Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

Jeszcze o Jerzym Ziębie (2)

Jerzy Zięba

Kontynuuję opowieść o Jerzym Ziębie - po części pierwszej ze stycznia 2017.
Zachęcam do tej pierwszej części, ponieważ nie powtarzam tutaj zawartych tam istotnych faktów.
Jest to uzupełnienie w aspekcie Jego nowych dokonań i informacji jakie znalazłem u samego Autora i w Internecie.
Wiem, że niektórych zgorszy fakt, że chwalę w kontekście zdrowia kogoś, kto nie jest lekarzem. Cóż, nie jestem doktrynerem, często zniesmacza mnie toporna "poprawność polityczna", zawężanie horyzontów.  Jakże wiele dokonali dla ludzi inni ludzie, którzy w danej dziedzinie nie byli formalnie wykształceni - pomyśl o tym.

Przypomnę: jestem "ziębianinem", jak ironicznie a często kpiąco oponenci p. Jerzego nazywają Jego sympatyków.
Jednak nie jestem w tej grupie na zasadzie ach, och, ale trzeźwo i także krytycznie.
Tych sympatyków jest bardzo wielu (patrz dalej). Są to ludzie poszukujący zarówno prawdy jaki i pomocy w swych kłopotach zdrowotnych. Często odrzuceni przez medycynę lub zwodzeni przez nią przez lata - obietnice, drenowanie kieszeni i brak rezultatów w leczeniu. To ludzie doświadczeni takim traktowaniem. I ja do nich należę. Cała ta strona LepszeZdrowie.info miała w tym początek - borykanie się ze zdrowiem, ujawnianie błędów w leczeniu i postaw nie pasujących do lekarskiej przysięgi Hipokratesa.
To rzesza ludzi, których przede wszystkim obchodzi skuteczność leczenia a nie teorie.

Jeszcze raz powtórzę cytat z prof. Juliana Aleksandrowicza, który stał się też mottem dla Jerzego Zięby:

"Wolę być wyleczony przez szarlatana niż uśmiercony przez sławę medyczną"

Wyrazem takiego podejścia są zarówno dokonania J. Zięby jak i setki pozytywnych opinii pacjentów, którzy zastosowali Jego wskazówki - patrz zakładka Pomogło na stronie www.ukryteterpie.pl  (to zbiór fragmentów listów, który już później nie był uzupełniany).

Z reguły jestem człowiekiem mało ufnym w autorytety, ale po już dobrych paru latach "znajomości" z Jerzym (pozwolił by tak się do Niego wprost zwracać - piszę z szacunkiem: On, Jego, itp.), i także na pewno już po ponad setce godzin słuchania Jego audycji, przeczytaniu wszystkich wpisów, książek - dochodzę do wniosku, że jest człowiekiem niezwykłym.
I nie jestem odosobniony - "ziębici
/ziębianie" to co najmniej kilkaset tysięcy osób. Niektórzy nie kryją swojej ... miłości do Jerzego.
Widocznie w ich ocenie zasłużył na to.

Oczywiście, każdy jest omylny - może być i Jerzy, możemy i my wszyscy - sympatycy.
Ale nie o to chodzi.
Widoczne jest działanie w dobrej wierze, poświęcenie swoich wszystkich sił i czasu dla społeczności.

Nawet gdyby w pewnych sprawach czasem Zięba się mylił (kto się nie myli?), to zauważmy różnicę...

Po pierwsze - ew. pretensje trzeba mieć do naukowców, których Jerzy cytuje (to nie są "Jego teorie")
Po drugie - wykazuje dużo pokory i dobrej woli, czego nie widać wśród oponentów.
Ma otwarty umysł (uwaga jak wyżej) - stale uczy się i obserwuje, gdy wielu oponentów bazuje na wiedzy jaką kiedyś posiedli i lenią się by ją aktualizować.
Po trzecie - jest
niezależny, nie jest sponsorowany przez farmację czy granty medyczne.
Po czwarte - odpowiada za swoje błędy, gdy natomiast lekarze już nie - jeśli tylko działają zgodnie z oficjalnymi procedurami.
Wreszcie - ma odwagę w pojedynkę stanąć do dyskusji, nawet jeśli miałaby wykazać mu błędy - niestety oponenci nie stają do takiej otwartej dyskusji - atakują "zza węgła", zaocznie, często anonimowo i hejtując.

Zresztą, ja będąc już od dawna osobą na emeryturze (=wiekową), myślę że na podstawie doświadczenia życiowego, mogę prawidłowo ocenić format człowieka.

Jerzy jest wielki w paru wymiarach.

Wymieniłem wyżej odwagę, pokorę, dociekliwość. Dodam:

- Konsekwencję w działaniu na rzecz dobra ludzi - samo uświadamianie prawdy wbrew dużo silniejszym mediom, władzom i "autorytetom"  jest dziś rzadkością. Jednak trzeba dodać do tego konkretne czyny jak utworzenie i prowadzenie Fundacji Polacy dla Polaków, która została stworzona w celu sfinansowania zakupu leków opartych na marihuanie leczniczej, w pierwszej kolejności dla dzieci z lekooporną padaczką oraz dla chorych na nowotwór mózgu, wspieranie stowarzyszenia non profit „Polska Akademia Zdrowia” oraz TLMZ (Towarzystwo Lekarzy Medycyny Zintegrowanej).

- Duża aktywność na forach związanych z Sejmem, rządem - przykładowo wystąpienia na komisjach sejmowych dot. GMO

- Inicjatywy ustawodawcze - jak w sprawie nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza i dentysty (omówionej wcześniej tutaj)  i wspieranie akcji społecznych w sprawie GMO, leczniczej marihuany, strategii antyrakowej ...

- Odważne listy otwarte do obecnego ministra zdrowia oraz szefa TVP Jacka Kurskiego - patrz dalej w miejscu gdzie omawiam szczepienia, przedtem do Jarosława Kaczyńskiego, do środowisk lekarskich i mediów itp.  -  wszystkie te akcje nie są związane z biznesem Jerzego - to działania prospołeczne. Przyznasz - dość trudno dziś o takich ludzi.

- Zięba jest operatywny, jest skutecznym przedsiębiorcą (obecnie i w przeszłości - na paru polach), który z niczego stworzył w niesprzyjających polskich uwarunkowaniach własną firmę, która odnosi sukcesy. To - w polskiej mentalności, budzi demony zawiści i podejrzliwości, co przekłada się na donosy, insynuacje, złośliwość. Jest wielu, którzy lubią innym zaglądać do kieszeni i węszyć oszustwa. W innych krajach, zwłaszcza w USA, sukces jest czymś co wynosi się na piedestał, podaje jako przykład innym.
Także wysokie nakłady książek Jerzego oraz liczne tłumaczenia (tam też mają uznanie), budzą zawiść.
A jest to przecież wynik ciężkiej pracy i zdolności organizacyjnych.
Czy w ogóle jest coś złego w zarabianiu? Zwłaszcza jeśli robi si
ę to uczciwie. Przykładowo - rozliczenia w Fundacji Polacy dla Polaków są w pełni transparentne i publicznie pokazywane na stronie ww.  I kontrolowane przez odpowiednie instytucje.

- Ambicją Jerzego jest udostępnianie suplementów (witamin itp.) najwyższej jakości oraz takich, których praktycznie w Polsce nie ma. Czy to źle? Samo to przedsięwzięcie - typowanie, zakup/import składników, receptury, eliminacja zbędnych konserwantów i barwników, dbanie o czystość, produkcja,  konfekcjonowanie, dystrybucja, przechodzenie procedur kontroli i rejestracji - to niemałe wyzwanie.
Przy tej okazji warto zauważyć charakterystyczne zjawisko na przykładzie np. witaminy K2 (MK-7). Gdy parę lat temu Jerzy podkreślał jej znaczenie dla gospodarki wapniowej, wielu, w tym lekarzy, stwierdzało że nic takiego nie istnieje i naśmiewali się z informacji Jerzego. A teraz prawie w każdej aptece znajdziesz co najmniej parę preparatów z tą witaminą. Firmy farmaceutyczne robią biznes na tym, co do Polski Jerzy "wprowadził" i ...
już wszystko jest w porządku...

- Jerzy jest też dobrym mówcą - jego prelekcje w audytoriach i w Internecie gromadzą tysiące widzów, którzy są pod wrażeniem zarówno wiedzy, dobrego języka (po ponad 20 latach na obczyźnie),  prostego wyjaśniania złożonych kwestii medycznych, zdolności w ilustrowaniu wypowiedzi oraz otwartości i humoru.

- Jest w Jerzym pasja - widać to nie tylko w pracowitości, ale czasem w mocnym argumentowaniu swoich racji wobec nieuków, "autorytetów"-ignorantów, w wytykaniu absurdów. W tych mocniejszych wypowiedziach nie posuwa się jednak do złego, obelżywego języka, którym sam jest często raczony. Czasem nazwie "po imieniu" kłamców albo rzeczywistych znachorów, jeśli im się to należy.

W tym wszystkim powinna być jasna misja Jerzego Zięby.  Powtarzam to krótkie ujęcie Autora:
https://youtu.be/1OL089IbHDI
. 

