Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Pro
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 
Uwikłanie mediów w dezinformację

List otwarty do mediów

 

Nie będę sie bawił w grzeczności, ponieważ w aspekcie, który chcę poruszyć - zasługujecie na ostrą krytykę.
Chociaż jest wiele obszarów tematycznych, w których media rozmijają się z prawdą i wykazują brak profesjonalizmu, poniżej zajmę się przykładem z zakresu zdrowia publicznego.
Otóż prezenterzy codziennych wiadomości i nie tylko, wciąż straszą komunikatami o ilości zakażeń, wyzdrowień i zmarłych "na" covid-19 tworząc mit pandemii oraz epatują ilością przeprowadzonych testów.

Jest to bezmyślne powielanie za bodajże jednym źródłem - na zasadzie marionetek, informacji fałszywych lub bez merytorycznego podparcia. Jednocześnie te media często, paradoksalnie,  angażują się w krytykę fake-newsów.
Zastrzeżenie: tutejszych uwag w stosunku do mediów nie chciałbym zbyt uogólniać, ponieważ są oczywiście i tacy ich przedstawiciele, którzy wyłamują się z "poprawnościowego" schematu lub chętnie by mu zaprzeczyli, ale nie zawsze mogą ze względu na uwarunkowania środowiskowe, potencjalne zagrożenie pracy itp. Także należy spojrzeć na zagadnienie w jego dynamice - ci, którzy dotąd uprawiali ślepą propagandę, jutro mogą zmienić swoją postawę - takie przypadki mają miejsce.

Krótko o elementach wspomnianych komunikatów.

"Zakażeni"

W komunikatach MZ powtarzana jest fraza "potwierdzone zakażenia"
Jak potwierdzone? Czym? Pozytywny test jeszcze nie oznacza wcale zakażenia, ponieważ testy są wysoce niewiarygodne. Procedura PCR w ogóle nie była pomyślana przez wynalazcę jako narzędzie diagnostyczne ani nie była zalecane przez producenta do tego celu. Inne testy wykazują nadczułość i/lub ich wynik w dużej mierze zależy od warunków wykonania, staranności personelu, jakości sprzętu.

Nie należy mylić twórcy procedury badawczej PCR Kary Mulisa i jego PCR ze stosowanym testem RT-PCR. Ani jego z  prof. Ch. Drostenem z Niemiec, który w parę dni stycznia 2020 stworzył na tej podstawie "test" RT-PCR, obecnie powszechnie stosowany.  Sam Drosten przyznał, że daje on niewiarygodne wyniki... Stąd ma już problemy i szykowany jest przeciw niemu proces zbiorowy w Niemczech. Jeśli studentka  Naomi Seibt w swoim wystąpieniu w  Bundestagu - https://youtu.be/EmGatna0Uf4 mogła wykazać oszustwo Drostena, które utrzymuje się tylko przez to że było pospiesznie zatwierdzone przez WHO  i siłą propagandy omamiło świat, to dziennikarz z ambicją dociekania prawdy nie może?
Naomi jest jak to dziecko z bajki, które powiedziało "król jest nagi".

O tym, że testy RT-PCR są, naukowo mówiąc, bezcelowe i społecznie szkodliwe, bo to główny czynnik totalnej dezinformacji - było  mówione już tak wiele razy, że dziwi iż nie dociera to do dziennikarzy, zwłaszcza śledczych. Czy to nie jest niechlubny konformizm środowiska czy może dysfunkcja myślenia? Nie będę przytaczał dziesiątek argumentów, ale  tu jest dobre podsumowanie https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/08/27/testy-pcr-covid19-sa-naukowo-bezcelowe/ .

Nawet prawdziwie "zakażony" (prawdę mówiąc nie wiadomo czym, bo wirus Sars-Cov2 nie został w całości zidentyfikowany), nie jest jeszcze chory, prawidłowy wynik dodatni oznacza tylko kontakt  z patogenem, a nie bycie chorym, co można wykazać dopiero po symptomach klinicznych i to specyficznych (np. poważne uszkodzenie płuc).

Także zaraźliwość takiej osoby jest tylko w ograniczony sposób niebezpieczna - dopiero ew. przy dłuższym i bliższym kontakcie z innym człowiekiem (np. podczas kwarantanny domowej wraz z rodziną, co jest dodatkową okazją do poszerzenia a nie ograniczenia zakażeń!).

