Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Witamina C - praktycznie

Chociaż o witaminie C napisano już bardzo wiele, podzielę się z tobą paroma ciekawostkami praktycznymi.
Zanim to, podaję parę odnośników do tego, co na ten temat pisaliśmy i tutaj.

Ze starszych materiałów: Krzysztof Abramek popełnił  ebooka o witaminach z rozdziałem o wit. C - patrz : http://www.witaminy-suplementy.pl  i tutejszy artykuł Suplementy oraz przygotował obszerny wykład do pobrania z jego strony http://www.PostawNaZdrowie.pl.

Demaskatorski i pełen emfazy artykuł (o tym jak jesteśmy oszukiwani na temat tej witaminy) napisał kiedyś dr Grzegorz Gołębiewski, ostatnio znalazłem go także tutaj.

Niezwykłe działanie witaminy C w DUŻYCH ilościach opisał  niedawno Łukasz King w 16 numerze Biuletynu Zdrowia.
Autor nawet posunął się do tezy, że witamina C powinna być podstawowym artykułem gospodarstwa domowego, tak jak jest cukier lub mąka, i powinna być sprzedawana na kilogramy w sklepach — a nie na tabletki w aptekach...

Sporo i innowacyjnie Jerzy Zięba w książce "Ukryte terapie". Cały rozdział o witaminie C z tej książki możesz pobrać tutaj.
Autor dokładnie omawia działanie i stosowanie witaminy oraz podaje procedury wlewów z askorbinianu sodu, które mogą szybko powstrzymać sepsę i tym samym uratować życie. To temat specjalistyczny i do stosowania przez lekarzy, więc nie będziemy się tutaj tym zajmować.
Warto tylko wciąż przestrzegać, by nie stosować do wlewów dożylnych kwasu askorbinowego.

Wartość wspomnianego rozdziału (ale tylko w stosunku do obecnej, zawężonej medycyny akademickiej) polega zarówno na przypomnieniu tez i praktyki Linusa Paulinga jak i na przybliżeniu najnowszych procedur stosowania dużych dawek - dopiero takie mają rewelacyjny wpływ na zdrowienie - nawet z raka.

Przypomnijmy telegraficznie o co chodziło:
Linus Pauling (laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z 1954 r.) zalecał witaminę C jako najlepszy środek przeciw przeziębieniom, a nawet przeciw nowotworom. Niestety, to przysporzyło Paulingowi wiele złośliwości ze strony amerykańskiego świata medycznego. Powód był prosty – nikt nie może zbić fortuny ani zrobić oszałamiającej kariery na bazie witaminy C - naturalnego składnika w którą bogatych jest wiele roślin, a ponadto stanowiło by to wielką konkurencję wobec różnych sztucznych preparatów farmaceutycznych. Pauling przyjmował ok. 18 gramów witaminy C dziennie przez ponad 30 lat. Wiemy już, że umarł w wieku 94 i to nie z powodu przedawkowania witaminy C.

Zanim jednak przeczytasz ten rozdział, powinienem zacytować zastrzeżenie Autora, jakie podał po tym jak został zasypany prośbami o różne porady i zabiegi przez osoby, które pilnie potrzebowały pomocy.

 

"Podanie witaminy C, nawet w dużych liściach nie zawsze jest skuteczne, chociaż w wielu przypadkach tak właśnie było i jest. Gdyby to było takie proste, chory wziąłby serie wlewów i ... po kłopocie. Dlatego nagłaśniam i tłumaczę... jeśli lekarz komuś mówi, że poda np. 20g witaminy C i w ten sposób będzie leczył nowotwór, to jest to oszustwo, ale... tak właśnie się w Polsce dzieje. Jest to zwykłe draństwo, którego dopuszczają się "lekarze" biznesmeni. Czasami podając np. 20 g za 500 zł za jeden wlew !!! (Warszawa). Wiem to z wielu rozmów telefonicznych czy emaili.
Rzeczywiście, przy poważnym podejściu do człowieka chorego na nowotwór, podawanie dużej ilości wit C stanowi "centrum" działania terapeutycznego, ale nie jest jedyna rzecz, którą należy zastosować. Żeby zwiększyć PRAWDOPODOBIEŃSTWO (bo gwarancji nikt nie da) wyleczenia choroby nowotworowej (i nie tylko) należy zastosować też wiele różnych technik, suplementów, żywienie, oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju toksyn z psychoterapią włącznie itd… itd..! ...
Przykład : jeśli PRZYCZYNĄ nowotworu są metale ciężkie, to czy lekarz podający wit. C, powiedział pacjentowi  o tym? Czy zastosował środki, które metale ciężkie usuwają? Czy zwrócił  uwagę na odpowiednią dietę? A co jeśli przyczyną nieodpowiedniego funkcjonowania systemu immunologicznego jest brak minerałów? Czy zaproponował ich uzupełnienie? Jeśli tak, to jakimi minerałami? w jakiej formie itd...
Nowotwór rozwija się ZAWSZE w tkance NIEDOTLENIONEJ. Czy zaproponowano odpowiednie preparaty czy np. naukę innego rodzaju oddychania itd .. które sprzyjają natlenieniu tkanek?