Czyli przynajmniej to - w paru punktach:
- dyskusja w ramach zainteresowanych środowisk
- integracja środowisk lekarzy, terapeutów i naukowców na rzecz bardziej efektywnego leczenia ludzi
- mówienie prawdy, szerzenie wiedzy
- akty prawne dające większą swobodę lekarzom
- likwidacja patologii w służbie zdrowia, w szczególności tej, że lekarze ratujący życie poza dozwolonymi procedurami muszą 
robić to w ukryciu, narażając się na szykany - włącznie z odebraniem prawa wykonywania zawodu
- eliminacja korupcji w medycynie i farmacji,
- skierowanie energii i środków Ministerstwa Zdrowia na skuteczne metody leczenia, lepsze plany strategiczne
- danie szansy polskim lekarzom, badaczom i producentom na  bycie w awangardzie medycyny zintegrowanej
- dobro ludzi
- całościowe i empatyczne podejście do człowieka-pacjenta (to motto i naszego serwisu).

Wracając do ew. błędów, to sprawa jest o tyle trudna, że nawet powołując się na artykuły naukowe publikowane w renomowanych czasopismach, nie jesteśmy pewni ich rzetelności. To zjawisko dotyczące tzw. Evidence Based Medicine (EBM) omawiam w artykule Jeszcze o EBM.  Jerzy jest tego świadom, w przeciwieństwie do wielu innych, ponieważ sięga i do takich autorów i źródeł spoza "głównego nurtu".

Jerzy Zięba stale zmaga się z krytyką i niezrozumieniem. Chociaż opisałem to osobno w Krytykanci, to i tu przypomnę jedną (jako przykład) starą ripostę, w której Jerzy Zięba, punkt po punkcie, wykazuje nieporozumienia, kłamstwa i postawy  zadufanych arogantów. Warto posłuchać, choćby na raty, bo to dość długie.
https://youtu.be/S20jWPA_Y4g
.

Typowym zarzutem jest, że pan Jerzy wypowiada się o zdrowiu a nie jest lekarzem. Skomentuję to i ja.

JZ od bardzo wielu lat 'siedzi' w nauce - wciąż studiuje prace naukowe, drąży wnikliwie tematy, w tym kontrowersyjne i "tabu", spotyka się z wybitnymi specjalistami, ma kontakt z wieloma lekarzami, jeździ na konferencje naukowe na całym świecie, itp., przy czym słucha praktyków, którzy mają znaczące rezultaty w leczeniu. Czyli i teoria i praktyka, nawet alternatywna. W sumie duża wiedza.
Na drugim biegunie są ludzie, którzy widzą tylko jedną stronę i poprzestali na tym, czego nauczyli się w szkole lub uczelni (jeśli w ogóle...), gdzie program jest narzucony i często pod linijkę biznesu, który sponsoruje ten program i kursy. Albo uparcie ślepo wierzą co mówi 'nauka' w swym głównym nurcie, jakby ona była już zamknięta. Niestety nawet wielu lekarzy ma dużo mniejszą wiedzę niż JZ. I nie chcą przyjąć do wiadomości, że może istnieć coś więcej i działać skuteczniej. Czyli zamknięty umysł - czy to z arogancji czy świadomie wybranej ignorancji...
Tylko dlaczego wtedy szkodzić innym, zużywać swą energię na krytykowanie czegoś, czego się nie poznało? (widzę osoby, które ewidentnie im mniej wiedzy mają, tym bardziej atakują).
Ta przykra praktyka dotyczy nie tylko Jerzego - opisywałem to parokrotnie  np. tutaj: Nagonka na sprawiedliwych.

Dla wielu zdrowie, także publiczne, to biznes a nawet tylko biznes. O ile można zrozumieć opór firm farmaceutycznych, które bronią swych interesów, to bardziej bulwersuje zaciekłość pojedynczych osób w ich "bezinteresownym" (?, Schadenfreude?)  atakowaniu. Podejrzewam, że są to raczej agenci status quo, wcale nie bezinteresowni.

Jednym z przykładów ataku i mało rzetelnej krytyki jest wpis o J. Ziębie w wikipedii.

Oczywiście jest to próba dezawuacji J. Zięby, która w istocie jest kompromitacją autora/ów wpisu. Całkowita jednostronność, negowanie praktyki oraz fałszowanie intencji J. Zięby. Wiele tych informacji jest po prostu błędnych. Bardzo typowe - wikipedia jako narzędzie do manipulowania opinią publiczną (sporo ludzi nie wie, że to żadna encyklopedia, bo może tam pisać każdy, a przede wszystkim ci, którzy pilnują interesów silniejszych graczy). Patrz przykład Jima V. Humble.

