapii naturalnych środków leczniczych, np. ziół.

1 kwietnia 2011 roku wchodzi w życie dyrektywa w sprawie tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (the Traditional Herbal Medicinal Products Directive - THMPD). Wiele produktów ziołowych, obecnie sklasyfikowanych i sprzedawanych jako suplementy diety, trzeba będzie zarejestrować, aby wciąż móc je sprzedawać. Niestety procedura rejestracyjna jest niezwykle skomplikowana i kosztowna, a wymagania dotyczące jakości produktu bardzo wysokie. W związku z tym, wiele firm nie będzie mogło sobie pozwolić na rejestrację swoich produktów. Cała sytuacja przypomina primaaprilisowy żart: z dnia na dzień nastąpi delegalizacja tysięcy preparatów ziołowych, a dostęp do nich zostanie mocno ograniczony.

Zobacz więcej na http://www.stopcodex.pl/stop-thmpd/  oraz Co nam szykują nowi panowie feudalni dzisiejszego świata?

Pisałem tu też o GMO (> wyszukiwarka). Nowa Komisja  Europejska już na pierwszym swoim posiedzeniu zatwierdziła uprawy roślin zmodyfikowanych genetycznie, czym dała jawny dowód, że jest skorumpowana i pod przemożnym wpływem lobby biotechnologicznego. W poprzedniej Komisji projekt nie przechodził przez 12 lat, nowa jest więc ewidentnie składa się z ludzi będących pod wpływem koncernów, które chce wyeliminować wolne uprawy, oraz hodowle (opatentowane także geny świni), oraz zastąpić je wyłącznie licencjonowanymi, opatentowanymi produktami, czyli całkowicie kontrolować żywność w Europie i na świecie.
Powstała inicjatywa obywatelska wyrażająca sprzeciw owym regulacjom. Potrzeba 1.000.000 podpisów z całej Europy pod wnioskiem o moratorium (wstrzymanie możliwości upraw) do czasu zebrania wystarczająco dużej ilości badań naukowych i doświadczeń, które stwierdzą jaki jest wpływ żywności modyfikowanej genetycznie na ludzi.
Jeśli jesteś przeciw - podpisz petycję
https://secure.avaaz.org/en/eu_health_and_biodiversity/?fp

Innym potencjalnym zagrożeniem (nie do końca jasnym) są tzw. chemtrails (smugi na niebie). Zjawisko to nasiliło się nad Polską. Tematowi temu poświęciłem miejsce np. na blogu http://bit.ly/aBN3ii i na facebooku.

W sumie - i po "ciemnej stronie" mocy pojawiło się parę ważnych tematów, które zepchnęły bardziej tuzinkowe w cień.

                                             Leszek KorolkiewiczSkoro wspomniałem o facebooku, to spotkajmy się także tam :)   

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.