"Wyleczeni"

- Jak? Czy w ogóle mówi się o metodach leczenia, czy jakikolwiek dziennikarz drążył tę sprawę? Nie ma jeszcze skutecznego leku na covid, a te najnowsze jaskółki, to przecież jeszcze mało dostępne środki. A jednocześnie cenzuruje się informacje o alternatywnych metodach leczenia, które na setkach przykładów wykazały skuteczność i nie dopuszcza się do głosu ich wynalazców oraz praktyków. Mało tego - siłowe stosowanie respiratorów osobom z poważnie uszkodzonymi płucami to dla nich gwóźdź do trumny,
MZ i szpitale nie powinny zatem przypisywać sobie zasług w wyleczeniu.
"Wyleczenie" może oznaczać, że test był pierwotnie fałszywy (raczej trzeba powiedzieć był fałszywy, bo nie służy do identyfikacji covid) i błędnie zakwalifikował kogoś jako chorego albo organizm poradził sobie sam - bez lekarzy.

"Zmarli"
- komunikaty formułuje się często tak, by powstawało domniemanie, że ktoś zmarł z powodu lub "na koronawirusa".
Jest to rozumowanie manipulacyjne - czy ktoś dokonywał sekcji zwłok  lub innej czynności badającej faktyczną przyczynę zgonu? Przeciwnie - nie robi się tego (może w pojedynczych rzadkich przypadkach), ale niektóre raporty zagraniczne stwierdzają że sekcje nie wykazały obecności sars-cov-2. W Polsce MZ tylko przez pewien czas i cząstkowo podawało informacje ile było i jakich chorób współtowarzyszących, jaki był wiek denata (a jeśli podaje to na ogół jest to powyżej 70) - te czynniki, które prawdopodobnie odegrały decydującą rolę.
Ujawniono, że do statystyk śmiertelności sztucznie wpisywano covid-19 także gdy wynik testów był ujemny, a nawet gdy pacjent umarł na cokolwiek, to rejestrowano zgon "na covid".

Ilość testów
- jakie dokładnie testy są prowadzone na podstawie wymazów (technologia, producent, czułość, celność specyficzna sars-cov-2 i koszt jednej identyfikacji wraz z zakupem "licencji")? Bez tych danych jakościowych sama ich liczba niewiele mówi, chyba że na niekorzyść wiarygodności, a gołe liczby podaje się raczej tylko dla pokazania jak to rząd/MZ się starają...
Uzasadnione jest twierdzenie, że im większa ilość testów, to z racji ich fałszywie dodatnich wyników, także ilość "zrażonych" ciągle rośnie. Zatem może to być działanie formalnie i medialnie proepidemiczne, gdy faktycznie epidemii nie ma, a przy okazji marnowanie pieniędzy na testy, ich obsługę oraz wynikające stąd koszty izolowania i jego kontrolę. Ale są i tacy którzy cynicznie robią na tym interesy (vide nowa książka W. Sumlińskiego "Zapis zarazy"). Pośrednio generuje się olbrzymie koszty gospodarcze i społeczne przez zamykanie usług, likwidację firm i zadłużanie się państwa (de facto społeczeństwa - na parę pokoleń) na "tarcze kryzysowe".

"Pandemia"
- żadne dostępne statystyki GUS i z innych źródeł nie potwierdzają pandemii. Liczba zgonów nie wskazuje żadnej anomalii, a nawet jest okresowo mniejsza niż zwykle. Trudno więc mówić o epidemii - nawet wg zmanipulowanej od paru lat definicji tego pojęcia, która "z automatu" podbiła ekstremalnie potencjalną ilość zachorowań. Polecam ostatni rozdział książki "Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy" (red. M. Błochowiak, wyd. Fundacja Osuchowa), który omawia to dość dokładnie dla Polski, ale w innych krajach było podobnie (inne rozdziały). Sprawa ma szerszy wymiar. Pokazuje to dobitnie np. wystąpienie Dariusza Juzyszyna "Dlaczego boimy się pandemii" - https://www.facebook.com/watch/?v=224264912341861, ale podobne głosy się mnożą.
Narracja pandemii została sztucznie niesłychanie rozdmuchana ponad wszelkie racjonalne podstawy - to zakrawa na globalny spisek.
"Pandemia" nie powstała sama z siebie, podejrzewam że wymyślono ją w celu kontrolowania społeczeństw. Kiedy to się pojmie, wszystkie klocki wchodzą na miejsce.