Cytowane są prawie wyłącznie wypowiedzi krytyków, w tym dziennikarzy bez odnośnej wiedzy, którzy nie pochylili się nad racjami Autora, natomiast wypowiadają się w stylu skandalizujących tabloidów. To wywołuje odwrotny skutek do zamierzonego - i merytorycznie i w swojej formie obnaża często niskie pobudki piszących. Warto tu przypomnieć wielokrotnie powtarzanego przez Ziębę stwierdzenie, że to nie są "teorie Zięby", tylko cytowanie przez niego badań naukowych. Jerzy Zięba jest niezależnym popularyzatorem.
(ja też przecież na ogół nie jestem "pierwszą ręką" - popularyzuję na tej stronie mniej popularną wiedzę).

Odbieram to jako fragment szerszego zjawiska - szerzenie się kłamstwa na wielu polach.
Za dobrze znam "system" właśnie z różnych pól jego działań, by łudzić się
, że w sprawach zdrowia jest inaczej.
Z niepokojem wielu ludzi obserwuje wzrost cenzury na Facebooku, twitterze a nawet w Google - pewne wpisy a nawet profile autorów są blokowane i usuwane. Dotyczy to głównie osób, które wypowiadają się krytycznie o obecnej sytuacji politycznej, zdrowiu publicznym, ekonomii itp. I nie chodzi o fakenewsy, bo często właśnie to są słowa prawdy.
A już najbardziej bulwersuje, że Facebook nie kasuje raczej stron i grup, które zostały założone  wyłącznie by obrażać i dać upust nienawiści wobec pojedynczej osoby - nawet z tym się nie kryjąc w swoim tytule.
Gdzie tu deklarowane pozytywne oblicze serwisu, walka z hejtem?
Innymi słowy rośnie opresja względem wolności - wbrew szczytnym deklaracjom. Wciąż ważniejsza jest poprawność polityczna, stronniczość i schlebianie silnym.
Jestem przekonany, że ponieważ ludzie pamiętają i Internet też "pamięta", to wstydzić przyjdzie się nie zwolennikom Jerzego i podobnych mu ludzi wolnych, a owym krzykaczom i kłamcom. Skoro nie dbają o własne dobre imię, to zbiorą kiedyś swoje owoce.

Dlatego tak ważne są inicjatywy oddolne, integrowanie się ludzi, którzy nie dają się zastraszyć i kupić. I liderzy takich inicjatyw.

Jak wspomniałem w części pierwszej - Jerzy Zięba prowadzi stronę https://ukryteterapie.pl/, stronę osobistą  https://jerzyzieba.com/ oraz mini blog (raczej tylko zaczęty i obecnie nieaktywny) - http://jerzyzieba.blogspot.com/.
Na autorskiej stronie znajdziesz szereg zakładek, także olbrzymie Archiwum, w którym między innymi znajdziesz newslettery Autora, także stary  spis kilkudziesięciu własnych filmów (spis nie nadążający za nowszymi i nie kontynuowany).  Wydzielone filmy z wykładami są w zakładce Filmy. Są też na kanale Autora na YT.

Jerzego można śledzić (czytać, oglądać) także na Google+ i twitterze .

Strony i grupy poparcia  na Facebooku
(ilość grup i ich członków mówi sama za siebie, dane z początku marca 2018 r.
, z natury rzeczy z czasem zmieniają się).
Warto też wspomnieć, że wpisy J. Zięby na Facebooku mają po parę tysięcy polubień, komentarzy i
udostępnień.

Strony
(uwaga: ilość osób 'obserwujących' jest na ogół większa od liczby osób, które polubiły stronę)

Ukryte Terapie - Jerzy Zięba jedyna oficjalna strona Autora
Osoby, które to lubią: 253 065
Warto zaglądać przede wszystkim tutaj - większość nowości podawanych jest na bieżąco.

Bardziej prywatna strona (profil)  - prawie 50 000 obserwujących

Ukryte Terapie  -  strona sympatyków (różne tematy) -
ok. 16 330 osób lubi to

Ukryte Terapie: Czego ci lekarz nie powie  -  strona sympatyków (różne tematy), lubi ok. 3700

Ukryte terapie Jerzy Zięba, strona sympatyków, osoby, które to lubią: 958

Jerzy Zięba - pytania i odpowiedzi
...

Jest też szereg stron prozdrowotnych, które dość często cytują JZ. Powstają też nowe.

Grupy

Jerzy Zięba – grupa poparcia „Razem czynimy DOBRO”  ok.  67 500 członków

JERZY ZIĘBA - ukryte terapie i nie tylko ok. 12 500 członków

Ukryte Terapie - Jerzy Zięba- grupa  ok. 7 300 członków

JERZY ZIEBA- GRUPA POPARCIA II  ponad 11 800 członków (są jakieś zakłócenia z licznikiem)

Jerzy Zięba – grupa poparcia „ POMOGŁO”   ponad 11 060 członków

...

