Podziekowania dla PerfektArt

Zdrowie, energia, siła i radość.Oddech to klucz do sukcesu


Ada Sagała

Oddychanie to jedna z tych rzeczy, która przychodzi nam tak naturalnie, że nawet o niej nie myślimy. Jest jak bicie serca, dzieje się poza naszą świadomością.
Dzięki temu możemy zajmować się tysiącami innych ważniejszych spraw. Czy jednak są w ogóle sprawy ważniejsze niż nasze oddychanie?

Zastanów się chwilę, czy bez oddechu byłbyś w stanie cokolwiek zdziałać? Nie. Odpowiedź jest bardzo prosta. Oddech jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. To on utrzymuje nas przy życiu. Wystarczą 2 minuty bez oddechu, a przestajemy istnieć.
Może dlatego warto jest pomyśleć o oddechu chociaż kilka minut dziennie?
Jest jeszcze jeden powód. Otóż oddychając nieświadomie najczęściej oddychamy nieprawidłowo, to znaczy, że nie dostarczamy swojemu organizmowi wystarczającej dawki tlenu. Powoduje to niedotlenienie mózgu i bezpośrednio wpływa na wydajność naszej pracy. Pogorszenie pamięci, rozkojarzenie, chaotyczność i senność – to rezultat złego, zbyt płytkiego oddychania.

Podstawą sukcesu zawodowego, osobistego, po prostu każdego sukcesu jest Twój oddech. Daj swojemu mózgowi kilka minut dziennie świadomego oddychania, a on odwdzięczy Ci się bardziej efektywną pracą!

Świadome oddychanie to bardzo prosta sprawa. Wystarczy usiąść wygodnie, albo najlepiej się położyć i przez 2 – 5 minut skupić się tylko na oddechu. Przestań myśleć o kłopotach, zamknij oczy, rozluźnij się. Zacznij powoli i bardzo głęboko oddychać. Robiąc wdech możesz położyć dłoń na brzuchu i czuć jak Twoja przepona napełnia się powietrzem – brzuch wtedy pęcznieje. Zatrzymaj powietrze kilka sekund i powoli zacznij je wypuszczać. Teraz poczujesz, jak Twój brzuch znowu opada.
Można stosować też inną taktykę i leżąc po prostu myśleć „robię teraz wdech”, a potem „teraz robię wydech”. Najważniejszym elementem tego ćwiczenia jest to, że uświadomisz sobie proces oddychania i przez małą chwilkę będzie ono jedynym celem Twojej egzystencji. Dzięki temu będzie pełniejsze i o wiele bardziej przydatne dla Twojego organizmu.
Możesz robić to ćwiczenie leżąc na prawym boku. Leżenie na nim jest bardzo dobre dla serca.

To proste ćwiczenie pomoże Ci w wielu sytuacjach. Oprócz usprawnienia mózgu, rozluźni Twoje mięśnie i wprowadzi Cię w błogi stan relaksu.
W dzisiejszych czasach, gdy żyjemy szybko i bardzo dużo czasu poświęcamy pracy każda metoda, która ułatwi szybką relaksację jest na wagę złota. Relaks spowoduje, że z łatwością zdystansujesz się do stresujących sytuacji i ludzi.

Jakakolwiek praca – zawodowa, czy nad sobą, nie jest możliwa bez oddechu. Pamiętaj o tym i zaczynaj, albo kończ każdy dzień kilkoma minutami świadomego oddychania. To może zmienić jakość Twojego życia!

--
www.dlaurody.pl
www.sklep.dlaurody.pl


Za treść i dopasowanie reklam automatycznych nie odpowiadamy. 


    Wyszukiwarka
        lokalna


Wyszukiwanie
                    
zaawansowane

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne, za zapis - upominek)

 

Zainwestuj w siebie!

Zobacz   Księgę Gości
Dopisz się do Księgi

Powiadamiacz

Powiadom znajomego o tym serwisie!
(wpisz adres e-mail znajomego, będziesz mógł zredagować wiadomość)

powiadom.4free.pl

 Zdrowie i Fitness

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 


                Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-13    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie  Licznik: