Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Pro
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


5G – niebezpieczna technologia

Ostrzeżenie

[ Przenoszę tutaj sukcesywnie stare notatki z Facebooka, które już są tam trudne do znalezienia (bez znajomości adresu) po tym, jak platforma zlikwidowała opcję notatek (artykułów) w poprzedniej formie. Pozostałości są pozbawione ilustracji i już tam nieedytowalne.
Ten tekst został pierwotnie opublikowany pod tym adresem na Zdrowie i Fitness Dla Ciebie, 22 marca 2019, niniejsza wersja to mała aktualizacja tej notatki. Niektóre linki mogą z czasem przestać działać. Należy zaznaczyć, że potem powstały bardziej aktualne i szersze artykuły jak 5G-5 głównych uwag (2 części), ale pozostawiam poniższy materiał jako przykład wiedzy i działań z początku 2019 r.   Przeczytasz w 14 min.]

Wracam do tematu po paru uprzednich wpisach jak:
http://lepszezdrowie.info/alert_5G.htm (wiele linków)
Puszka Pandory (i komentarze*, obecnie ta notatka jest już na Lepsze Zdrowie: Puszka Pandory)
Elektrosmog – niewidzialny wróg. (broszura pdf, 47 stron)

A przede wszystkim obszerny dowód na szereg szkodliwości 5G i międzynarodowy apel o powstrzymanie technologii 5G - strona międzynarodowa: https://www.5gspaceappeal.org/the-appeal/  i podstrona po polsku, ze szczegółami technicznymi (kilkaset prac).

Należy to uczynić nie tylko by przypomnieć o grożących niebezpieczeństwach, ale także dlatego, że krąży kilka petycji dotyczących 5G i warto mieć się na baczności, co się podpisuje.
Ww. petycję międzynarodową uważam za ważną i prawidłową.

Poniżej przytaczam tekst z serwisu pocztazdrowia.pl  – polskiego odpowiednika serwisu francuskiego. Odsyła ona do tej petycji https://petycjaobywatelska.pl/petitions/5g/ .
O ile tekst wprowadzenia jak niżej wydaje się OK (pokazuje podobne zjawiska manipulowania opinią publiczną w przeszłości), to sama petycja budzi pewne zastrzeżenia przynajmniej z dwóch powodów.

Cytuję fragmenty uwag internautów, którzy to analizowali.

Po pierwsze:

„Jest to strona FAKE, NIE PODPISYWAĆ TAM NIC!
Dlaczego?
Właścicielem strony jest : Sprint S.a. strona domowa : https://www.sprint.pl/
Jak ktoś może Promować Smart City, a jednocześnie wstawiać anty-smart city apele?
Strona powstała 2019.01.04 13:56:24 czyli świerzak.
Strona nie jest zweryfikowana przez google oraz inne podmioty sprawdzające ryzyko udostępniania na nich swoich danych.
Autorzy strony nawet nie kryją z jakich kręgów się wywodzą.
Nikt normalny nie będzie kopać dołków pod sobą.
Podawanie danych na tej stronie wiąże się z wysokim ryzykiem!”

Po drugie:

Jest tam informacja, że ‘większość państw, świadomych zagrożeń płynących z sieci 5G (w tym m.in. USA, Nowa Zelandia oraz Australia), jednogłośnie odrzuciły decyzję o jej wprowadzeniu’.

Otóż nie jest to zgodne z prawdą. Wszystkie te kraje wprowadzają u siebie 5G. Niestety podważa ona wiarygodność petycji. Tym bardziej, że proponuje się, żeby "Polska szła śladem tych państw" – czyli – po urzędowym sprawdzeniu stanowiska tych państw – by Polska też przyjęła to rozwiązanie?! Potem może się okaże że osoby przeciwne 5G będą wpisane jako zwolennicy!

Innymi słowy: Jeśli petycja zostanie wysłana do Ministerstwa Cyfryzacji w takiej postaci, to minister odpowie, że Polska przecież idzie śladami tych państw - wprowadzając 5G, więc w czym problem? Im właśnie o to chodzi, żeby tę niebezpieczną, nie przebadaną technologię jak najszybciej wdrożyć w Polsce i robią, co mogą, żeby stało się to jak najszybciej. Inne kraje (w tym te wymienione w petycji) również to robią. Mamy do czynienia z globalną ekonomią i ponadnarodowymi korporacjami, które mają olbrzymie pieniądze i ogromne wpływy.”