 Tworzą się nowe (kilkadziesiąt), jak np.:

Jerzy Zięba i Przyjaciele - Rzetelna grupa poparcia

JERZY ZIĘBA - FAN CLUB - PORADY ZDROWOTNE

...

Jerzy Zięba dziękując za tak obszerne wsparcie prosi jednocześnie by członkowie tych grup śledzili stronę główną Ukrytych Terapii na FB  - pozwala to na integrację "środowiska".

Są też grupy ogólniejsze poświęcone nie tylko wsparciu pana Jerzego, jak np.:

Jerzy Zięba – dr Hubert Czerniak – dr Jerzy Jaśkowski – grupa wsparcia   ok. 15 800 członków.
J. Zięba wspiera szykanowanych przez Izby lekarskie lekarzy - nie tylko wyżej wymienionych
.

Powstała inicjatywa nadania społecznego doktoratu honoris causa dla osób, które aktywnie działają na rzecz zdrowia publicznego, a nie mają szans (formalnych i z wrogości oficjalnej medycyny) na uzyskanie doktoratu inną drogą. W tym dla  Jerzego. Wspiera ją ta grupa
Jerzy Zięba – społeczny doktorat dla Wielkich Polaków - ponad 8
000 członków.   

Czyńmy dobro - https://www.facebook.com/groups/144687256276690/ prawie 4 000 czł.

Zauważę, że Jerzy często apeluje o czynienie dobra, o wyciszanie wzajemnego hejtu i emocji, przekazuje ludziom dobrą energię.
To piękna postawa.

Reasumując - zgromadził rzeszę ludzi dobrej woli, ludzi bardziej świadomych, wzajemnie si
ę szanujących i wspierających radami - postawa rzadka w dzisiejszym świecie egoizmu i obojętności.
To szersze, narastające zjawisko na świecie. Ludzie poprzez edukację i własne doświadczenia odkrywają zakłamanie "głównego nurtu" i zaczynają brać swoje sprawy we własne ręce. Narasta opór wobec manipulacjom i zniewoleniu.
W zakresie zdrowia wspomagają ich takie inicjatywy jak francuska (z wersja polską) Poczta Zdrowia, po części Biuletyn Mapy Zdrowia, szereg inicjatyw, które wymieniam np. w tutejszych Komunikatach, niezależne blogi.
Za granicą  jest ich mnóstwo - przykładowo warto śledzić http://www.NaturalNews.com
, https://www.mercola.com/  .

...

Chciałbym jeszcze przedstawić nowsze - w stosunku do części pierwszej - inicjatywy i dokonania J. Zięby.

Prawie dwa ostatnie lata poświęcił On swemu śledztwu dot. szczepionek. Ten problem nabrzmiewa i wybuchnie - biznes szczepionkowy versus zdrowie ludzi.
Czy można oszukiwać wszystkich i bez końca i to z niskich pobudek - szkodzenie ludziom
przez szczepionki dla pieniędzy i zachowania władzy?
To jest obecnie bodajże główny temat jakim zajmuje się Jerzy Zięba.
Poniższy wywiad ujawnia cząstkę problemu, chociaż powątpiewam czy wielu ludzi to zniesie i wysłucha do końca.
I na tym polega nasz problem.
https://wrealu24.tv/film/jezy-zieba-szczepionki-druga-strona-medalu 
Jest też inna wersja

1. https://youtu.be/JUtw6g5TLbE

2. https://youtu.be/fLsbkte_A-M

3. https://youtu.be/kUk_wau96Ds.

Trwa długa seria filmów edukacyjnych Jerzego na ten temat, pt. "Szczepionki - mało znane naukowe fakty" na vimeo, która punkt po punkcie i cierpliwie wyjawia całe zakłamanie z tym związane oraz liczne niebezpieczeństwa szczepień. Jest to materiał wstrząsający i jednocześnie druzgocący dla oficjalnej propagandy.
Jak już uprzednio wspomniałem -  najpierw była zapowiedź tej serii, a w odcinku 1  Autor apeluje w nim o cierpliwość, ponieważ seria jest długa i zaczyna się od wprowadzenia, które jeszcze nie mówi wprost o szczepieniach - pokazano szersze groźne zjawisko.

Ponieważ filmy te nie mają tytułów, to zrobiłem ich "indeks" (skrótowe i zgrubne określenie treści
).
Każdy filmik ma ok. 30 minut.

 1. Wstęp do serii. Mało znane fakty o mikrogleju w mózgu, jego pobudzeniu przez szczepienia i skutkach zdrowotnych, które mogą objawić się po dłuższym czasie.