Wokół covid-19 powstało jeszcze szereg innych mitów, jak np. skuteczność popularnych maseczek (pisałem parę miesięcy temu - http://lepszezdrowie.info/maskarada.htm , teraz wiedza o tym jest jeszcze bogatsza), "nieodzowność" respiratorów przy ostrych stanach zapalnych płuc, co bardzo podwyższa śmiertelność i znów kosztuje, pożytki z kwarantanny w każdym przypadku, itp.

Nie będę dalej wchodził w szczegóły - pisało o tym wielu, wiedza jest dostępna, nawet w wersjach przystępnych pojęciowo i logicznie dla każdego - chociażby w książkach "Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy" lub  "Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty", autorstwa Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi (wyd. Mutibook). Także coraz więcej reportaży i dyskusji obnaża zakłamanie oficjalnej narracji - przykładowo  odcinek "Warto rozmawiać" z 28.09 (rzadki przypadek rozsądnego podejścia w TVP).
Niestety i lekarze i media są w dużej mierze poddani/e brutalnej cenzurze (np. https://youtu.be/tTqjnv8dKz4 ), ale na tym właśnie polega droga naukowca i rzetelnego dziennikarza by dociekać prawdy i wałczyć z cenzurą, a tym bardziej nie stosować autocenzury.

Należy docenić tych lekarzy i naukowców, którzy przełamali zmowę milczenia i postawili się swym zwierzchnościom - ryzykując utratę pracy. Nawet medialny celebryta - lekarz Paweł Grzesiowski 'skonwertował' się ostatnio krytykując test RT-PCR i elementy polityki medycznej.
Czy znajdzie się w Polsacie dziennikarz, który podobnie pokaże kłamstwa?

Reasumując

Dziennikarze, administratorzy, redakcyjni "oficerowie polityczni" i cenzorzy wszelakich medialnych komunikatów - dołączacie do niechlubnej propagandy "epidemii" a nawet tę propagandę tworzycie  - jako narzędzie straszenia i zniewalania ludzi, rujnowania zarówno ich życia jak i gospodarki. Czyją agendę realizujecie? Czy zwłaszcza TVP i Polskie Radio są zatem mediami publicznymi czy li tylko rządowymi?
A może nawet wrogich Polsce sił? Ma to podtekst czysto biznesowy i polityczny, a nie troski o zdrowie - to uzasadnianie i  przygotowanie pod brudny biznes szczepień na covid-19, które jako mało sprawdzone a nawet eksperymentalne, zrobią więcej szkody niż pożytku oraz będą kolejnym zagrabieniem pieniędzy podatników i prawdopodobnie środkami zmarnowanymi.

Podałem przykład covid-19, ale podobne praktyki mediów odnoszą sie do wielu zagadnień zdrowotnych.

Zamiast to rozwijać przywołam niestrudzonego dra  n.m. Jerzego Jaśkowskiego, który od lat, jako jeden z niewielu odważnych demaskatorów pokazuje całą głupotę, zmanipulowanie/manipulowanie i brak myślenia po stronie zarówno mediów, organów nadzoru medycznego jak i poddanego im społeczeństwa. Jako przykład - jedno z ostatnich wystąpień dra - https://youtu.be/F4y8sLUNBHA .

Podobnych mu lekarzy i badaczy jest coraz więcej, ale są wciąż sekowani właśnie przez media głównego nurtu i ich mocodawców. Budzi się i "ulica" - kolejne masowe protesty, wiece, graffiti itp.
Piszę to prywatnie i wg własnego przekonania, ale wiem że i w imieniu wielu świadomych powyższego mechanizmu - by was  - propagandziści ostrzec przed tym, kiedy fałsz i wasze czynne sprawstwo w zamachu na wolność obywateli zostaną obnażone i rozliczone. Sami się prosicie o społeczny lincz.
Przy okazji niszczycie zaufanie do lekarzy - czasem zasłużenie, często niesprawiedliwie i kontrproduktywnie w czasach gdy są oni szczególnie potrzebni.

Nie widzę dalszych karier takich jeszcze przecież często młodych dziennikarzy i działaczy propagandy - po swoim  blamażu. Podobnie zostanie zniszczona renoma wielu dziennikarzy z dorobkiem - tym bardziej że wielu z nich nie tylko straci zaufanie czytelników, ale co gorliwsi fałszerze rzeczywistości  powinni zniknąć w więzieniach.

 

Leszek Korolkiewicz, 30.09.2020

-----

Powrót do serwisu LepszeZdrowie.infoWyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty
_______________

Zapisz się na 
Biuletyn

Zobacz informację
wstępną

(Twoje dane są całkowicie bezpieczne;
za zapis -
upominek > Informacja wstępna)

 _______

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.