Żeby witamina C (czy każdy inny środek działający wewnątrzkomórkowo np. wit B17) miała możliwość zadziałania konieczne jest to, żeby miała ona możliwość wejścia do komórki nowotworowej, inaczej, bez względu na podaną jej ilość, NIE ZADZIAŁA! Trzeba wtedy podać specjalne enzymy, które to ułatwią. Czy takie enzymy podano? Itd ... itd ...
....
Dlatego z mozołem organizuję środek, gdzie chory będzie miał możliwość skorzystania z najlepszych metod, środków, technik jakie znam i jakie z dużym sukcesem są stosowane na świecie, ale... ze 100% pewnością mogę powiedzieć, nie będzie to TYLKO witamina C. I dopóki nie będę gotowy na zapewnienie pacjentowi najwyższej możliwej jakości leczenia, to tego robił nie będę, bez znaczenia ile na tym stracę.
Pieniądze jak wiadomo, to nie wszystko...."

 

Wracając do dawek, to należy odróżnić ordynowanie witaminy C dla profilaktyki i prawidłowego naszego funkcjonowania od terapii antyrakowych czy innych wymagających szybkich interwencji.
 

Zagadnienie witaminy C i jej działania w organizmie jest szerokie i ... jeszcze nie do końca zbadane. Szczególnie kontrowersje wzbudza tzw. lewo i prawoskrętność tego związku chemicznego. J. Zięba wyjaśnia to w swojej książce, ale dyskusja i badania trwają, a informacje podane w cytowanych na wstępie źródłach mogą po czasie nie być w pełni aktualne...

 

Byś nie musiał  sięgać teraz po większe opracowania - w skrócie - dlaczego witamina C jest dla nas dobra?

 

Inaczej  kwas askorbinowy - należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie.

Witamina C jest silnym antyoksydantem, który pomaga w usunięciu z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii, potęgujących stanów zapalnych (czyli również zakwasy). Ponadto przyczynia się do tworzenia kolagenu - głównego budulca tkanki łącznej.
Witamina C pomoże nam w walce z przeziębieniem i w wielu różnych chorobach zakaźnych, gdyż m. in. sprzyja wytwarzaniu ciał odpornościowych w organizmie i przez to wykazuje działanie bakteriobójcze.
Witamina C wpływa też na wzrost i rozwój komórek organizmu, utrudnia przenikanie do nich wirusów, przyspiesza procesy gojenia. To jest niezmiernie ważne dla chorych na cukrzycę, gdyż wtedy wszelkie skaleczenia i rany trudno się goją. Można w tym celu stosować wyjątkową specjalistkę od regeneracji ran - witaminę C z bioflawonoidami.
 

Zbyt mała jej ilość w diecie manifestuje się osłabieniem, bladością skóry i błon śluzowych, pękaniem drobnych naczynek krwionośnych, bólem głowy, krwawieniem z dziąseł i dużą podatnością na choroby zakaźne. Brak Witaminy C w diecie prowadzi do gnilca, bardziej znanego jako szkorbut.

 

Więcej o samej witaminie znajdziesz np. w cytowanych źródłach.

 

I znów skrótowo - gdzie występuje naturalna witamina C?

 

W aptece?