 2. Cd. o mikrogleju, stany aktywacji, zagrożenia - zwłaszcza u dzieci, nadmiary glutaminianu i ubytek glutationu i GABA, skutki neurologiczne, kwestia stymulantów w szczepionkach i w żywności (np. glutaminian sodu, zmieniony gluten, wiele innych), niektóre objawy poszczepienne

 3. Cd. o zjawiskach w mózgu, wrażliwość mikrogleju w czasie (lata) i skutki zdrowotne, przypuszczalne przyczyny zaburzeń rozwoju i niezrozumiałych dotąd chorób przewlekłych (z tego powodu i w wyniku szczepionek), nawet po kilkudziesięciu latach (u osób starszych)

 4. Porównanie zdrowia dzieci zaszczepionych i niezaszczepionych na korzyść tych drugich (badania), korelacja z zaburzeniami neurologicznymi, o toksycznych dodatkach do szczepionek wg FDA, o dynamice rozwoju mózgu, której nie wolno zakłócać w pierwszych  latach dzieci versus zalecenia GIS dot. kalendarza szczepień, o szczepieniu kobiet w ciąży, o braku naukowego uzasadnienia narzuconego kalendarza szczepień

 5. Długotrwający świąd poszczepienny, uczulenie na aluminium w szczepionkach i nie tylko (prace naukowe), adjuwanty, akumulacja neurotoksyn w mózgu, szereg efektów zatrucia ze strony aluminium, po co daje się aluminium, mimikra molekularna, autoimmunoagresja, przyczynki rozwoju autyzmu

 6. Szczepionki z dodatkiem aluminium a neurodegeneracje, choroby mięśni, zaburzenia poznawcze (mowa, pamięć, postrzeganie, myślenie, liczenie...), chroniczne zmęczenie, podkliniczne stany zapalne, skutki odroczone w czasie, o skandalicznych obecnych procedurach kwalifikacji dzieci do szczepień

 7. O glifosacie w szczepionkach, niedostatki i błędy badań szczepionek, o tzw. dowodach anegdotycznych

 8. Skład szczepionek a ich niebezpieczeństwo w świetle prac naukowych. Wpływ aluminium, rtęci, białek, formaldehydu, mykoplazmy,...z efektem synergii. Nieznajomość dokładnego składu przez samego producenta ze względu na procedury wytwarzania. Wyniki badań włoskich wykazujące, że WSZYSTKIE badane szczepionki są zanieczyszczone szkodliwymi składnikami, które nie były zadeklarowane przez producentów. Wywoływanie chronicznych stanów zapalnych i zmienianie DNA. Nieodpowiedzialność służb.

 9. Nierespektowanie europejskiej Zasady Ostrożności. Po co stosuje się aluminium w szczepionkach i co wywołuje - filmik poglądowy. O produkcji szczepionek, która nie zapewnia jednorodności składu i dodatkowe niebezpieczeństwa, które z tego wynikają.

 10. O retrowirusach w szczepionkach, badaczach Judy Mikovits i Franku Ruscetti. Retrowirusy jako element broni biologicznej. Wpływ retrowirusów na modyfikację DNA, która przenosi przez pokolenia. Nieprzewidywalne, chaotyczne skutki. Obszerna wypowiedź dr Mikovits.

 11. Cd. o retrowirusach, powiązanie z nowotworami, o genetycznym modyfikowaniu dzieci przez retrowirusy, korelacja z promieniowaniem elektromagnetycznym, o broniach biologicznych, o wirusie SV40, o obecnych trudnościach zdiagnozowania wielu chorób z nieznajomości przestawionych tu zjawisk, ogromne zagrożenie zdrowia społecznego, o konferencji szczepionkowej  w Warszawie w listopadzie 2017

 12. Wykorzystywanie tkanek z abortowanych dzieci (ale jeszcze żywych) do produkcji szczepionek (cz. 1) - sposoby pobierania tkanek i namnażania wirusów, lista szczepionek tak wytwarzanych dostępnych w Polsce, kwestie etyczne

 13. Wykorzystywanie tkanek z abortowanych dzieci do produkcji szczepionek (cz. 2), o wprowadzaniu obcych DNA do komórek macierzystych szczepionego

 14. Co oznacza podanie dziecku wirusa w szczepionce, zwłaszcza wieloma wirusami na raz, o toksynach w szczepionkach

 15. O wpływie szczepień na cukrzycę I i II, otyłość i syndrom metaboliczny

 16. Badania dra Endrew Mouldena na temat objawów neurologicznych u dzieci po szczepieniach (mikroudary itp.)

 17. O schorzeniach przewlekłych jelit (zwłaszcza u dzieci) i związku ze szczepieniami  (obserwacje dra A. Wakefielda)

 18. O FDA, farmacji Rockefellerowskiej, o złotym standardzie badań klinicznych i jak jest on omijany, o kłamstwach na temat przeprowadzonych badań ...