Uważam, że tę petycję należy jak najszybciej zmodyfikować i usunąć z niej te mylne informacje, bo poza tym to dobra petycja. Podobnie w zasadzie dobre jest wprowadzenie do petycji rozsyłane w sieci [może zbyt propagandowe? + parę uwag w nawiasach kwadratowych] – tekst cytuję dalej.
Możliwym rozwiązaniem na dziś jest po prostu wysyłanie maili do Ministerstwa Cyfryzacji z protestem – z wykorzystaniem wybranych fragmentów jak niżej. Takie indywidualne modyfikacje mają też ten plus, że nie sugerują masowej wysyłki wg szablonu a stanowią protest przemyślany.

Oprócz wątku zdrowotnego wspomnę jeszcze krótko, że 5G jest projektowane pod kątem wdrożenia tzw. Internetu rzeczy– technologii w której np. sprzęty domowe, czasem cały dom, będą centralnie sterowane i dostępne przez Internet. Stwarza to niebezpieczeństwo inwigilacji – przekazywania danych w niepowołane ręce poprzez sieć a nawet przejęcia kontroli nad domem. To osobny temat, a teraz -

z pocztazdrowia.pl:

Twój telefon kryje w sobie paskudną tajemnicę...

Powinieneś wiedzieć, że państwo wprowadza limity promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez urządzenia typu telefon komórkowy, modem internetowy, licznik energii elektrycznej, stacje przekaźnikowe w Twojej okolicy, itd.

To dobrze, ale...

Kto ustala te limity? Czy jest tak, jak z glifosatem Monsanto?
Kto kontroluje przestrzeganie tych limitów?
Czy jest tak, jak z Volkswagenem i jego silnikami Diesla?

Kto ustala normy? Afera Monsanto

Z pewnością wiesz o aferze z glifosatem produkowanym przez Monsanto:

Unia Europejska w 2018 r. przedłużyła zezwolenie na sprzedaż glifosatu(1). Mimo iż od 2004 r. badania pokazują, że glifosat jest szkodliwy dla fauny, flory, gleby i ludzi (jest rakotwórczy) (2) (3). Zwłaszcza rolnicy są narażeni na nowotwory.

Skąd więc tak absurdalna decyzja? Prawdopodobnie to efekt lobbingu Monsanto i nacisków na władze.

Jeśli chodzi o 5G, mamy prawo pytać, czy do struktur instytucji sanitarnych nie przeniknęli „eksperci” opłacani przez przemysł telekomunikacyjny.

Chyba nie będziesz zaskoczony, jeśli powiem, że z taką korupcją już mamy do czynienia:

Oszukańcze normy bezpieczeństwa

Operatorzy twierdzą, że częstotliwości emitowane przez ich urządzenia będą zgodne z dopuszczonymi limitami (4). Tyle tylko, że te normy bezpieczeństwa są niewystarczające. Liczne badania wykazały szkodliwy wpływ tego promieniowania na zdrowia, nawet jeśli jest poniżej ustalonego limitu (5).

Pierre-Marie Theveniaud, prezes Robin des Toits (francuskiego stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego technologii bezprzewodowych) informuje, że „te limity zostały ustalone przez samych operatorów; lobby tego przemysłu jest na tyle silne. Eksperci agencji są powiązani z ludźmi z tej branży” (3).

To jeszcze nie wszystko:

Szwedzkie stowarzyszenie ujawniło niedawno, że 12 ekspertów naukowych wyznaczonych przez Unię Europejską do przygotowania raportu na temat 5G nie złożyło oświadczenia o braku konfliktu interesów z przemysłem telekomunikacyjnym(6)!

Oznacza to, że o obiektywną opinię na temat 5G zwrócono się do skorumpowanych ekspertów opłacanych przez przemysł telekomunikacyjny.

Dostają duże pieniądze za to, że bawią się zdrowiem naszym i naszych dzieci. To skandal!