Medyczne ordynowanie zarówno pastylek np. po 100mg,  jak skupianie się rynku na witaminie syntetycznej - może mijać się z celem.
Stąd też np. takie przedwczesne osądy, że witamina C wcale nie zapobiega infekcjom i że  w wysokich dawkach może być nawet szkodliwa (bez wspominania powodu - bo nie jest czysta!).
Do czystej postaci witaminy C farmaceuci dodają  'bonusiki' takie jak: skrobia ziemniaczana, sacharoza, laktoza, żelatyna, talk, magnezu stearynian, celulozy octan, olej rycynowy, guma arabska, sacharoza, żółcień chinolinowa E 104, wosk pszczeli, wosk Carnauba i ...wystawiają cenę 10 razy wyższą niż czysta witamina C.

 

Zacytuję dość ostre stwierdzenie lekarza praktykującego medycynę naturalną:
WITAMINA C NATURALNA LUB EKSTRAHOWANA Z NATURALNYCH PRODUKTÓW MA PRAKTYCZNIE 100% PRZYSWAJALNOŚĆ I NIE WYKAZUJE SKUTKÓW UBOCZNYCH NATOMIAST SYNTETYCZNE PRODUKTY PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO NAZYWANE POTOCZNIE "WITAMINĄ C" PRZYSWAJAJĄ SIĘ DUŻO GORZEJ (PEWNA OCENA: JEDYNIE W OKOŁO 7%)  I MOGĄ POWODOWAĆ SKUTKI UBOCZNE.

 

Zatem powinniśmy się suplementować preparatami maksymalnie naturalnymi.

 

Głównym źródłem naturalnej  witaminy C są produkty roślinne, świeże owoce i warzywa jak: kalafiory, kapusta - zwłaszcza kiszona także kiszone ogórki, nać pietruszki, chrzan, pomidory, jagody owoce dzikiej róży, jabłka, w końcu cytrusy; ale uwaga - płaska łyżeczka natki pietruszki zawiera więcej witaminy C niż cała cytryna!

Jeśli nie zniesiesz codziennych porcji kapusty kiszonej czy innych kiszonek możesz korzystać z  suplementu Acerola.

Acerola zawiera naturalną witaminę C z wiśni Acerola, która w porównaniu z innymi owocami charakteryzuje się niezwykle wysoką zawartością tej witaminy. Już 1/2 płaskiej łyżeczki (1g) Aceroli dostarcza organizmowi 225 mg naturalnej witaminy C!
Acerolę można spożywać na wiele sposobów, np. mieszając z musli, jogurtem lub twarożkiem albo rozpuszczoną w zimnych napojach. Sama ma przyjemny, owocowy smak. Znakomicie uzupełni wysokie zapotrzebowanie na witaminę C od jesieni do wiosny.
 

Witamina C należy  do najmniej trwałych witamin: ulega zniszczeniu m. in. w wyższej temperaturze lub w obecności tlenu. Przy samodzielnym sporządzaniu potraw poprzez ich gotowanie czy duszenie tracimy większość tej witaminy.
Na przykład brokuły mogą utracić 40% witaminy C podczas pierwszych 10 minut gotowania. Podobnie mrożone warzywa często zawierają do 50% mniej witaminy C niż świeże.


A teraz praktyczna ciekawostka o najpopularniejszym źródle witaminy - cytrynie (nawiązująca do wspomnianego leczenia raka chemioterapią) - cytuję artykuł za www.poradnikkonsumenta.wordpress.com/ :

 

Cytryna 10000 razy silniejsza niż chemioterapia

Cytryna (Citrus) jest cudownym produktem zwalczającym komórki rakowe. Jest 10000 razy silniejsza niż chemioterapia.
Dlaczego o tym nie wiedzieliśmy? …bo wielkie firmy farmaceutyczne i laboratoria są zainteresowane wytwarzaniem sztucznych produktów, co przynosi im wielkie zyski.

Zadziwiające mrożone cytryny

Wielu zawodowców w restauracjach i miejscach żywienia zbiorowego używa lub konsumuje całą cytrynę i nic nie jest wyrzucane.

Jak zużywać całą cytrynę bez wyrzucania czegokolwiek?