 19. O rzekomych badaniach klinicznych, o szczepionkach HPV, gardasilu, cervarix... - nigdy nie powinny być dopuszczone do stosowania (najbardziej toksyczne), nierozpoznane długofalowe skutki

 20. Jak typuje się odmianę wirusa grypy na dany sezon - ruletka i kpina, czy szczepionki są badane?

 21. O rzekomych badaniach klinicznych szczepionek i braku dowodów ich bezpieczeństwa oraz skuteczności. Absurdalne zalecenia dot. kogo szczepić.

 22. Szczepionki przeciw grypie zwłaszcza podawane kobietom w ciąży - zagrożenia.

 23. Szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B) - zagrożenia

 24. Cd. o szczepionkach na WZW, o kłamstwach MZ o bezpieczeństwie szczepionek

 25. Wpływ szczepionek na płodność, ciążę i laktację, szczepionka przeciw gruźlicy, o glutenie

 26. Borelioza, szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu

 27. Badania wykazujące niebezpieczeństwa stosowania szczepionek (są!), zakłamywanie faktów w gł. nurcie mediów

 28. "Dyskusje naukowe". Co producenci szczepionek sami mówią o swych produktach (nie wiedzą jak się zachowują ani co do końca zawierają). O NOPach i ich skali - jak się zbiera zgłoszenia. Manipulacje i kłamstwa administracyjne.

 29. O manipulacji statystykami NOP, wpływ szczepionek na przerost ciała migdałowatego w mózgu i jego efekty,  manipulacje publikacjami naukowymi, pytania do kalendarza i procedury szczepień (jako oręż rodzica dziecka wobec lekarza). Gdzie jest poważne zagrożenie zdrowia i życia, powinna być wolność wyboru - w innym przypadku szczepienia pod przymusem są czynem o charakterze kryminalnym. Bezkarność urzędników.

 30. O statystykach NOP, neurologiczne objawy poszczepienne u dzieci widoczne w zachowaniach. Psychotropy na depresję u ... 4-letnich dzieci! Demencja starcza u nastolatków! Wysyp dziwnych chorób u dzieci i młodzieży. Objawy, których się nie rejestruje. Powstaje społeczeństwo chorych dzieci. Gdzie są media, przedstawiciele różnych religii, urzędnicy powołani do ochrony obywateli?

 31. Cd. o "ordynarnym" manipulowaniu danymi dot. szczepień, które miało wykazać że "szczepionki zbawiły świat". O tuszowaniu przez 50 lat lawiny zachorowań na Polio po szczepieniach versus np. metoda dr R. Klennera. O różnych metodach leczenia Polio (jako przykład). Dane dotyczące różnych chorób wieku dziecięcego i grypy wskazujące, że szczepionki ich nie powstrzymały - przeciwnie - zwiększyły zachorowania i śmiertelność. Podane źródła.
 32. Obecność przeciwciał w organizmie nie oznacza skuteczności szczepionki. Wszystkie badania skuteczności szczepionek nie spełniają kryteriów badań klinicznych i wymogów bezstronności. Brak prawidłowych badań bezpieczeństwa szczepionek oraz interakcji ich składników z lekami - versus przymus szczepień. Paradoksy i pokrętność stanowiska naukowców. Wymagania na szczepionki wobec wymagań na suplementy.
 33. Lawinowy wzrost autyzmu, 50% dzieci w USA ma choroby chroniczne, ale nie ogłasza się epidemii. W Polsce naśladujemy amerykański system szczepień. Podsumowanie czynników zagrożeń ze strony szczepionek. Producenci szczepionek poza wszelką kontrolą i odpowiedzialnością. O systemach odszkodowawczych. Przygotowuje się ponad 300 nowych (absurdalnych) szczepionek.
 34. Co robić gdy dziecko już zachorowało na odrę, różyczkę lub świnkę? Co robić gdy są powikłania poszczepienne? Są one źle leczone. O roli temperatury, witaminy D i C.
  Co to jest sepsa i jak można ją opanować. Szczepienia nie zabezpieczają przed sepsą.
 35. (ostatni odcinek serii). Skala żniwa sepsy. O lekarzach, którzy ratują ludzi przed sepsą ... nielegalnie. “Eksperci” medialni. O chwytach propagandowych i hipokryzji proszczepionkowców. Co rodzice mogą zrobić gdy: nie chcą szczepić dziecka, gdy chcą zaszczepić i gdy wystąpią NOPy. Pytania do lekarza przed szczepieniem. Nawrót do elementarnych czynników zagrożeń podanych w pierwszych odcinkach. Hołd dla dr Elżbiety Dąbrowskiej.