Kto sprawdza przestrzeganie limitów? Afera Volkswagena

Być może pamiętasz, nie tak dawno temu... gigantyczną aferę z udziałem Volkswagena, jednego z najpotężniejszych koncernów samochodowych na świecie:

Fałszował raporty z zagrożeń wynikających z emisji spalin z silników Diesla, aby w statystykach wykazywać, że firma przestrzega norm sanitarnych i środowiskowych!

Przez lata Volkswagen oszukiwał tuż pod nosem wszystkich europejskich władz i kontynuował produkcję silników nie spełniających norm.

Pewnego dnia odkryjemy, że nasze telefony 5G i zamontowane na dachach anteny przekaźnikowe emitują znacznie więcej fal elektromagnetycznych niż przewidują dopuszczalne normy...

Jednak wówczas już będzie za późno dla wszystkich osób cierpiących na raka, chorobę Alzheimera lub niepłodność.

Dlatego zwracam się do Ciebie z prośbą o podpisanie naszej petycji przeciwko 5G oraz jej udostępnienie jak największej liczbie osób, aby wpłynąć na decyzję rządu w tej sprawie.

------
(1) France24.com : L'Union européenne autorise le glyphosate pour cinq ans, la France veut l'interdire
(2) Latribune.fr : Impacts du glyphosate sur la santé et l’environnement, ce que dit la science
(3) Toxicol Rev. 2004;23(3):159-67.
(4) Capital.fr : L'ultra haut débit mobile sera-t-il dangereux pour la santé ?
(5) Worl Health Organization - Établissement de la norme pour un monde de dommages sans fil
(6) Emfacts.com : Avertissements d'experts suédois sur la 5G.

Cytuję tekst wprowadzający rozsyłany w sieci (bez grafik):

[parę uwag własnych w nawiasach kwadratowych]
„To nie kolejna teoria spiskowa, a prawdziwa katastrofa, którą ściągają na Polaków, twórcy technologii 5G. W obliczu najnowszych informacji budzi ona coraz większe kontrowersje, a jej „możliwości” nie są w pełni znane nawet jej twórcom!!

Strategia 5G dla Polski zakłada, że w 2020 r. sieć ma być dostępna co najmniej w jednym dużym ośrodku miejskim. Pierwsze miasta do “eksperymentów” Gliwice, Warszawa i Łódź. Główne szlaki komunikacyjne i pozostałe duże miasta mają być objęte zasięgiem sieci do 2025 r. Właśnie powstała petycja, która ma na celu powstrzymanie 5G w Polsce.

UWAGA!

“Sieć 5G niszczy fizjologiczne i neurologiczne funkcjonowanie ciała, nawet małe dawki mogą być bardzo szkodliwe dla ludzi. Ponadto jest ona używana do kontrolowania tłumu lub wroga

Te słowa Dr Barriego Trowera [naukowca, który kiedyś pracował nad podobną bronią elektromagnetyczną – info w poprzednich wpisach] stanowią podsumowanie zagrożeń płynących z obecności w naszym życiu coraz silniejszych fal elektromagnetycznych. Lecz wymienione przed dra Trowera zagrożenia, to dopiero wierzchołek góry lodowej…

Zagrożenia są liczne – poczynając od objawów nadwrażliwości na promieniowanie, aż po groźne zaburzenia i choroby śmiertelne:

 • złe samopoczucie,

 • bolesne migreny,

 • problemy z koncentracją,

 • luki w pamięci,

 • trudności w uczeniu się,

 • zaburzenia neurologiczne,

 • zmiany strukturalne i funkcyjne układu rozrodczego,

 • a nawet groźne nowotwory!

– to tylko niektóre z konsekwencji związanych z korzystaniem z urządzeń, które nieustannie emitują fale elektromagnetyczne o dużej częstotliwości.

O szkodliwości promieniowania RF-EMF już w 2015 roku pisało ponad 230 naukowców z 40 różnych krajów w liście skierowanym do ONZ i WHO.

W badaniach amerykańskiego National Toxicology Program (NTP) oraz Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem przy WHO, pole elektromagnetyczne o częstotliwości między 30KHz a 300 GHz zaklasyfikowano do grupy czynników prawdopodobnie rakotwórczych oraz udowodniono szkodliwy wpływ urządzeń elektronicznych bezprzewodowych na zdrowie roślin, zwierząt i ludzi. Przypuszcza się bowiem, że takie promieniowanie powoduje wzrost zachorowań na raka mózgu i serca!