To proste. Włóż całą umytą cytrynę do zamrażalnika swojej lodówki. Kiedy jest ona już zamrożona, weź tarkę i utrzyj na niej całą cytrynę (nie obieraj skórki) i posyp tą utartą masą swoje jedzenie (sałatkę, lody, zupę, dania rybne, mięsne, sosy, whisky, wino – lista dań jest niekończąca się). Całe jedzenie zyska niespodziewanie cudowny smak, którego nigdy wcześniej nie doświadczyłaś.

Wcześniej myślałaś tylko o soku z cytryny i witaminie C? Nigdy więcej.

Teraz, kiedy poznałaś ten sekret cytryny, możesz jej nawet używać do gorących kubków (zupki błyskawiczne).
Co jest główną zaletą w jedzeniu całej cytryny inną niż zapobieganie wyrzucaniu jej niezużytej części i dodawaniu smaku swoim posiłkom?
Cóż, jak widzisz, skórka cytryny zawiera 5 do 10 razy więcej witamin niż sok z cytryny. I to właśnie wyrzucałaś.
Ale od teraz wykonując tą prostą procedurę z mrożeniem całej cytryny, ucieraniem jej i dodawaniem tego do swojego jedzenia czy picia, możesz spożywać wszystkie odżywcze składniki i być zdrowsza. Dobre jest także to, że skórka z cytryny to zdrowe i odmładzające pożywienie zwalczające także wszystkie toksyczne elementy w twoim ciele.

Tak więc włóż swoją umytą cytrynę do zamrażalnika i dodawaj do jedzenia codziennie. To klucz, aby twoje jedzenie było smaczniejsze, a ty żebyś żyła dłużej i była zdrowsza. Taki jest sekret cytryny. Lepiej późno niż wcale.
Cytryna (Citrus) jest cudownym produktem zwalczającym komórki rakowe. Jest 10000 razy silniejsza niż chemoterapia.
Dlaczego o tym nie wiedzieliśmy? …bo wielkie firmy farmaceutyczne i laboratoria są zainteresowane wytwarzaniem sztucznych produktów, co przynosi im wielkie zyski.

Teraz możesz pomóc przyjaciołom poprzez poinformowanie ich o korzystnym wpływie cytryny i jej soku na zapobieganiu chorobom. To wybornie smakuje, jest miłe i nie ma skutków ubocznych, jak chemoterapia.

Jak wielu ludzi umarło, ponieważ jest to pilnie strzeżona tajemnica w celu nie narażenia na niebezpieczeństwo milionowych zysków wielkich korporacji. Jak wiesz, jest wiele gatunków drzew cytrusowych rodzących cytryny i lemonki.

Możesz je zjadać na wiele sposobów, sok, miąższ, skórkę, robić drinki i ma to wszystko wiele zalet, z których najważniejsze to jakie wywiera na torbiele i nowotwory. To drzewo to udowodniony dostarczyciel lekarstwa na raka. Jest także znane jako zwalczający drobnoustroje, zakażenia bakteriami oraz grzybami. Jest skutecznym środkiem przeciwko ludzkim pasożytom i robakom. Reguluje też ciśnienie krwi, kiedy jest ono za wysokie oraz działa jako środek przeciw depresjom, stresom czy zaburzeniom nerwowym. Źródło tych informacji jest fascynujące: to wyszło od jednego z największych producentów leków, który po 20 latach badań laboratoryjnych prowadzonych od 1970 roku udowodnił i ujawnił, że cytryna zabija komórki nowotworowe w przypadku 12 rodzajów nowotworów jak: nowotwory jelita, piersi, prostaty, płuc i trzustki. Owoce drzewa cytrynowego działają 10000 razy lepiej niż Adriamycyna – lek używany przy chemoterapii, powodujący tylko zwolnienie wzrostu komórek nowotworowych.
Co bardziej zdumiewające w tym typie terapii, cytryna zwalcza tylko złośliwe komórki rakowe i nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla normalnych komórek organizmu.

Tak więc umyj dobrze cytrynę, zamroź ją i utrzyj na tarce. Twoje całe ciało podziękuje ci za to i będzie cię kochać.

------
Dodam od siebie, że warto zadbać o usunięcie resztek chemii ze skórki. Dotyczy to w ogóle owoców, produkowanych na wielkich plantacjach i przebywających długą drogę od producenta do konsumenta. To już inny wątek - porady znajdziesz w Internecie.

 


Opr. L.K.

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.