Wszystkie filmy są "mocne", ale jeśli nie masz aktualnie czasu - zobacz przynajmniej nr 8.
Są też bardzo ważne - ze względu na zdrowie i przyszłość Narodu. Dodam od siebie - także ze względu na możliwość ograniczenia lawiny cierpień dzieci i ich rodziców, potem poszkodowanych dorosłych oraz ze względu na olbrzymie niepotrzebne koszty leczenia i utrzymywania niepełnosprawnych.
Obecnie cały cykl prezentacji można śledzić na stronie Autora http://jerzyzieba.com/szczepienia/
, gdzie pojawiają się dalsze informacje.

A propos szczepień - kontynuowana jest i druga 'saga' ujawnień, a którym Jerzy też ma udział.
To film Adama Kołaczka o szczepieniach, autyzmie i innych NOP-ach pt. "Choroby nakazane prawem" (jako 2. rozdział sagi "7 plag").
Całość - https://youtu.be/18BiKCGVPME albo w 3 częściach po ok. 30 min.:  odc. 1 - https://youtu.be/88m_KNGGMQM a potem dwie następne (też mocne).
Jeśli chcesz mieć chociaż trochę tej wstrząsającej wiedzy  'w pigułce' - zobacz ten wywiad.
.

Natomiast jeśli chcesz być na bieżąco, to oprócz licznych materiałów na StopNOP (także na Facebooku), śledź liczne platformy społecznościowe, które pokazują coraz to nowsze materiały, np.: Stop Mafii Medycznej, Nie dla szczepień, Stop przymusowi szczepień, https://szczepienia.wybudzeni.com/ , ...
Wszystko to uzasadnia bardziej radykalne podejście do szczepionek - "już nic nie będzie takie jak było..."
Zobacz też wcześniejsze podsumowania nt. szczepionek na naszej stronie (lokalna wyszukiwarka).

Jerzy postanowił działać bardziej bezpośrednio w stosunku do władz.
Ten mocny list
otwarty do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego porusza, ale czy wzruszy beton oficjalnej propagandy? http://bit.ly/listdoMZ.
Jeden z nas zaproponował alternatywny, krótszy tekst - https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/posts/1778970438840058
Chodzi o to by wysyłać te listy dość masowo - nasze sprawy i opinie będą "zamiatane pod dywan" bez oddolnego nacisku i przypominania się.
Gdzie wysyłać? Propozycje znajdziesz tutaj.

Podobnie Jerzy wystąpił z listem otwartym do szefa TVP Jacka Kurskiego
.
Zabiega też o posłuchanie i dyskusję w Radio Maryja  (Rozmowy Niedokończone - gdzie goście nie s
ą hejtowani i mają dużo czasu na wypowiedzi).
Zięba wielokrotnie wyjaśniał, że nie chodzi Mu o opcje polityczne, ale o dyskutowanie na temat konkretnych decyzji, działań i problemów.

Jerzy nadal jest zapraszany na pogadanki o zdrowiu, np. do telewizji   wPolsce.pl (na ogół w czwartki, u Piotra Berełkowskiego, różne tematy, np. o oleju CBD. ), do radia Katowice - "Alfabet Jerzego Zięby" - kanał YouTube, wielokrotnie w Niezależnej Telewizji (NTV) - np. ostatnio na III Konferencji WolniLudzie.org - https://youtu.be/BWZm9xVAikc  (jest i o EBM).

Oprócz tego spotyka się dość regularnie ze swymi sympatykami na stronie https://www.facebook.com/ukryteterapie/  na wieczornych streamach (transmisjach na żywo), przynajmniej raz w tygodniu (niedziela wieczorem) lub częściej. Te spotkania są nagrywane - możesz je znaleźć np
. w tym miejscu


Typowy schemat to parę aktualności a potem odpowiedzi na pytania widzów.
Przy okazji poznajemy też ciekawostki z Jego życia i przeszłości.

cd. prawdopodobnie nastąpi *

----------

Później powstał film #36 (w tym przypadku ok. 2h) - raport na temat szczepionki MMR (odra, świnka i różyczka) - o ciemnej stronie zagadnienia: https://youtu.be/GVLnHzlL10Y  (lub przedostatni - na dziś - film na https://jerzyzieba.com/szczepienia/).

 

opr. Leszek Korolkiewicz

15.03.2018

PS.
1.
powiedz o www.LepszeZdrowie.info innym...
2 .Aha, sprawdź, proszę, co się kryje pod ikonkami (bannerami) na prawym marginesie.
 

 

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

Dla
Stefana G

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.