W tym miejscu warto wspomnieć, że zakres częstotliwości dla 5G w Polsce ma obejmować zakresy 700 MHz. 3,4-3,8 GHz i 26 GHz.

Co gorsza, szkodliwych konsekwencji dla naszego zdrowia już teraz nie da się uniknąć, których nie wyobrażamy sobie codziennego życia:

 • lodówki

 • telewizory

 • suszarki do włosów

 • telefony komórkowe

 • kable energetyczne

 • samochody

 • WiFi

 • routery

 • modemy…


Dodatkowo, emitowane przez każde z tych urządzeń fale nakładają się na siebie, tym samym wzmacniając emitowany sygnał, a co za tym idzie – nasilają szkodliwe konsekwencje dla Twojego zdrowia.

„Istnieje wiele przykładów na to, jak w przeszłości, po zignorowaniu zasady ostrożności, mieliśmy do czynienia z poważnymi i często nieodwracalnymi szkodami wyrządzonymi zdrowiu i środowisku. Trzeba pamiętać, że ekspozycja na czynnik szkodliwy może trwać wiele lat, zanim jego szkodliwość zostanie dowiedziona”.

– To oświadczenie Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska dot. realnego niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia ludzkiego spowodowanego przez wprowadzenie sieci 5G,

Nadal uważasz, że rozwój technologiczny nie powinien mieć ŻADNYCH granic??

Nie boisz się, że JUŻ TERAZ otacza nas za dużo szkodliwych urządzeń?
Naprawdę chcesz, by było ich jeszcze WIĘCEJ ?
Zwłaszcza, że ich działanie pozostaje nadal NIEZBADANE ??

Jeśli nie, kliknij tutaj, by podpisać petycję przeciw 5G  [nieaktualne, było tam przekierowanie do petycji budzącej zastrzeżenia jw.]

Będziemy gotować się jak woda w kuchence mikrofalowej?
[ tej obawy nie należy traktować dosłownie ]

3G, 4G, czy 5G to nie porządkowe oznaczenia, a nazwy sieci bezprzewodowych, które oddziaływują na Twój mózg niczym kuchenka mikrofalowa.

Potwierdziły to badania szwedzkiego neurochirurga dr Leifa Salforda, które wykazały, że niski poziom promieniowania emitowanego przez urządzenia takie jak WiFi, inteligentne liczniki i telefony komórkowe, powoduje przeciek przez barierę krew-mózg …

[to sformułowanie jest naukowo nieścisłe – myli zjawiska: przeciek czego? – fale i tak przechodzą]
Testy laboratoryjne dr. Salforda wykonywane były na szczurach i już zaledwie po dwóch minutach zauważono pierwsze niepokojące skutki badania – mikrofale przeciekły przez barierę krew-mózg.
Z kolei 2-godzinne oddziaływanie telefonu komórkowego na mózg gryzoni doprowadziło do zniszczenia aż 2 proc. komórek mózgowych: uległy one deformacjom i degradacji. Po 6 godzinach badania doszło do wystąpienia zaburzeń pamięci oraz zmian genetycznych.

Dlaczego więc przemysłowi telefonii komórkowej tak bardzo zależy na wdrożeniu w życie kolejnych, szkodliwych technologii? Czy prędkość przesyłania danych jest ważniejsza niż ludzkie zdrowie i życie?

Wprowadzenie nowego rozwiązania technologicznego jakim jest sieć 5G, to igranie z ludzkim życiem! Opierająca się na działaniu jeszcze silniejszych fal radiowych, sieć bezprzewodowego przesyłania informacji jest nieprzewidywalna w swoich skutkach.

Oto fragment listu skierowanego do Unii Europejskiej 3 września 2017 roku przez ponad 180 naukowców i lekarzy z 36 krajów, w którym domagali się wprowadzania zakazu technologii 5G w Europie:

„Przesyłanie informacji w sieci 5G odbywa się prawidłowo tylko na niewielkich odległościach. Ponadto, jej sygnał ciężko przechodzi przez ciała stałe. Stąd, w celu jej uruchomienia, trzeba będzie wybudować wiele nowych anten, jedna powinna przypadać przynajmniej na 10 – 12 domów. W takich warunkach niemożliwym będzie uniknięcie ekspozycji na jej promieniowanie”

Czy wiesz, co to oznacza?

Otóż aby sieć 5G działała bez zarzutów anteny musiałyby być ustawiane co 300 METRÓW!!

Jeśli nie zgłosimy swojego sprzeciwu wobec 5G, to Ty, ja Twoi bliscy – będziemy się dosłownie kąpać w silnym promieniowaniu.

Nadal uważasz, że ten problem Cię nie dotyczy? Nawet zwykły spacer może zamienić się w wycieczkę, która narazi Twoje zdrowie na silne, nieznane dotąd, promieniowanie i bolesne konsekwencje.

Zarówno technologia 5G, jak i jej poprzednicy, stanowią realne zagrożenie dla wszystkich osób zmagających się z problemami związanymi z czynnościami układu sercowo-naczyniowego:

- zwolnienie rytmu serca
- zaburzenia rytmu serca
- obniżenie ciśnienia tętniczego

To nie błahe problemy ze zdrowiem, a poważne dolegliwości, które znacząco pogarszają stan zdrowia.

Ponadto, promieniowanie elektromagnetyczne ma również wpływ na przebieg ciąży. Fakt ten udowodniły przeprowadzone w latach 1981-1988 badania w Instytucie Matki i Dziecka oraz Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii.

Z badań wynika, że niebezpieczne dla przyszłej mamy, może być częste przebywanie w polach mikrofalowych o gęstości strumienia energii 10-40 mW/cm2.

Jakie są konsekwencje przekroczenia tej normy?
opóźnienie rozwoju łożyska
zwiększenie wrażliwości potomstwa na promieniowanie X, zakażenia wirusowe i bakteryjne

Co więcej, potwierdzono też, że przewlekła zawodowa ekspozycja kobiet na pola elektromagnetyczne łączy się ze zwiększonym prawdopodobieństwem porodów przedwczesnych i wcześniejszym wygaśnięciem czynności jajników!

Jednak zagrożenia dla zdrowia to nie wszystko, co niesie za sobą 5G…

Sieć nowej generacji stanowi również potężne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego oraz kondycji polskiej gospodarki!

TAK! Technologia 5G jest bowiem bardzo podatna na penetrację i działania szpiegowskie, a to za sprawą skomplikowanej architektury sieci, na którą składają się światłowody, stacje bazowe telefonii komórkowych, mikrokomórki, pikokomórki oraz inne urządzenia telekomunikacyjne…

Zagrożenia płynące z wprowadzenia sieci 5G są tematem debat na całym świecie, także w największych mocarstwach, jakimi są chociażby Stany Zjednoczone.

Jak donosi magazyn „Forbes”, przedstawiciele służb USA, Australii oraz Nowej Zelandii wyrażają obawy, że wprowadzenie sieci 5G byłoby jednoznaczne ze „zgodą” na destabilizację funkcjonowania państw oraz ich gospodarek, a także przechwytywanie krytycznych dla operacji militarnych oraz bezpieczeństwa narodowego komunikatów przez Chińczyków.

Zagrożenie cyberwojną wisi w powietrzu, zwłaszcza w obliczu faktu, że cyberbezpieczeństwo jest sprawą nad wyraz istotną w dobie rozwijającej się technologii oraz jej zastosowania w niemal każdej kwestii związanej z funkcjonowaniem państw.

Na ten fakt zwrócił uwagę także Komisarz UE ds. Unii bezpieczeństwa Julian King. Wezwał on wszystkie kraje członkowskie do podjęcia odpowiednich działań uwzględniających kwestie bezpieczeństwa oraz przewidywane cyberzagrożenia, mające się pojawić w przyszłości – zwłaszcza w kwestiach, które mogą być wykorzystane przez wrogie podmioty w celach gospodarczych lub militarnych.

Jedynym sposobem na powstrzymanie wprowadzenia szkodliwej dla wszystkich technologii 5G jest głośny i wyraźny sprzeciw przedstawicieli świata nauki oraz społeczeństwa, czyli mnie i Ciebie!

Ponad 180 lekarzy i naukowców żąda moratorium na 5G w Europie

Zagrożenie jakim jest sieć 5G nie umknęło uwadze najbardziej znanych lekarzy oraz naukowców. Ci specjaliści, świadomi nieodwracalnych skutków dla zdrowia jakie niesie za sobą ta nowa technologia, kategorycznie nie zgadzają się na jej wprowadzenie do Polski.

„Domagamy się wprowadzenia moratorium na technologię piątej generacji 5G. Technologia ta powinna zostać uruchomiona dopiero wtedy, kiedy badania niezależnych ekspertów dowiodą braku jej szkodliwego wpływu na środowisko i nasze zdrowie. 5G istotnie zwiększy naszą ekspozycję na pole elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej (tzw. RF-EMF), już teraz emitowane przez sieci: 2G, 3G, 4G i Wi-Fi. Zwracamy uwagę, że szkodliwość RF-EMF została już dowiedziona w licznych publikacjach naukowych”

Najlepsi ze świata nauki nie mogą się mylić – ich postulaty wobec władz Unii Europejskiej (które przedstawiamy Ci poniżej) są dowodem na to, że sieć nowej generacji jest autentycznym zagrożeniem dla ludzi:

“Domagamy się by Unia Europejska:

 • Podjęła wszystkie możliwe działania, które mogą zapobiec rozpowszechnianiu sieci 5G, dopóki naukowcy nie dowiodą, że jest ono bezpieczne dla obywateli Unii Europejskiej, a zwłaszcza dla kobiet ciężarnych, dzieci, niemowląt i środowiska.

 • Poinformowała swych obywateli o zagrożeniach płynących z promieniowania RF-EMF oraz nakłoniła kraje członkowskie do wprowadzenia w życie zapisów „Rezolucji 1815”.

 • W trybie natychmiastowym wyznaczyła grupę niezależnych i bezstronnych ekspertów z dziedziny zdrowia i pola elektromagnetycznego, która ponownie mogłaby przeanalizować jego promieniowanie pod kątem szkodliwości oraz:
  a) ustalić nowe bezpieczne poziomy ekspozycji;
  b) określić łączny poziom ekspozycji tego promieniowania na obywateli Unii Europejskiej;
  c) opracować i wdrożyć zasady dotyczące unikania promieniowania przekraczającego nowe bezpieczne limity.

 • Zabroniła branży bezprzewodowej lub telekomunikacyjnej wpływania na urzędników Unii Europejskiej podczas podejmowania decyzji dotyczących uruchomienia sieci 5G.

 • Była przychylna zaakceptowaniu i realizacji zastępowania technologii bezprzewodowej – telekomunikacją technologią przewodową.”

Świat nauki podjął już odpowiednie kroki, teraz pora na Ciebie!

Nie pozwól by pogoń za coraz to nowszymi wynalazkami techniki doprowadziła do ruiny zdrowie Twojej rodziny i bliskich.

Koniec ze szkodliwymi rozwiązaniami, które przynoszą jedynie pożytek gigantom telekomunikacyjnym oraz ich wielomilionowym kontom.

Twój sprzeciw ma znaczenie, Twój głos ma moc!

Razem jesteśmy w stanie powstrzymać eskalację sieci 5G w Polsce, w trosce o zdrowie i dobro naszych bliskich, dzieci oraz wnuków, a także bezpieczeństwo całej Polski. Nie pozwól by kolejny wymysł technologii drastycznie wpłynął na Twoje życie.

Nie pozwól by sieć nowej generacji, której wprowadzenie budzi gigantyczne wątpliwości w innych krajach, zniszczyła Twoje ukochane państwo i zagroziła bezpieczeństwu najbliższych.

...
-----
* Komentarz przy Puszka Pandory
Jest wrakiem człowieka - pracował przy instalacji anten GSM https://youtu.be/e2grtSuRkjQ  - Technologia 5G nas zmasakruje?

#5G #elektrosmog #zdrowie #bezpieczeństwo #cyfryzacja
 

PS. czy widziałeś nowości miesiąca?

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty
_______________

Zapisz się na 
Biuletyn

Zobacz informację
wstępną

(Twoje dane są całkowicie bezpieczne;
za zapis -
upominek > Informacja wstępna)

 _______

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.